bugün

bilim kurumlarında kanıtlanmayan hiçbir şey okutulamaz, içine de sokulamaz.

dolayısıyla gidip bir yerde kimya anlattığın sınıfa diğer yerde hurileri anlatamazsın.

anlatırsan kendile çelişirsin çünkü.
Bilim temelli mi? Aynen kanka şimdiye kadar hep uzaya roket fırlatıp parçacık çarpıştırıyorduk artık yapamayacağız, tüh.

zaten öyle bir sistemi olmayan ülke. Çocukları 7 yaşında okula sokup resmi ideolojiyle beyin yıkayarak bilim yapılmıyor maalesef. Nasıl yapıldığı zaten bazı ülkelere bakarak anlaşılabilir.
bir kemalistin hezeyanları...

bu ülkede ne zaman bilimsel eğitim veriliyordu da bu eğitim sistemi bitirilmiş,allah allah haberimiz yok.

bir arkadaşım yine dine sallamış yahu kardeşim bu ülkede din dediğin şey 3 tür

1.başörtüsü
2.içki haram
3.uyduruk kandiller
4.hadisler

peki kuran,işte o atatürk ile öldü,bitti selametle...

peki kuran ne diyor baktık mı,yok canım ona bakan dinden çıkar.

evrenin bir başlangıcının ve bir sonunu söyleyen,evrenin genişlediğini bildiren,güneşin ve ayın bir yörüngede yüzdüğünü ilk canlıların sudan kılındığını kaç asır önce bildiren kuran dinden çıkarır.farabi,harami,biruni,sina gibi modern bilimlere babalık yapan kuran dinden çıkarır diye müslüman olduğunu söyleyen ülkede okutulmuyor...

siz ne dininden ne biliminden bahsediyorsunuz demek lazım.

biz bundan ötürü yurtdışında okuduk,pozitivist de materyalist de semitist de ne dersen de ama bu ülkede bilimsel eğitim vardı bunlar bitirdi deme.. olmayan bir bilimsel eğitimin olmayan tartışması...

not:atatürkü çok severim,ama onu putlaştıranlara da iki çift sözüm olur elbet...
bir kemalistin hezeyanları...

bu ülkede ne zaman bilimsel eğitim veriliyordu da bu eğitim sistemi bitirilmiş,allah allah haberimiz yok.

bir arkadaşım yine dine sallamış yahu kardeşim bu ülkede din dediğin şey 3 tür

1.başörtüsü
2.içki haram
3.uyduruk kandiller
4.hadisler

peki kuran,işte o atatürk ile öldü,bitti selametle...

peki kuran ne diyor baktık mı,yok canım ona bakan dinden çıkar.

evrenin bir başlangıcının ve bir sonunu söyleyen,evrenin genişlediğini bildiren,güneşin ve ayın bir yörüngede yüzdüğünü ilk canlıların sudan kılındığını kaç asır önce bildiren kuran dinden çıkarır.farabi,harami,biruni,sina gibi modern bilimlere babalık yapan kuran dinden çıkarır diye müslüman olduğunu söyleyen ülkede okutulmuyor...

siz ne dininden ne biliminden bahsediyorsunuz demek lazım.

biz bundan ötürü yurtdışında okuduk,pozitivist de materyalist de semitist de ne dersen de ama bu ülkede bilimsel eğitim vardı bunlar bitirdi deme.. olmayan bir bilimsel eğitimin olmayan tartışması...

not:atatürkü çok severim,ama onu putlaştıranlara da iki çift sözüm olur elbet...

not2:huri diyorsun peki huri ne demek onu biliyor musun güzel kardeşim.bilim kuranla çelişmez onu çeliştirenler kendileriyle çelişir...suç sende değil sana bu dini anlatan zındıklarda...merek etme cennette avrat mavrat yok bunlar mitoloji,hurafe...

not3:hakikati duy bas eksiyi sorarım bu ülkede ne zaman bilimsel eğitim verildi...işte atatürkün gerçek düşmanları sizsiniz,o güzel insana küfür ettiren sizsiniz,kusura bakmayın dost acı söyler,bir tek kişi kalsan bile hakikati gizliyorsan şayet zalimlerin en büyüğü olursun.yüzde 99.9a karşı bile hakikati söylerim...dincilere ve dinsizlere karşı...
Ulan bilim bilim dıyorsunız, bilim deyince aklınıza hemen din geliyor. Hangi bilimle uğraşıyorsunuz ozaman. Hangi bilimle hangi ayeti çürüttünüz onuda yazın. Bilim diyorsunuz, sadece heykel yapan adamlara oy veriyorsunuz.

