bugün

böyle bir eylem içinde olan kişi hakiki manada bir aşk yaşamamıştır. aşkı terim olarak tanıyan, bulunduğu hissiyatı aşk sanan bir tiptir muhtemelen..
hiç dinmeyecek bir pişmanlığa atılan sipsivri adımdır...
(bkz: kalbimin istediğini almak nasip olmadı)
bir insanın kendine yapabileceği en büyük kötülüktür.
En doğru yol gibi gözüküyor şu anda ona.. Yapacak hiç bir şey yok.. Pişmanlığı son zerresine kadar tadacak.. ''Keşkelerle, ne kadar aptalmışım!'' sözleriyle geçecek bir ömür daha! Yazık...
kimisinin elinde değildir, yazıktır.
hayatın bittiği an...
ömür boyu sürecek pişmanlığa, bile bile boyun eğmektir. gurur, küçük menfaatlar, bir anlık duygu patlamaları yüzünden, hayatı ellerinin tersiyle iten insanlara aşina değilim. anlayamadığım şey, neden bir kerecik de olsa küçük hesaplardan uzaklaşıp, anın kıymetini bilemez, dolu dolu yaşayamaz insanlar hayatı?

ömürlerinin sonuna kadar bu ufacık soruyu cevaplamaya çalışırken, hayatlarını bozuk para gibi harcayacaklardır. yazık...
en sonunda boşanma ile sonuçlanan durumdur. boşanıncaya kadar geçen seneler ise ziyan olup gitmiştir.
geçmiş ola artık...

""son pişmanlık neye yarar
her şeyin sebebi var
buraya kadar..."
çok acı bir şeydir ya.
dostların * ve kuzeninin yoğun baskısı üzerine bizim yarım akıllı ibişin vazgeçtiği olay.
"bu kadar da olmaz" demeye hazırlanırken son entry de okuyunca "çocuk oyuncağı mı canım bu" demek istediğim, ilk önce reddedip sonra durumu kabullenişimdeki dengesizliğime şaştığım olaydır.
türk filmi tadındadır.
esas kızımızın babası borçları olan bir iş adamıdır. kızımız ise fakir ama gururlu esas oğlanımıza aşıktır. gel gelelim kötü, işgüzar babası borçlarını ödeme karşılığında kızını zengin fabrikatörün fırlama oğluyla evlendirmek istemektedir. kızcağız napsın yazık babasının itibarını kurtarmak için fakir ama gururlu oğlanımıza aşıkken zengin fabrikatörün fırlama oğluyla evlenir.
aşık olmadığına başkasına aşıkken aşık olmaya çalışmaktır. kısaca neredeyse imkansızdır.
gang bang.
zorla cinsel birlikteliğin başlangıcıdır. doğacak çocuklara yazıktır efendim.

(bkz: lütfen bilinçlenelim)
hikayesi bile acıklıdır. böyle bir hikaye dinledim geçenlerde, yeminle moralim alt üst oldu. nerdeyse kızı gidip kocasının evinden alıp getireceğim. ama çocuk yapmış işte. bari çocuk yapmasaydın be güzelim.
behzat ç. de harunun kendisine yapmadığı kötülüktür. harun direkten dönmüştür. hiç bir insan da yapmamalıdır.
bu aralar yurdum erkeklerinde en çok karşılaştığım olaydır. Karşılaştığım her 10 evli erkeğin 9'u aynı senaryoyu anlatıyor. inansam mı, inanmasamnmı bilemedim. Zor'a aşık olan erkek kolayı seçip evleniyor.

edit:yazım hatası
hayatı boyunca, evlendiği insanı eski aşkına benzetmek için eylemler içerisine girecek olan kişinin yaptığı yanlıştır. ortada ayrılık varsa, sebep de vardır. madem çok aşıktın, hata yapmayacaktın. hayat böyledir. birilerinin, diğerlerine benzetilmeye çalışıldığı bir süreç. ama sonu hep aynı.
evlenme sebebi merak edilendir. yoksa evlenmezse ölecek hastalığı mı vardır? başkasına aşıkken neden başka birinin daha duygularını yaralamaya yeltenir bir insan? bence aşık olduğu insanla evlenemiyorsa bu duygusunu çözmeden başka biriyle evlenmemeli hiç kimse. kimsenin kimseyi rencide etmeye hakkı yoktur. bunu yapana da bsg derim.
insanın kendi kendinin mezarını kazmasından başka bir şey değildir. birine aşıkken neden başkasıyla evlenir insan. nasıl bir kafa ve düşünce yapısıdır. eğer aşıksan gereğini yerine getir ve felsefen 'ya benimsin ya da kara toprağın olsun' ..
ahmet e aşık iken ali ile evlenmektir.
ali nin suçu ne? tıpkı fatmagül gibi. bahtını sikim ali.
neden diye sorulur kendisine. hakkatten neden insan birisine aşıkken başkasıyla evlenir?
meraklandım şimdi.
saçmalıktır, yalandır. başkasıyla evlenen adam zaten ya evlendiğine aşıktır yada kalpsizin tekidir kimseye aşık değildir. o masaya kimse kimseyi zorla oturtamaz. insanın içinde az da olsa bir kıpırtı varsa evlilik ondan sonra gerçekleşebilir zira.