bugün

altından kalkılamayacak, adamın doğduğuna pişman edecek olaydır.

ben demiyorum kardeşim, tekrar yayında halis ağam söylüyor.
gerdek gecesinde olması muhtemel bir olaydır...
eski eşin başına gelen olaydır. haketmiştir kesin haketmiştir.
sittin sene huzura kavuşamayacağınız hadisedir.
bir kadının duyguları ile oynanmışsa eğer tutacak ahtır.
bir yetim/öksüzden alınan ahdan daha az kötü olan olaydır. aslında bu işin kadını, erkeği yok birinin canını acıttıysanız ve haksız yere hak etmediği gibi davrandıysanız elbetteki siz de ona benzer ya da daha kötü olaylarla karşılaşacaksınız.
eninde sonunda tutacak olan ahdır. *
yamultur adamı.
zamanında prezervatif kullanılmaması yaşanabilecek bir durumdur.
yandın oğlum sen.
allah korusun dediğim durumdur. bir kadının ahını alacağıma kadın benim ahımı alsın!
o kadın anneniz ise hapı yuttunuz demektir.
insanin burnundan getiren davranistir. tabi sunu da unutmamak gerekir kadinlar ota boka ah ederler. her ah da insanin karsisina cikmaz. gercekten bir kadina kotuluk etmisseniz burnunuzdan gelir. ama bizim turk kizlarinin yaptigi gibi her ah edis karsimiza ciksaydi boku yemistik.
karşıdaki kadına sevgi gösterilerinde bulunup, özlediğini söyleyen, sonra da hiçbir şey yokmuş gibi ortadan kaybolan, kandırıkçı erkeklerin hakettiği ahtır. ancak bir kadına ah etmek yakışmaz. zira allah a havale etmek en güzelidir.
- aldığın 'ah'ları ne yapıyorsun? *
+ ahahahahahah olarak kullanıyorum.
o kadının anneniz olması durumunda tutmayacağına inanılır.
(bkz: alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste)*
ileride bir kızının olacağını düşünebilen her erkek için alınmayacaklar listesinde 1. sıradadır.
ilerde aheste aheste çıkacağı garantidir.
benim ahımı aldın benim ahımı aldın
şimdi sen de yalnızsıın...şarkısının muhatabı olmaktır.
eninde sonunda çıkacak olan ahdır.
sırtınız düzelmez. almamaya çalışın.

(bkz: medea)
bir erkeğin ahını almaktan farkı yoktur,ahtır işte,herkes "boynun altında kalsın" gibi dileklerde bulunabilir.sadece erkek biraz daha umursamazdır,ah edenler de genelde kadın olur.bi esprisi yoktur.
Düşmanların bile başına verilmemesi için dua edilecek durumdur... Acı acı çıkacağı kesindir.
(bkz: bir insanın ahını almak)