bugün

Ergenken benim taktikti. Bayağı bayağı birini unutmak için başka birini kullanıp bu defa onu unutmak için başkasını severdim bir döngüye dönüşmüştü çok şükür kurtuldum bu durumdan artık tamamen yalnızım jdjdj.
Hep yaptığım eylem.
koş,dondurma ye, yuz, sarhos ol lakin unutmak icin yol arama. elin masumunun vebalini almakta cabasi.melankonizi yasayin yureciginizde. tekten,efendi efendi.bitti.
yorucu yol, dinlenmeyi tercih edin bence.
unutmak diye bir şey yok. sadece geriye atabilirsiniz yaşadığınız şeyleri.

her gelen size mutlaka bir şey katacak, biraz da sizden alacaktır. siz ne kadar bu son olsun (bkz: cem karaca) deseniz de son olmayacak. zaten şarkıda bu son olsun derken bile son olmasını aciz bir şekilde dilemektedir dudaklarından süzülen tınıda.

öğrenin şu hayatı be arkadaşım, dostum. hiç bir şey hayalimizdeki gibi öyle ne kutsal, ne doğru insan, ne de düşlediğimiz gibi masum.

https://youtu.be/YP7ghF9pwys
unutmak gereken biri dahi olmayınca çok rahat oluyor böyle.
Yeni biri çok yorucu arkadaşlar, yeniden tanış yeniden sev yeniden ayrıl sonra yeniden acı çek. en iyisi tanıdığın aşina olduğun insan için acı çekmektir. Yormayın kendinizi.
insanlar benzer olaylar karşısında farklı tutum gösterebilir.
bundan daha doğal bir şey yok.

bunu ahlaki yönden veyahut etik olması açısından ele almak gerekir ise, doğru olmayandır.

ha tabi şunu da karıştırmamak gerekir;
yeni birinin sen fark etmeden onu unutturması ile birini unutmak için yeni birine başvurmak tam olarak aynı şeyler değildir.

tabi ilkini de çok tasvip etmiyorum.
kötünün iyisi. ikinci durumdan evladır.

tabi kime göre?
bana göre. işbu görüş, başka kimseyi bağlamaz.

ben derim ki, her durumda empati yapın.
eğer hoş ise devam edin, değilse ona göre kendinize çekidüzen verin.
karşıdaki kişiyi yara bandı olarak kullanmaktır. karaktersizliktir kendimce bir hobi edinerek, kariyere odaklanarak da unutulabilir.
karşınızdaki insanın kendini kullanılmış hissetmesini düşünmezsiniz zaten değil mi? ve ilkinin tüm hıncını o yeni kişiden almaya çalışmanız, kalbini her defasında tuzla buz edip pişkin pişkin yolunuza devam etmeniz falan iğrençlikte sınır tanımamanız. insanın hayatına elbette yeni biri girecek bunu reddetmiyorum sadece bazıları birilerinin canını hala izini koruyan birileri için yakıyor ya işte bunu hazmedemiyorum..
kimsenin kimseyi yarabandı olarak kullanmaya hakkı yoktur.
görsel
Ateşe ateş dökülmez.
Deneme 1 2.. Başarısızdır.
Çivi çiviyi her zaman sökmez,bir bakmışsın eskiye daha beter özlem duyuyorsun.
Yara bandı...ama iyi manada...
Ben denedim oda bir işe yaramıyor.
En etkili yöntem.
gerçekten seven kişinin istesede yapamadığı şeydir. ayrıca hem bir önceki kişiye, hem unutmak amaçlı kullanılan yeni kişiye yapılan büyük bir terbiyesizlikten başka bir şey değildir. hem siz aşkı hala çivi olarak görüyor da çivi çiviyi söker mantığını güdüyorsanız çok yanılıyorsunuz demektir. aşk bir çivi değildir, çok daha kötüdür. eğer kalbinize bir kere saplandıysa bir daha hiçbir şeyle, hiçbir şekilde çıkartamazsınız.
gerçekleşmesi en zor eylemlerden biridir.
başlarda sevebileceğini sanırsın ama ona her dokunduğunda hala kalbindeki kişi gelir aklına. ve içini yakar.
denedim, olmadı, yapamadım. kimse de yapmaya kalkışmamalı.can yakar.
çok saçma bişeydir unutulacak bir kişi olsa zaten birini bulmadan unutulabilinir ama unutulmicak olan kişi kimi bulursanız bulun unutulmaz oyuzden unutulmicak birisi için karşınızdakinide kırmayın çünkü buda bir nevi aldatma şekli oluyor
(bkz: çocuğu susturmak için eline verilen emziktir)
o yeni birini unutmak için daha yeni biri gerektiğinden insanı fasit bir döngüye götürür.
kanayan kol yerine bacağa pansuman yapmak gibidir.
yok artık denilesidir. ruhunu satmayla eşdeğerdir.

bazen de yeni birine değil bi önceki sevgiliye gitme eyleminde de bulunulur.
korkaklıktır.Acıya bir kişiyi daha dahil etmektir.