bugün

ilişkinin yaşanması boyunca geçilen süreçlerdir.

evre 1 - tanışma : bir şekilde ilişki içine giren erkek ve kızımız bu evrede, tüm evrelerden hemen hemen en heyecanlı olanını yaşarlar. bu evre içinde, ben a nesnesini çok severim, ben c şarkıcısını çok dinlerim şeklinde kişilik analizinde kullanabilecek bilgileri birbirlerine sunarlar ve ben marjinalim , entelektüelim , karizmayım imajı vermeye çalışırlar. bu süreç içerisinde kızımız da erkeğimiz de, hoşlarına gitmese bile, yeni çıkan grupları ve sanatçıları araştırmaya ve analiz etmeye kendilerini verirler, bir sonraki buluşmada anlatacaklarını düşünürler. kızın eski sevgilisi, hasan ; bu evrede gereksiz insan sıfatı içerisinde yer bulur.

evre 2 - kaynaşma : bu evre içinde ergen olan erkeğimiz ve kızımız, birbirlerinin vücutlarına ilgi göstermeye başlarlar. yolda yürürken kız erkek arkadaşının koluna girer ve genelde pazularını sıkar, çok kaslı falan bunu görmek için değil ama sıkar işte bilmiyorum, erkek de belinden sarılma yoluna gider. bu belden sarılma olayı, erkeğin kişiliğine göre sınırlanır. ilk sarılmada "ayrılmadan elimi atabildiğim yere kadar atayım" ya da "huylanmasın şurada keseyim" şeklinde düşünceler belirir kişiliğe göre. aynı şekilde sinema ortamlarındaki sarılma pozisyonunda ise genelde omuz tarafından atılan el kişiliğe göre göğüslere kayar veya kaymaz. kızın eski sevgilisi, hasan ; bu evrede salak insan sıfatı içerisinde yer bulur.

evre 3 - yiyişme : bu evre en acaip evredir. aşk boyut değiştirir. birbirinin gözlerine bakmaktan bile heyecan duyan çiftimizin heyecanları başka yönlere kaymıştır. sürekli sevişilir. sürekli uygun yer ve zaman kollanır. birbirilerini bu yiyişme seansları hariç görmemeye başlarlar. ikisi de yavaştan genişlemeye başlar. demek istediğim; başka arkadaşlarına da biraz zaman kalır. zira yiyişme akabinde o gün genelde bi daha görüşülmez. bu dönem içinde daha hassas olan kızın aklı karışabilir. bu evre, erkeğin tutumuna göre 2 şeye gebedir;

1- ayrılık
2- evlilik

kızın eski sevgilisi, hasan ; bu evrede mal insan sıfatı içerisinde yer bulur.

eğer erkeğimiz "ben kızı yerim gerisini de düşünmem" tavrı içerisinde hareket ederse;

evre 4 - soğuma : bu evre, yiyişme evresinin sonuçlarından biridir. dişi kişilerin cinsel istek ve dürtüleri erkek kişilerikinden daha farklıdır. erkek bu istek ve dürtüleri tam olarak karşılayamazsa soğuma kaçınılmazdır. dişi kişiler, ilişkinin hemen sonrası dahil olmak üzere sürekli ilişki sırasındaki ilgi ve isteği isterler. lakin erkek kişileri üretmiş oldukları spermatogenezleri attıktan sonra, eski ilgi ve istekleri olmadığından, dişi kişilerin bu arzularını genelde karşılayamazlar. gayet doğal olan bu duruma rağmen dişiler bu kişileri "odun"lukla suçlarlar. bu "odun"luktan kurtulmak için er kişinin mantık yollarını daima açık tutması gerekmektedir. soğuma evresinde; hanım kızımız, hala ilgi göstermekte olan eski sevgilisine dönüşün sinyalleri verir de verir.

kızın eski sevgilisi, hasan ; bu evrede iyi çocuk sıfatında yer bulur.

