bugün

dövüş sanatının reklamını yapan adamdır. dövdüğu adama bir bakış atar ve o tekniğin adını söyleyerek yapılış sebebini söyler.

- hiyaaaaaaaahayyyyyttt
+ tamam vurma abi
- tekvando
+ vay bee

------------------------

- tak tak turu kett
+ helal olsun güzel dövdün, bu tekniğin adı ne?
- aikido
+ nasıl yazılıyor kodlar mısın?
- ankara izmir kastamonu izmir diyarbakır ordu
+ nerden bulabiliriz
- güç içinde!
+ bırak abicim böyle lafları, adres ver bana.

------------------------

- yeah
+ off çok iyiydin bitanem, adı ne bu tekniğin?
- kamasutra
+ müthiş..
uzakdoğu sporlarının vazgeçilmezidir. böyle karete marete yapan dayı yumruk atmadan önce veya atarken mutlaka hareketin adını söyler.

genelde hayvan ismiyle tanımlanır bunlar. "ahanda kartal pençesi, ejder vuruşu, şakacı maymun götü, eşşeğin küreği" gibi değişik kombinasyonlarla bezenmiş döner çakarlı hareketlerdir bunlar.

lan manyak herif, çaksana adımın kaşının üstüne yumruğu... niye uyandırıyorsun adamı?! sen adama uçarken "deve tekmüğü" diye bağırınca adam önlemini almaz mı? bir de anlamadığım bir olay ne uğraşacaksın yok uçan yumruk, burgu tekme diye al yerden taşı yar kafasını on iki metreden.

hayır bir de şu vardır, beş kişi bir adama dalar, sırayla sopa yer . ya bırak biri çıkıp sallasın uzaktan taşı alnının ortasına görsün ebesinin tersten akula vuruşunu. heyret bir şey.
(bkz: aduket)
uzak doğu insanlarının karakteristik eylemi. tsubasa ve akula'nın çizgi filmlerinde de çektikleri şutun adını söylerlerdi.
sportmence gerçeleştirilen, fair play kapsamında mantıklı eylemdir.
(bkz: yılan turna tekniği)
- sabri abi sana bişi deyecem
+ söyle namık ne var gene ?
- abi senin kızın bi manitası varmıydı acaba bilgin varmı ?
+ burdan ağzına bi koyarsam yumruğum g.ötünden çıkar !!!?+..!!!
( akabinde yumruk kaba yerinden çıkmıştır.. ) * *
naruto'da ve benzer türde animelerde karşılaşılması normal olan eylem.***
(bkz: jutsu)
+ uçaaan tekmeeee !
- hooop (sıyrılır)
+ kaplan pençesiiii
- haydiii (sıyrılır)
+ papagonda sırığıııı
- ıskaaa (yine ıskalar)
+ olm ben seni niye dövemiyorum laaan
- hareketin adını söylüyorsun önceden bende önlemimi alıyorum ehehehehe
-sıs ulan...bak şimdi * elimin tersiyle vurucam.
türk kültüründe dövüşürken adı söylenen tek hareket; "şimdi s.ktim belanı" vuruşudur**.
(bkz: puapaua al işte bu da sana yumruk olsun)
türk kültüründe birde "geberin ulan kahpeler" vuruşu vardır. çok etkileyici ve çok sert bir darbedir.
(bkz: toyota kriko)
(bkz: sevişirken hareketin adını söylemek)
(bkz: dirty talk)
(bkz: ses bombası)
(bkz: atılettetdoket)

(bkz: aaarryuuken)

(bkz: aduuket)

(bkz: taygıııarr)

(bkz: taygıarr aporkaat)

(bkz: hotçoovvv)
çocukken çok fazla street fighter oynandığının delilidir.
halı saha maçında pas verirken "al da at dercesine bir pas " demek gibi birşeydir.

-bi kere o eli indir
-indirmezesm ne olur
-ağzının ortasına bir ölümcül vuruş yersin
-...
döverken bile bir şeyler öğreten adamdır. teknik öğrenmek isteyenin kaşınması yeterlidir.
şu şekilde anlatır ;
"kameraya çekselerdi youtube'ta bir milyon kişi izlerdi be abim . . . buna sol şuna sağ oradan tekme buradan aparkat öyle böyle değil ."
çocukken yediğiniz dayakların tümünde kullanılan teknik için:

(bkz: eşek sıpası)
karşısındakini de dövüşteymiş gibi hissettirip, kahramanlık yaptığını sandığı olayları anlatmasıdır.
-amerikalıların bir lafı vardır bildin mi?
fak yuuu!

(bkz: gora)
--spoiler--

dexterın bi bölümünde vardı. üvey kızı başka bi arkadaşıyla evden kaçıyodu. dexterın tespitine göre kıza babası şiddet uyguluyormuş. ailemizin katili dexter bu duruma kayıtsız kalırmı hiç.* bi temiz dövüyodu kızın babasını bölümün sonunda. her vuruşundan sonra şimdi böbreğine vurdum şimdi karaciğerin gitti falan diyodu.*

--spoiler--

(bkz: ailemizin katili dexter)