bugün

bilmediği bir şey için söylenilecek en güzel cevaptır. canım ülkende, pek kullanılmasada. herkesin herşeyi bildiğinden olsa gerek.
(bkz: bilmiyorum demek ilimdendir)
bilmediği bir şey için "bilmiyorum" demek kolay, bildiği bir şey için demekse zordur.
genelde birini başımdan savmak için kullandığım sözdür.
annemin lafıdır.
-anne şuyum nerde
-bilmiyorum
-anne buyum nerde
- bilmiyorum
-anne suyum nerdeee
-ordaaaa
-orası neresı
-bılmıyorum
(bkz: sokrates)
özgürlüktür.
özgürlüktür.
kaçıştır.
dervişlik adabındandır bilmem diye zikir çekilir.
yunus emrenin bilmem şeklinde virt çekmesi taptuğun dergahında.
Od - iskender pala okunabilinir güzel akıcı bir anlatımı vardır.
askerde götün yemediği eylem. Hayır, adama öyle bir öğretirlerki hayatı boyunca unutamaz.
bir hocamın dediği gibi, her zaman bir fikrin olsun. bilmiyorum demen gereken son şey bu dünyada.
götümüzden fikir uydurmak gibi eğlenceli bir şey varken bilmiyorum demek biraz sıkıcı değil mi.

esas bir şey sorulduğunda bilmiyorum denmesine rağmen bu defa soruyu ısrarla ufak ufak değiştirerek farklı şekilde soranlar var ne acayip tipler amk.

bu arada askerdeyken bilmiyorum yerine anımsayamadım denilmesi gerektiği rivayet edilir.
Samimi bi şey.
Şimdi fark ediyorum da çevremdekiler bu sözcük'ü hiç kullanmıyor, bilgili bir insan olmama rağmen bilgim olmadığı konularda net olarak bu sözü kullanıyorum.
Ama karizmanızı bozmamak için kullanmamak önerilir. ¤
biz türkler için oldukça zordur.
cesurca söylendiğinde "bilmiyorum, bilmediğim için utanmıyorum, öğrenmeye açığım" anlamı katar.
fakat çevremde bir kaç insan var anam avradım olsun ağızlarından hiç bu kelimeyi duymadım her konuda bir fikirleri var, "bilmiyorum" demeyi ezikçe buluyorlar galiba.
görsel