bugün

Bugub Orta Asya Türk Tarih hocasindan yuksek lisans icin alınmış bir tavsiyedir. Tabii bu sadecr akademik alanda kalmaz. International boyuta da ulaşılabilir.
kesin erkek bir türktür.
ailesinden öğrenmiştir zira pek türk de sayılmaz.
kişi mimar ise , normalden çok daha önemli olandır.
(bkz: zevk ü sefa)
emperyalist ruslar 16. yy.'dan itibaren (kazan'ın işgali) bunu zorla yaptırmaktadır.
Başlangıçta zor gelen ama alışınca ve mantığını kavrayınca her şeyin güzel ilerlediği bir dil. ne işime yarar dersen, orası senin ilgi alanına kalmış.
orta asyada yaşayan türklerin silah zoruyla yaptıkları eylemdir.
(Bkz:sovyetler dönemi)
ingilizce öğrenmek kadar zorlamayacaktır.
Not: mecaz içermez.
akademik olarak rusçanın önemini kavrayan erkektir.

kezban türk kızları kafanızı instagram ya da makyaj malzemelerinden kaldırın, koskoca bir bilim dünyası göreceksiniz.
Cogu insanin seks icin sanmasiyla yadirgayacagi ve bunu yapan bir er kisiyi buyuk ihtimal kinayacagi eylem.

Cehalet turk kadininin pacalarindan akiyor. Cogu icin boyle

Rusca iki tane eskort kaldirilmak icin ogrenilmez.

Rusca cok cok zor ve kokenli bir dildir. Kendine has alfabesi onu karizmatik yapar. (bkz: arapca) (bkz: japonca)

Rusca en buyuk edebiyat tarihine sahip dillerden biridir.

Rusca ticaret dilinde ve baya yakinlasan turk rus iliskilerinde muthis onem arzetmektedir artik. Cogu zaman 2. Yabanci dil olarak ogrenilmektedir ve insanlar artik ispanyolca veya fransizca yerine ruscayi tercih etmektedir.

Rus kadini guzel olabilir ama rusya daha guzeldir belki de...
işim gücüm yok kodumun rus'larinin dilini mi öğrenecem, ne gerek var?
Sokup çıkariyom, sokup çıkariyom oluyoaah.

bunun için niye rusça öğrenem ki?
o türkün adını facebookta kril alfabesi harfleriyle yazmasıyla başlar.
çok zor bir süreçtir. özellikle ismin halleri (padejler) rusça'nın kalbi olduğu için insan epey zorlanır.

ancak fonetik olarak oldukça güzel bir dildir. matematiği kavranınca konuşması oldukça zevklidir.
1 senede öğreneceğiniz ingilizce seviyesinde rusça öğrenmek için en az 5 yıl harcarcınız.
Rusya'da en az 5 sene yaşamadan öğrenemeyeceğiniz, en fazla öğrendiğinizi sandığınız dildir.
tıpkı benim gibi diğer türkî halkların dillerini öğrenmesinde rusçanın kilit dil rolü oynayacağından dolayı da öğreniyor olabilir.
tanıdığım o kadar çok rus, türkçe biliyor ki, kendilerine karşı mahçup hissediyorum.
rusya' da yaşayıp iş alanında uzmanlaşmanın ve dünyanın en güzel kadınlarıyla flört ve cinsellik üzerine bir sürü tecrübe edinmenin anahtarı. zekice bir girişim.
Zor değildir. 3 yıldır bu dili iş hayatımda kullanıyorum.

Elbette ana dil seviyesi değil ama anlaşıyoruz.
inanın bana kiril alfabesi çok zor. Zamanında Özbek bir kız vardı. Anadili gibi Rusça konuşuyordu. O bile öğretemedi bana. Sonra baktı ben de mallık var, çokta uğraşmadı..
Sen istiyor duj verecek 100 dolar daha.
rusyada yasayip 5 yilda ogrensen en fazla anlasip 3-5 kitap okuyacak seviyeye gelirsin.
rusyada yasamadan ogrenme sansin zaten yok.
bir rusca ogrenene kadar 10 kere ingilizce yi ogerenirsin. o derece.
Rusça kolay bir dil değil ama benzer sesletimler ve kelimeler var, bu aşinalık verir.
Kiril alfabesini 20 dakikada öğrenirsiz, zor değil.
--spoiler--
kiril alfabesini 20 dakikada öğrenirsiz, zor değil.
--spoiler--

görsel
kolay diyenlere rusça gramer testi yapalim dediğimdir. elinize rusça kitap aldınız mı acaba? varoş turistle iki kelime konuşunca olmuyor o iş. ibranice kadar zordur.