bugün

Kuran-ı bilen bir müslüman ise şayet gayet sağlıklı bir tartışma, fikir alış-verişi olabilir.
Müslümanları cahil sanan sözde bilim bilen bir kişiyse karşıdaki hiç bir tartışma yapılamaz.
Bilim islam ile ters düşmez, düşüyor sanıp salak salak tartışan,mal mal entryler giren de bilimsel tartışma yapmasın bir zahmet.

Ilk önce gidip islamın bilim ile ters düşmediğini anlasın dingil!
+ hırsızlık yapanın tanrısı yoktur.(müslüman ama karşısındaki kadar dindar değil)
- nasıl yav hırsızlık yapmanında tanrısı vardır. siz ne diyorsunuz? (sözde kendine müslüman diyen dindar ayaklarında takılan cahil)
+ ya şimdi tanrı hırsızlığı kul hakkı olarak en büyük günahlardan ilan etmiş. şimdi hırsızlık yapan biri bu yasağı çiğner ve tanrının olmadığını söz ile söylemese de yaptığı eylemle dile getirir.
- yav olmaz öyle şey şimdi sen gittin tanrıya inanmayan adamla hırsızlık yapan adamı bir kefeye koydun olmaz öyle şey. senin dediğine göre tüm hırsızlık yapan müslümanlar tanrısız.

ve işte sohbeti bitiren cümle 'senin dediğine göre tüm hırsızlık yapan müslümanlar tanrısız.' bundan sonra sırtını sıvazlayıp yanından güler yüzümle ayrıldım.

edit: pek bilimsel bir sohbet değil ama kalkıp evrimi konuşsam veya cern veya başka bir şey yine aynı kalıpta olacaktı sohbet.
Cahilin müslümanı,hristiyanı,ateisti olmaz cahil her zaman cahildir keşke ölseler.
(bkz: bunlar hep amerikanin oyunu diyen embesillerle dolu etraf)
islam bilim karşıtı değildir. bu sebeple din ile değil de kişinin bilgi birikimiyle, konuşma isteğiyle ve üslubuyla ölçülebilecek bir durumdur.
imkansızdır.çalışırsanız "Allah seni yakacak" cevabı ile karşılaşabilirsiniz.
bir ateist ile yapmaktan farkı yoktur.

kendileri hepsi bilim adamı ya paşalarımın aklı sıra müslümanları küçümsüyor. caner taslaman'ı izleyin azıcık.

kendi uğraştığım bilim dalı ile alakalı her türlü muhabbeti yaparım. ama sizin gibi bilmediğim konularda da konuşmam.
çok bir bilimsel birikiminiz olmadığı için isteseniz de yapamayacağınız eylemdir.

allah a inanmadım diyen dingillerin,

sanki atomu parçalamış,

evrim teorisini ispatlamış tavırları yok mu.

komik...
+ merhaba
- aleyküm selam!
+naber?
-elhamdülillah şükür sen nasılsın?
+iyiyim teşekkür. sence allah var mı?
- evet var.
+göster!
-peki aklın var mı?
+ yok!
- yok mu?yoksa anlamassın zaten boşver.
Genelde zordur.

Ama allah bizi musluman yaratti.

Ama son din islam.

Ama kuran son kitap.

Hatta "isa muhammed e resulum diyecek olani bilr duydu bu kulaklar "

Devam edelim,

Ama incil degistirildi

Ama incilde muhammed sas efendimizin gelisi anlatiliyor( bunu diyeni cidden affedemiyorum bu tipler o kadar cahildir ki iki bucuk milyar hriatiyan alemini kendisi gibi salak yerine koyar. Hatta incili bir kere bile okimadan inatlasirlar tabii bir kere okumadan yorum yapmak da galiba islamin sartlarindan.)

Hepimiz ayni allah a inaniyoruz(hadi lan senin inandigin allah a inanmak icin cok icmem lazim)

Bir ayet var kuranda sular karismiyor diye iki deniz de karismiyormus bilim adamlari yeni bulmus.(vay anasini henen musluman olmaliyiz)

Muhammef ayi ikiye yarmis(duydunuz mu aya cikan ilk arap onu ortadan ikiye yarmis)

Böyle uzak gider. Size tipik muslunanlardan estanteneler sundum. Bol bol eksileyin diger bir ozelliginiz de yirmi birinci yuzyilda hala tepkinizi nasil ifade edeceginizi bilmemeniz.