evre 5 - ayrılık : kızdaki soğumanın getirdiği bozukluk ile erkek gurur yapmaya başlar. kız soğumuştur ama bu aşamaya kadar pek ayrılığı düşünmemiştir. lakin soğukluğunun erkek üzerinde yarattığı gurur tavırları kızı ayrılmaya zorlar. ve hanım kızımız arkadaşlarından destek alır. bu gibi durumlarda hanım kızımızın arkadaşları, çocuğun yakın arkadaşı değilse, genelde ayrılığa zorlanır ve eski sevgili sürekli övülür. hanım kızımızın geçirdiği evrim sırasında, önce limit 0'a yaklaşan hasan, bi süre önce soldan 1'e gelmeye başladığı için bu övgüler, kızda daha çok önem kazanır. akabinde deneme süreci başlar. bu süreç içerisinde denenen erkek kişisi, ilişki için daha uzun ömür vaad etmiyorsa, yol verilir.
kızın eski sevgilisi, hasan ; bu evrede yeni sevgili sıfatı içerisinde yer bulur.
giriş - tanışma
gelişme - gezip tozma, akla gelen her türlü fanteziyi uygulama
sonuç - nikah dairesi.
.kesişme* evresi
.tanışıp şakalaşma evresi
.sevgili olup, herşey mükemmel evresi
.istediğim insan bu değil evresi
.ayrılık.
1-tanışalım
2-buluşalım
3-tartışalım
4-kapışalım
5-ee artık ayrılalım

şeklinde olmak üzere toplam 5 (-alım)'lı evredir.
1- hoşlaşma
2- hoşlaşmanın ilk hissini kaybetmeye başlanıldığı sırada çıkma
3- çıkmanın ilk hislerinin kaybolduğu sırada evlenme
4- evlenmenin ilk hislerinin kaybolduğu sırada çocuk yapma
5- çocuk yapmanın ilk hislerinin kaybolduğu sırada çocuğun 1 numaraya dönmesi
6- çocuğun sırasıyla 2- 3- 4'ü yerine getirmesinin sonucu torun sahibi olmak
7- mezar satın almak, emekliliği kuyruklarda geçirmek...
evre 1(tanışmak): tanışmakla,karşı cinse kendini beğendirmekle geçer. bi arkadaş aracılığıyla veyatta kendi emeklerinizle bulduğunuz ve bir kıpırtı beslediğiniz karşı cinse açık çek verir ve kendinizi beğendirmeye çalışırsınız eğer karşılıklı bi kıpırtılanma, elektriklenme varsa bu iş oldu der level atlarsınız.

evre 2(cicim ayları): bu evrede bilimum sevgi sözcükleriyle hödük bir insan olmadığınızı kanıtlar ve karşınızdakini artık kendi egemenliğinize almaya çalışırsınız ama pekte etki yapmaz çünkü aşkım, canım, cicim, canparem, bebitom, bal arım gibi kelimeler bir süre sonra çok telafuz edildiği için sıkmaya başlayacaktır. bunun anlaşıldığı an bir level daha atlamış olunmaktadır.

evre 3(her şeyden biraz daha az yapmak): evet bu evrede de başlığından anlaşılcağı üzere görüşmeyi, aşkımlı cicimli konuşmayı, mesajlaşmayı daha az yapmak kararı alınır mantığıda birbirimizden çabuk sıkılmayalımdır. bir süre sonra daha az yapılan şeyler hiç yapılmamayı beraberinde getirir ve bu evre tamamlanır yeni bir level gelir karşımıza...

evre 4(ara vermek): bu evrede de çifte kumrular kafa kafaya verir veyatta içlerinden bir cengaver bu kararı verir ve karşısındakine kabul ettirir ve ara vermek istenilir. sebebi ise aradaki sevginin yıpranmaması belki de ara verince bazı şeylerin düzelebileceği mantığıdır külliyen kolpadır. yeni bir level a geçilmiştir bile...

evre 5(ayrılık): evre 4 tamamlandıktan sonra kumrulardan biri(genelde ara vermeyi teklif eden) "ara verdiğimiz bu zaman zarfında inan çok düşündüm ikimiz hakkında(yalana bak) ve bir umut, bir ışık göremedim bence ayrılmamız her ikimiz içinde en mantıklı karar olcaktır lütfen beni yanlış anlama, seni gerçekten sevdim" tarzı bir sms ile her şeyi bitirir. ve yeni bir level a geçilir...

