MÜNKER NEKiR DE BiLiM SORACAK ZATEN. GÖRÜR TABUTTA ANYAYI KONYAYI.
islamın tek gerçek oldugunu sananlar durumu ona göre yargılamışlar çok komiksiniz lan.
Bu adamlarla tartısmak istiyorsanız önce dininizi bir kenara bırakın.
Adama münker nekir de bilim soracak tabutta anyayı konyayı görür demiş. Ulan cahil elinle tutaöadığın gözünle göremediğin olmayan birşeyi savunuyorsunuz, hani ulan ispatın var mı da savunuyorsun?
Gözle gördündü elinle tuttun mu. Bilim maddedir..
Bilime göre tanrı yoktur.
Dogma diye geçiştirdiğiniz din değildir.
Din dogma değildir.
Mutlak doğru da yoktur.
Dünya maddedir. Üzerinde yasadıgınız dünyada bile madde halindesiniz lan. Olabiliyorsan o tanrının oldugunu sandıgın sekilde ol. Ruh diyorsun o forma gir.
Ateist hiç bir şeye tapmaz yalnızca en hakiki mürşit olarak bilimi kabul eder. Ve bilim dinlerin aksine herşeyin cevabını verdiğini de iddia etmez, sadece zamanla doğru cevaba ulaşa bileceğini iddia eder. Bilim bilmiyorum kelimesini rahatlıkla kullanır. Dinler ise her şeyi biliyorum sanar. Biri bilmediğinin farkındadır diğeri ise cahildir. Ve cahil olduğunun bile farkında değildir.
insanlığa yararlıdır, fikirleri değişkendir. Bir kitaba bağlı kalmaz, gerçek her saniye değişmektedir ve bu insanda bunu görmektedir.

Not: ateist değilim.
tapma olayı bize ters ama öyle diyorsanız öyle olsun, o kişi benim.

hiç değilse bir işe yarayan bir şeye tapıyorum.
Güneşe bakan yarasa gibidir.
Olmayan ateisttir. Ateist hiçbir şeye tapmaz. Bilim de tapılacak bir tanrı veya tanrıça değildir.

"Bilgi sermayemdir, bilim silahımdır, sabır giysimdir, yetinmek en üstün kazancımdır." SENECA. Şahsen, benim bilime bakış açım budur.

Not: apateistim.