Hayirli ramazanlar. Bol bol oruc tutun kureys kabilesi de ay hilal seklini alinca tutardi. Birak arap icin iyi ac kalmalar dilerim.
(bkz: ibni sina) buyrun tüm bilimselliği tartışabilirsiniz kitaplarında.
Ateistler bilimsel sohbet yapmaz ki ameke.yapıyorlarsa da sadece dine saldırı yönündendir.onun dışında silah olarak kullandıkları biyolojinin bile hepsini kavramış değillerdir.ki biyoloji hayalperest bir bilim dalıdır az biraz.
bilim metafizik olarak bilinen bir olayı açıkladığı an zaten kuranda yazıyordu diyen bir adamla konuşmayın kaybedersiniz. gökdelenleri kıyamet alameti olarak gören bir arkadaş vardı sonra bir daha tartışmadım.
(#28117314)

--spoiler--
ama incilde muhammed sas efendimizin gelisi anlatiliyor( bunu diyeni cidden affedemiyorum bu tipler o kadar cahildir ki iki bucuk milyar hriatiyan alemini kendisi gibi salak yerine koyar. hatta incili bir kere bile okimadan inatlasirlar tabii bir kere okumadan yorum yapmak da galiba islamin sartlarindan.)
--spoiler--

okuduğun incil diyerek kendisinin hangi incili okuduğunu merak etmekte olduğumdan tekrar yazmak istediğim başlık.
Matta - Markos - Luka - Yuhanna?
Dördü de birbirinden farklı anlatımlara sahiptir.
Hadi onu geçtim bir de Barnabas vardır ki o kabul dahi görmemiştir. Acaba neden?
Dedin ya 2.5 milyar hristiyanı aptal yerine koyuyorsun diye! turizm yerinde çalışıyorum ben ve her gece barlar sokağından bir bira içmeden de çıkmıyorum. Bizimkiler Ezan sesinde müziği kıstırmazken o hristiyan dediğin adam saygısından müziği kıs "Allah" diyor cami diye sesleniyorlar.
Hani sen şimdi saçmalıyorsun diyorsun ya herkese.
O senin aptal dediğin hristiyanların bir çoğu senin inanmadığın dine saygı gösteriğ bir kısmı da net olarak Hz. Muhammedin geldiğini kabul ediyor.
Şimdi tüm ateistler beni istedikleri kadar eksileyebilir dediğim başlık.
Bu arada asıl bilimsel sohbet müslümanla, hristiyanla felan değil kendini birşey sanan ama birşey bilmeyen ergenlerle yapılmaz.

Not: ne çok dindarım ne de aşırı dinsizim. ortasındayım. ama biraz saygı be birader.
Evet tek bildikleri bilimsel sohbetin Allah var mı sorusu olan ateist yazarlar düşüncesidir

Hazerfenler,ibn-i sinalar,Farabiler,ibn-i Haldunlar,Ali Kuşcular bi yerden mabadınıza girsin efendim.
Bilgili bir müslümanla konuşulduğunda harika bir şeydir. Olaylara farklı açılardan bakmanızı sağlar. Örnek olarak, Prf. Dr. Orhan Terzioğlu türkiyenin ilk gen profesörü aynı zamanda hocamdır. Özellikle siz cahil ateistlerin oradan buradan duyduğu tezleri 2 saniyede çürütür. Bana gelince de ben daha o kadar bilgili değilim ama en azından sağdan soldan duyduğum çoktan çürütülmüş tezleri savunacak kadar şey değilim.

Bilimsel sohbet diyip konuyu Allah'ın varlığına getiren bilimden uzak cahillere de baya güldüm. Bilim Allah var mı yok mu diye araştırma yapmaz.

Atesitlere saygım var ama Nietzsche gibi Albert camus gibi insanlara. siz ibadetlerden kaçmak için zırlayan özentilerden başka bişey değilsiniz.
Omer celakila gonderilesi topluluktur.. Her hakki mahfuz bilgeligi ile aydinlatacaktir..
bu zaten kuran'da yazıyordu cümlesiyle sonuçlanır.
Kendini kandırmaktır

(bkz: allah yoksa bu dağları kim yarattı)