Daha ana babasının adını söyleyemeyen, altına ıslatan çocuklara ne öğreniyorsunuz? Tabiki Kemalizm ve ideoloji. Peki hani pozitif bilim. Ulan işinize geldimi varya dinden başka her türlü saçma sapan seylerıde bilim kabul ediyorsunuz.
Ruh biliminin deneysel olmaması veyahut henüz deneyinin yapılmaması onun yok olduğu anlamına gelmez ve bunuda tasavvuf müessesi inceler.
japonya'dır. adamlar takmış kafayı harakiriye, patır patır dökülüyorlar. oysa bizde öyle mi? kaç para ulan bir şeref?
Tabi canım! Bende diyorum ssk yı batırmış, bugün a dediğine yarın B diyen çarkçı Kemal bunların nasıl oyunu alıyor? Meğerimki çok okumuşlar hesap etmişler, yani şöyle ;

Şimdi ssk yı 10 kg ağırlığın da bir yük olarak hesaplarsak Kemal bu yükün altında kalmış kaldıramamıstı. Kemal ozaman lar sosyalist ti ve kemalist değildi.
Sonra biz onu chp ye çağırdık ve oda geldi.

100 kg yüke talip olarak ülkeyi yönetmek için chp genel başkanı oldu.
Şimdi ssk.da 10 kg yi kaldıramayan Kemal, Türkiye yi yönetmeye talip ve 100 kg yük kaldıracak ve arkasında kafası iyi çalışan, pozitif bilim okumuş, din ilimlerınden uzak.durmuş, çağdaş, sorgulayan, solcu ve ateistler lerden oluşan bir kesim var.

10 kg yi kaldıramayan Kemal
100 kg yi....
Yav arkadaşım ben bu hesabı yapamadım. Bunu ancak sizin gibi dinden uzak yaşamış, pozitif bilimciler yapar. Hele Yapında banada bildirin sonucu!!!!!!!!!!!!!
rasyonel ve realist yaklaşanların çabucak gördüğü ama gözünü kapatmış karanlıkta bir sesin arkasından gidenlerin asla göremeyeceği, bilginin ve bilimin arka plana atıldığı sadece dinle eğitim veren ülkedir ve ne yazık ki bizim ülkemizdir. felsefenin din düşmanı olarak görüldüğü, gazaliden, farabiden,ibni sinadan, mevlanadan bir haber olan, sadece islam çerçevesinde değil sistematik düşünme açısından da felsefeyi kabullenmeyip, kuran mentalitesiyle hareket eden yöneticiler sayesinde, ''inançlı'' ama ''Etik'' nedir bilmeyen, kuranı yalnızca arapça okuyup önemli olanın okumak olduğunu sanan,epistemoloji veya aristo mantığından dahi dağlar kadar uzak, halk dilinde okumuş, bilimsel açıdan robot insanlar yetişiyor. ülkemiz giderek koyunlaşırken kimse neler oluyor neler dönüyor anlamak istemiyor. ortaçağ karanlığına teknolojik bir şekilde dönüyoruz aslında, teknolojik ortaçağ dönüşü de nasıl oluyor? gibi alaycı bir ifadeyle sorabilirsiniz, şöyle oluyor; orta çağ patristik ve skolastik dönem insanları için önemli olan kilise ve din alimleridir, kimse hiçbir şeyi sorgulamaz kimse onların üstüne laf etmez, bilgi ve teknoloji galileo galilei ile değerli bir hal aldı, kilise yalanları ortaya çıktı ve insanın evrenin merkezinde olmayışını anlaması ile bilime öğrenmeye yöneldi, şu anda dünyanın en büyük üniversiteleri olarak kabul edilen harvard gibi üniversiteler kiliselerden çevrilmiştir bilim için hizmet etmiştir, karanlıktan aydınlığa bu şekilde gidildi. kendi ülkemize geldiğimizde ise psikolojik olarak gelişimin sağlandı en önemli karakteristik mimari döneminde bizim gençlerimiz bilimden doğru ve yanlıştan çok, günah ve sevapla tanışıyor. yanlışı ve doğruyu ezbere şu günah bu yasak vs diyerek öğretmektense gerçek ahlakın ne olduğunu, etiğin temelini öğretmek toplumsal düzen bağlamında en doğrusu değilmidir? yanlış anlamayın kesinlikle din düşmanı falan değilim ben de sizlerin çoğu gibi muhafazakar sayılacak bir ailede yetiştim, fakat öyle duruma geliyoruz ki insanlar birbiriyle tokalaşmıyor, erkeğin yanına oturmuyor, kadınlar kendini soyutluyor ve erkeklerse bunu kışkırtma olarak algılıyor. nefse uymak genel olarak bütün dinlerde günah olarak kabul edilir, normal olarak islamda da geçerli, fakat bu küçüklükten gelen bozuk zihniyet yüzünden sanki bütün erkekler sapıkmış gibi görünüp bütün kızlar da erkeklere yasak elma gibi göründü. kadın doktorlar erkek hastalarına bakmıyor bu ülke de öyle insanlar var. din tabiki toplumsal düzen anlamında kesinlikle oldukça önemli bir yerdedir, fakat bazı alanlarda din ve diğer işleri birbirinden ayırmak gereklidir. özellikle eğitimde inanç ne olursa olsun bilimin ön planda olması gereklidir aksi taktirde bir suriye iran haline gelmemiz emin olun çok uzak değildir.
Türkiye'dir. Sadece yok etmekle kalmayıp insanların sorgulamaması için ellerinden geleni yapıp saçma sapan makamlara ilgisiz alakasız din adamlarını atayarak bilimi ülkede bitirip dini herşeyin üzerine çıkarmak istedikleri gerçeği de gözümüzün önünde apaçık durmaktadır.