bugün

bu sefer dalımda çürürdüm amk.
Off bee! Tüm yanlış attığım adımları geri çekme fırsatım olmuş olurdu. Daha yolun başındayım. Böyle bir fırsat gelse ama edindiğim tecrübelerle beraber... istemezlerimi üzer, dostlarımı sevindirirdim. Kimlerden uzak durmam gerektiğini de bilirdim. Ama nafile, alan aldı, giden gitti ömrümden.
ben zaten 90 da uyandım.

yine de 6 da kalkar tusubasa izlerdim.
- he man başladı mı?
Şimdi ne güzel olurdu diyenler eğer öyle bir duruma düşerlerse kafayı yerler.

Şu an teknolojiye o kadar alışmışız, bağımlı olmuşuz ki eksikliğini düşünmek bile insanı strese sokmaya yetiyor. En basitinden yolda yürürken telefon şarjınız bitse dünyalar başınıza yıkılmış gibi oluyorsunuz. Dikkat ederseniz 90'larda neredeyse cep telefonu yok. Bilgisayarlar yeşil ekran. Fotoğraflar şipşak değil, filmden çıkartılıyor. Müzik dinlemek de çok zor. Kaset dolduracaksın, kaset çalar bulacaksın, bir de ona pil ayarlayacaksın. Küçücük telefondaki gibi Zırt pırt olacak bir iş değil. YouTube yok.
Hele bir de sosyal medya bağımlısıysanız daha da fena. intihar bile edebilirsiniz. Çünkü teknoloji artık bütün keyiflerin yerini doldurmaya başladı. Yokluğunu düşünün.
Ben daha anamda değil babamdayken...
Anadolu lisesi sınavına tekrar çalışamam. 91 olsa olmaz mı?
direk okula gidip atatürk büstünün altında ders çalışırdım her zamanki gibi.
... gözün telefonunu arıyor bulamıyorsun.
derken dışardan bir ses '' hadi lan okula geç kalıyoruz oluum''. siyah önlüğü ve beyaz yakalığıyla seni bekleyen en yakın arkadaşın taner.* saçları hergün yıkanıp örülmüş sevim okulda seni bekliyor.

hafta sonu kara şimşek var. he-man var. ve susam sokağı başlayacak.
lan psikolojimi sikip attınız.

hani hiç olamayacak bir hayal vardır ya! yine de düşlemeden duramazsın..
bu öyle bir his işte....
Giyer mavi önlüğümü okula giderdim.

Ulan ibneler bari haftasonu uyanaydık*

Olmayacak duaya amin demektir, farazidir.
Valla mis. Yeni konuşmaya başlamışım. 5 sene daha var ilkokula. Tek derdim yemek yemek oyun oynamak ve uyumak... kralım bildiğin la işte. Hem de dertsiz tasasız.
Elektrikler kesilmiş, Sular kesilmiş, yönetimde chp var allah korusun kardeş.
doğru video kaset almaya.
1990 yılında iktidarda anap olduğunu bilmeyen cahiller ar burda.
Gençler Cizre ilçe merkezi ne tarafta kalıyordu?
görsel
Tabii ben spermim o zamanlar. Yumurtanın yanına bile gitmezdim o zaman.
mühendislik okunacak, oku.
mükemmel bir hediye olurdu.