bugün

yalnız olduğunuzun resmidir.
kesinlikle bir anda gelir. o an yıllardır hayalini kurduğunuz şey önünüze gelse geri tepersiniz. herşey aptalca gelir ulan ben şimdi napıyorum bu dünyada diye düşünütsünüz, lanet bir histir. ayrıca bu bir anda gelen hislerle ilgili bir araştırma neyim yapmak lazım.
(bkz: #15041603)

her şey zaten anlamından yoksundur. insan olarak paçayı kurtarmak için "anlam" peşine düşer ve sözde "anlamlı bir dünya" yaratırız.

"zannederiz ki insan, sevdiği kişi öldüğü için acı çeker. oysa asıl üzüntüsü bundan çok daha az önemsizdir: en büyük kederin bile uzun sürmeyeceğinin farkına varmaktır asıl dert.. acının kendisi bile anlamdan yoksundur..." *
gelen kişiye sorulması gerekir.

(bkz: hiç gitmeyen anlamsızlık hissi)
Hayatınızdaki herşeyin yokluğa mahkum olduğunu anladığınız andır. Kısa vadede veya uzun vadede herşey bitecektir. Sonrasında insanı bi telaş sarar. Sonsuza kadar var olmasını istediği şeyleri yapmamış olmanın telaşı..
Hiç sormayın bazen 3-4 gün boyunca para hirsindan deliriyorum şöyle boyle yapmaliyim sonrada diyorumki koymusumlan dunyanin aina ne icin yasiyoruzki hepimiz olucez gidicez trilyoner olsam kaç yazar aslinda ne kadar değersiz ufak şeyleriz bu sonsuz evrende sik kadar dunyada.
Mutfağından işlek caddeyi izleyip derin bir nefes işte bu his.
(bkz: her zaman olupta sezenişe geçen duygular)
namaz kılınca geçer diyeceğim his.

ama yine eksi manyağı yaparlar adamı.
az önce yaşadığım his. ne olduğuna anlam veremedim önce, bir iki dakika afalladım bilgisayar ekranına öyle boş boş baktım. sonra dedim ki; ben olmayınca anlamsızlaşanlar düşünsün.
Okadar yorar ki insanı..
Herşeyin boş hemde bomboş olduğu düşüncesi..
Anlayamamanın daha doğrusu anlaşılamamanın verdiği bir anlamsızlık..
bir anda gelen bir anda gider..

enerjinin korunumu diye birşey var lan..
Hiç takma, ha baktın gitmek bilmiyor, ölüyorsundur..
Maalesef o bir an benim her anım.

Yıllardır bir yokluğun içindeyim.

Herşey herkes anlamsız.
Yıllar gectikçe güçlenecektir.
yalnız başına geçirdiğin bir hafta sonu gününde gelen histir. koca gün neler yaptığını düşünürsün. baktığın zaman bir sürü iş yapmışsındır ama dünyada sen hariç kimsenin umrunda olmayan şeylerdir açık ve net.
insani gecmiste bir yolculuga cikartir.
Az önce geldi en sevmediğimdir. Zaten gram olan yaşama isteğini söndürür. "Niye yaşıyorum lan ben?" gibi deli sorular.
uyuyunca geçiyor o dediğin.
bazılarından hiç gitmez.
beyinde bir tutukluk oluşturur. zaman algısı donar. iç daralır. göğüs boşluğunda bir sıcaklık hissedilir. yatsan yatamazsın. kalksam kalkamazsın. öyle sinir garip bir durumdur.
gece 00.00 dan sonra yaşamak hayat herşey anlamsız gelir bana gece yarısı duygusal ve bir o kadar da boşlukta hissiz hisssderim.
depresyonda olabileceğinizi gösterir. genelde bu his sonrası ya da öncesi depresyonda olunur.
Her şey bir anda anlamsız gelecek dedikleri noktadayım canım, beklerim.