evre 6(reenkarnasyon): evet bu evrede de geçmişten kalan yıpranmış duyguların yeni bir ruh eşi bulununcaya kadar kendini yenileme evresidir.
1. aval aval bakma
2. onu görmeyi ümit etme
3. kaçamak bakışlar
4. hep onu düşünmek
5. uykusuz kalmak
6. tanışmak
7. bütün hayallerinin suya tektek düşmeye başladığı zamanlar...
8. duraklama
9. gerileme
10. çöküş.
*iyi bir ihtimal. duraklamadan sonra, ıkınma ve izdivaç...
evre.1-cancana.
evre.2-yanyana.
evre.3-göt göte.
evre.4-git öte...
(bkz: primer)
(bkz: seconder)
(bkz: tersiyer)
sonsuz bir döngü içerisinde ilerleyen evrelerdir.

gerçek aşkın yaşanıyor olması durumunda bu evreler kendi kendilerini imha edecek, mutlu bir hayat başlayacaktır.
öpüşme-sevişme-düzüşme-nihayet
türkçe karakter devriminden sonra;

(bkz: bir ilişkinin evreleri)
1-görmek ve kafaya koymak
2-peşine düşüp, tanışmak
3-tanıştıktan sonra sevgili olmak için çabalamak.
4-elde etmek
5-güzel, hoş bir dönem geçirmek
6-elde etmişliğin hazzıyla rahat etmek
7-eskide çok sık yapılmayan ama gizlenerek yine devam edilen eylemlere devam etmek(geçmişinden kurtulamamak)
8-yalan söylemek, sözlerini tutmamak, hayal kırıklığı, güvensizlik
9-denemek ve yanılmak
10-ayrılık
ilk çekingenlikler ne kadar tatlıdır. Oysa insan, bu beceriksizlikleri bir an önce yenmeye çalışır. Bütün gücüyle büyüyü bozmak, buzları kırmak için uğraşır.
*
tıpkı bir romanın evreleri gibidir.

giriş
gelişme
sonuç.

giriş ve gelişme sonucu doğrudan etkiler.
başlar.
biter.
selam
ee şey
aslında ben
evet seni seviyorum
seni çok ama çok seviyorum
seni çok seviyorum
seni seviyorum
kapa çeneni
siktir git!
kaşar!
giriş, heyecan verir
gelişme, acı
sonuç, pişmanlık .
1.evre: götüne torpil sokulmuş kedi evresi:ayakları yerden kesilir mutluluktan kendini duvarlara çarpar.

2.evre: pes oynarken gelen mesaja cevap evresi:sorumluluğun dibine vurduğu hissiyle beraber,arkadaşlarından yediği ağır küfürlere kulağını tıkar.

3.evre:arkadaşlara süslü yalanlar evresi: ben gelemiycem,hatun tripleniyor valla,billa. cümlesini kurup çarpılır.

4.evre:malum,osuruğu normalleştirme evresi.

5.evre:sen şıç ben kapıda bekliyorum evresi: sevdiceğinin yalnız şıçamamasından mütevellit,her mekanda tuvalet kapı bekçisi görevini üstlenir.ilişkinin en rezil evresindedir.

6.evre: sadece sarılıp uyuyalım aşkım evresi:filiz sevişelim mi? repliğini yapıştırıp,pipisinin sadece işeme işlevi olmadığının farkına varır.

7.evre: modern kölelik evresi:sevdiceğinin aşırı sahiplenmesi nedeniyle özgürlüğünün kısıtlandığını fark edip ilişkiden sıkılma belirtileri gösterir.

8. evre: koy götüne rahvan gitsin evresi: ilişkide yaşanan sorunları çözüme kavuşturamama çaresizliğiyle kendini salar.oluruna bırakır her şeyi.

9.evre: al mektuplarını ver ayıcıklarımı evresi: alınan hediyeler,beraber çekilmiş resimler iade edilir,acı eşiğini test eder.

10.evre: en yakın bar nerde amına koyyim evresi: ayrılık acısyla kendini içkiye vurur,başında mutlaka 'siktir et,sana daha iyisi layık lan' diyen papağan bir arkadaş mevcuttur.
1.kuruluş
2.yükseliş evresi
3.fetret devri
4.gerileme evresi
5.çöküş
başlangıç
tanıma çabası
normal insan olduğunu kavrama
bitiş.
Her şey çok güzel başlayacak sonra yavaş yavaş cümleleriniz kısalacak artık yazmamaya başlayacaksınız sonra bir noktada tükeneceksiniz.
Bir ilişkinin içeriğini o ilişkiyi daha az umursayan taraf belirler.
kasmacalar
kasmacala
kacmacal
kasmaca
kasmac
kasma be amaaan .
evre 1 en lanet evredir. * * * * * * * * * * * * *