bugün

kendinle çelişmek ve akabinde eşşekliktir.
insanı kahredecek olan bir durumdur.
bazen bilirsiniz o sizin ruh eşinizdir, birbirinize deliler gibi aşıksınızdır ama olmamıştır. vazgeçip hayata dönemk istersiniz ama onsuz hayat yoktur. bu durum çok kötü bir durumdur.
.hani biri bazen canınızı çok yakar ama bir o kadar da çok sevdirir kendini size ve sizin ayrılalı üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen hala ondadır ya seviyorsunuzdur delice, ama o sizi unutmuş hatta üzerine bir ilişki bile yaşamaya başlamıştır . Onun umrunda olmasanız bile bir türlü vazgeçemezsiniz ondan.
Acıtır..
Acıtır..
Ve daha fazla acıtır içinizi.
...ve genelde o coktan vazgeçmiştir sizden.
elinizde imkan olsa asla bırakmayacağınız, ömrünüzü adıyacağınız birisidir. şartlar gereği vazgeçmek zorundasınızdır. hiçte kolay değildir vazgeçmek. el telefona gidip gelir, ne yapacağınızı bilemez bir halde anlamsız bir boşlukta dolanıp durursunuz.
insanın ruhunu yerden yere vurduğu durumdur.
ya da kısacası "kara sevda".
(bkz: muptela)
(bkz: bağımlı)

Arada oluyo böyle de vazgeçiliyo sonunda.
bir arafta kalakalmaktır. berbattır. cok seviyor, cok aşık olmaktır. kendine milyonlarca küfür saymak, o küfürlere kulak asamamaktır. ölüm gelsin artıktır.
gerçekten nar-ı aşkta yanmak ve yare her defasında daha çok aşık olmaktır. onsuz nefessiz kalmak ve ancak onunla mutlu olmaktır. can-ı cihanına canını kurban etmektir.
insanın irade yoksunluğunu ve kendine yetemediğini gösterir. hele o kişi, tüm aramalara, tüm istemelere rağmen bile bile uzaklaşıp kaçıyorsa...
acilen ilacinin bulunmasi gereken sey.unutmak zor sey unutamamak dahada zor.
altında bir takım duyguları barındıran eylem ki bu duygu kesinlikle aşk, sevgi değil.
ona aşıksınızdır ama o sizi sevmez, takmaz. görünmezsinizdir onun için. " bu kızdan vazgeçmeliyim! " dersiniz ama başarısız olursunuz her defasında...
lanet olası durumdur. siz onu çok severken o sızı sevmez.vazgecmek gururu yerle bir etmemek istersiniz ama olmaz.
biri degilde yaptigim icinde oldugum bi cok seyi yapmamak isteyip bi turlu pacayi kurtaramadigim durumdur. ne yapiyim seviyorum dostlarimi ihanet etmem.
Tamamen irade meselesidir. Sigarayı bırakmak gibi, istersin bırakayım, bilirsin sağlığına zarardır ama bırakamazsın. Ama her şey kafada biter. Şartlanmayla beraber gelen iradenin gücü her şeyin üstesinden gelir. Hem kimse vazgeçilmez de değildir.
yüreğinin ile aklının uyumsuzluğudur.
durumu kabullenir o şekilde yaşamaya devam edersin.

tabi ki yeni birilerini aramaya da devam edersiniz.

kalbinizde hala biri olması, ibne ya da frijit olmanızı gerektirmez.
başarısızlığı kabul edin gerekirse depresyon hapları kullanın ama vazgeçin.vazgeçmek isteyip vazgeçemediğiniz dönemler olan olaylar yaşananlar hazımsızlık yapar sonra.hayatınızda hiç hissetmediğiniz mide bulantıları ve nefreti hissedersiniz.
eğer birinden vazgeçmek isteyipte vazgeçemiyosan sorunun kökeninde kabullenememe sorunu vardır. daha önce seni çok mutlu eden adamın şimdi nasıl bu kadar mutsuz edebildiğini kabul edemezsin. birde sırf sana kötü davrandı diye aşırı bi çekicilik oluşturur. aslında kafada onu bitirmişsindir. onunla ilgili düşündüğün o güzel hayaller yada onun yapmak istediğin şeyleri silip atmışsındır. zaten bikere senin karşında senin yaptığın iyiliklerden hiç anlamayan bi adam vardır. adam dediğime bakmayın bu çocuk bile olabilir ben yazıma anlam katsın diye adam diyorum. kız da demem zaten kadın derim. neyse bunlar konunun dışında. bu adam iyilikleri kafasının bir yerine yazdığını söylese de bilin ki bunun geri dönüşü olmayacaktır. o onun kendi vicdanını rahatlatma şeklidir.
tamam bu defa vazgeçiyorum da diyebilirsin bu defa da yok kokusunu özledim yok kukusunu özledim dersin. başta biz kadınız zaten. tek eşliyiz. başka adamların hayatımıza girmsesi bizim onları hayatımıza sokmamız çok zordur. şimdi bunun yakışıklılıkla da ilgisi yok. en yakışıklısı da gelse o'ndan aldığın tadı alamazsın. ağzına yerleşmtir onun tadı.yani düşünün, parfüm almaya gittiğiniz de birden fazla koku kokladığınız için ordaki duyular gücünü kaybeder ve tekrardan koku almanızın gücü artsın diye satıcı size kahve koklattırır. bi ilişkiden diğer ilişkiye geçmek te çok zordur. yokki kahve gibi birşey şöyle koklayalım hemen başka ilişkiden farklı bir tat alalım değilmi? bun sebepten aslında bitmiş ama henüz zaman aşımına uğramamış ilişkiye asılırız. ya adam istemiyor işte hala neyin peşindesin. kabullen artık. mesela ben liste yapıyorum bunu önlemek için. ilk başta kabul etmeye çalışıp partnerimin yeni bir ilişki yapmasına kendimi hazırlıyorum. suçlu olarak kesinlikle onu görmüyorum. kendimi iyi hissedecekler şeyleri yapmak için sıraya diziyorum. öncelikle eskiden yaptığım bir hata onu görmekten kaçmak olurdu ama bu tekrar karşınıza çıktığında duygularınızı canlandırbilir. siz tamamen öldürmeyi seçin. ne yani acımasız bir katil olamazmısınız? oluverin. yüzleşin en acı gerçeklerle. özgüveninizi kaybetmeyin, bunu yıpratmasına izin vermeyin. dışarda ondan daha üstün milyonlarca erkek/kadın olduğunu farkedin. muhakkak eksik hatalı yanları vardır. onu öldürün acımayın.

(bkz: imamın dediğini yap yaptığını yapma)
aklın vazgeç deyipte kalbin vazgeçme dediği durumdur. doğru olan ise aklın dediğini yapmak çünkü bu çelişkide kalbini dinlersen gelecek hiç mutlu olmıcak.
sadece bir zandır. vazgeçilecektir ama zaman alacaktır. ama o zamanı da istemezsiniz, sadece onu istersiniz. hep bir mucize için dua edersiniz. fakat sonuç aynı sadece ismi kalır yadigar, son sürat hayata devam ...
sabırlı olmak onun dışındaki şeylere odaklanmak gerekir. yoksa gittikçe çıkmaza girer yanlışa sürüklenirsiniz.
sonunda muhtemelen kavuşulur böyle durumlarda.
acıtır sancıtır ağrıtır fakat başka türlü aşkın tadı çıkar mı?