bugün

bir ebeveyn için küçük, ufacık ,sevimli yüzüyle bakarak gülücük atması bütün dünyalara bedel olan varlıklardır. saf , temiz duygunun bedenlere yansımış halidir. kimi zaman hınzır kimi zaman uslu ama her zaman melekler gibi olan varlıkların gülüşüdür.
http://www.herice.com/mai...o/yenivideo/gulbebek.html
bir yetıskıne dunyadakı tum dertlerı, tum porblemlerı unutturan eylem .
dünyanın bütün kötülüklerinden habersiz masumca bir şekilde yapılmış en saf harekettir
(bkz: agu)
ağlamaları kadar çabuk veya ani bir gülüştür. durup dururken herşeye tebessüm edebilir ve ya kahkahaya boğulabilirler. anne-baba için değerbiçilemez bir andır heralde.
(bkz: mucizenin başlangıcı)
dünyanın tartışmasız en mucizevi ve en tılsımlı şeyi.
yaşamın en güzel rengi, nefes alıp vermenin anlamlı geldiği ender anlardan biri.
sonbahar yağmurunun ışıltılı büyüsü, okyanus dalgalarının sert ama eşsiz sesi, çayırlardan uçan bir kelebeğin sekişi vs vs gibi cümleler silsilesine dahil olabilecek sözcük grubu.
dünyada iyi şeyler de olabildiğini bütün insanlara haykırmaktır. bu gülüş ki insana doğuştan verilmiştir. onu korumak da yine insana kalmıştır. ancak bir gün gelir de bu gülüşü bebeklerde bile göremezsek; bilinsin ki biz artık insan değiliz.
büyümüş olsalarda bazı kadınlara lutfedilmiş gülümseme.
bebeklerin gülüşleridir. Çok tatlıdırlar.

http://www.herice.com/mail/video/bebekgulme.html
allah'ın insanlara bir lütfudur. o kadar altlarına yapmalarına rağmen, sabahlara kadar uyutmamalarına rağmen, ana ve babaların onlardan vazgeçmemelerine sebep tek şey gülüşleridir zannımca. yoksa kim katlanır onlara.
(bkz: cep telefonu melodisi gulen bebek olan erkek)
bebek taklidi yapan kızların taklit etmeye çalıştığı şeylerdendir.
dünyanın en içten gülüşüdür. dinlemeye doyulmaz.
(bkz: entry girerken mutlu olmak)
genelde gülen bebeğin ağzı iki üç saniye sonra yamulur yumulur böylelikle karşısındakinide güldürebilen bir potansiyele sahip olur. sözcüklerle anlatılması zordur güneş gibidir soğuk kalplere en iyi ilaçtır.
insana kendini şebek gibi hissetiren gülüştür. o gülüşü izlerken aptal bir sırıtma yerleşir suratınıza. en azından bana öyle oluyor; yeğenim gülüyor, ben ağzım kulaklarımda mal mal onu izliyorum.
ben bu dünyaya niye geldim demek yerine, yaşamın coşkusunu içinde barındıran insan yavrusu...insana her daim neşe saçan dünyanın en güsel varlıkları
daha huzur verici tek şey vardır...:
iki bebeğin gülüşü*
o gülüşü görebilmek, duyabilmek için her türlü şebekliği yapabileceğiniz ama karşınızdaki bebeği güldüremezseniz acayip koyan bir olgu...
ahmet kaya çok güzel betimler bunu;
-bir anne duası kadar yürekten
bir bebek gülüşü kadar safiyane...
uykularindaki gulumsemedir. dudaklarini minicik yuzlerine oyle bir yayarlar ki , o an oyle hinzir olurlar ki.. uyandirip opmemek icin kendinizi cok zor tutarsiniz.
daha güzeli için (bkz: dört bebeğin gülüşü)
tek bir gülüşü sıkıntı kederi ve bütün borçlarımı unutturan hadise.