bugün

başucu kitabı niteliğinde cümlelerini görünce şaşırdığım ve önyargıma kızdığım kitap.
içindeki bilgilerin bazıları doğru bile olsa kitabı çıkartan ve kullananların parasal çıkarları olması nedeniyle okunmaması gerken kitaptır. "kozmik federasyon" "23.boyuttan gelen alfa kanalı aracılığı ile.."
gibi yüzlerce bilinmedik ifadeler sıkça bulunur, okusanız da anlamazsınızdır.
(bkz: gunesler birliginden dunya planetine ilk anons) ...
· (bkz: koruyucu kota) ...
· (bkz: rab kanali) ...
· (bkz: alfa kanalindan kitap indirmek) ...
· (bkz: alfa kanali) ...
korsan kitaptır. öğreticisi olmayanın öğreticisi şeytan olur.
3 buyuk kutsal kitabin yerine gececegi iddiasindadir. insanlar birbirini az oldurdulerdi 3 kitap yuzunden, gel bide sen ol, 4. sebep ol.
Ahmed hulusi ruh insan cin adlı kitabında bu kitabın cinni etkiler sonucu oluşturulduğundan bahseder. içinde "merkezin özel kanalından indirilmiştir merkez" türünde kule, uçak haberleşmesi gibi tabirler bulunduran ciddiye alınmaması gereken safsata dolu kitapsı.

--spoiler--
Fasikül: 42/Sayfa: 408

islami bütünlük ışık dost MUHAMMET i resul zannetmektedir. Halbuki O, Allah'ın habibi resul ün elçisidir. RESUL, Büyük ASHOT yani SULH dur.
--spoiler--

yazar yorumu: hade len oradan!
bu kitaba takılanların anlamadığı nokta kur'an yanlızca nasılları anlatan bir kitap değil, nedenleri ve olması gerekenleride anlatan bir kitaptar. bilgi kitabında nasıllar detaylı olarak tasvir edilir yeşil cennetlerin venüste olduğunu, dünyanın yedi boyuttan hangisinde bulunduğunu ölümü yaşamı aminoasitleri vs. detaylı olarak anlatır. ama ey insanlar şöyle yapın böyle yapın,iyilik yapın,güzellik yapın,ateşten şeytandan kötülükten kendinizi koruyun asla demez. yol göstermez.bu şeytanın veya cinlerin etkisinde yazıldığının kanıtı olabilir zannımca.
kitapta iddia edilen tam anlamıyla şudur;

hz muhammed, mustafa kemal atatürk ve mevlana aynı ruhtur. reankarnasyon yoluyla tekrar boyut değiştirmiş ve dünyaya inmiştir. şimdi ise bu ruha sahip olan kişi vedia bülent çorak 'tır.
kendisi bu bilgileri yaymak istememiş fakat emredildiği için yaymak zorunda kalmış.

bunun dışında şu anda 18. evredeyiz ve 19. evre tamamlanma evresi ve çıkış kapısıymış. sanırım stargate gibi birşey.

afrika bilgi açısından sıfır noktasında olduğundan fakir ve entelektüel açıdan güçsüz. amerika çöküş evresinde. asya ise bilgi ve mistizm açısından üst evrede. türkiye ise tüm bunların ortasında olduğundan çok şanslıyız.

ayrıca 800 yıl sonra ölümsüzlük de bulunacakmış.

bak hep mış dedim. ayar vereni vururum. ilgim yok benim.
türkiyede ki en büyük misyoner oluşumun inandığı kitaptır.
mevlana üçgencileri olarakta bilinmektedirler.
dünya kardeşlik birliği derneği adı altında faaliyet gösterirler.
reenkarnasyon neredeyse kitabın en temel inancıdır.
kuran da geçen bir çok ayeti ve mevlana'nın bir çok sözünü reenkarnasyona dair yorumlamalar yaparak geçinenler olarakta tanınırlar.

merkezi yönetimi türkiye de olan 1984 yılı ocak ayından itibaren fasikül denilen bölümler halinde yayılmaya başlamıştır. kitap içindeki mesajlar 1965 yılından itibaren vedia bülent (önsü) çorak tarafından yazılmaya başlanmıştır. vedia yücel'in kitabı oluşturmakta kullandığı bilgilerin başka boyutlardan kendisine aktarıldığı iddia edilir. kitabın 1.ci fasikülün de yer alan ilk mesaj 1.kasım.1981 tarihinde gelmiştir. bu tarih kitabın indiriliş tarihi olarak kabul edilmektedir. 3 sene sonra, 1.ocak.1984 tarihinde bilgi kitabının fasikül olarak topluma açılmasına müsaade edilmiştir.

kitap ilk mesajdan itibaren sadece yılın ilk 6 ayında, ayda birer fasikül yani yılda 6 fasikül olarak yayınlanmıştır. ilk mesajın tarihi 1.kasım.1981 dir. son mesajın tarihi ise 9.kasım.1993 olup kitap 12 senede tamamlanmıştır.

1996 yılında türkçe ve ingilizce kitap olarak yayınlanmıştır. 2002 yılında da, rusça kitap olarak basılmış ve dağıtıma alınmıştır. ayrıca almanca, fransızca, ibranice, sırpça ve arnavutça çevirileri tamamlanmıştır. japonca, ispanyolca, lehçe, isveççe ve norveççe çevirileri yapılmıştır.
bu kitap mevlana kardeşlik birliği adında bir grubun, göklerden, cebrail aracılığıyla bülent çorak adında bir kadına yazdırıldığı iddia edilen bir kitaptır. şimdi düşünce yoluyla demişler internet sayfasında.

1996 senesinde tanışmıştım bu grupla. hatta bir kere toplantılarına bile gitmiştim. büyük bir lokalde toplanıp. fasiküller halinde hazırlanmış bu kitaptan bölümler okuyorlardı. o zamanlar fotokopiyle çoğaltılmış nüshalarını satıyorlardı. şimdi baktım bayağı meydan larousse olmuş.

bende aldım evet. hala durur evde binlerce sayfa bir şeydi. yarısından fazlasını okumuştum. hatta kuran-ı kerimin 2000 yılına kadar geçerlilik süresi olduğunu, 2000 yılından sonra altın çağın başlayıp artık bu kitabın geçerli olacağını söylüyorlardı. daha da hattası, bu kitabı 2000 yılına kadar, okuyup, üfleyip, kelimesi kelimesini yazan insanların cennetle müjdeleneceğini söylüyorlardı. uçmuşlardı yani sizin anlayacağınız.

anladığım kadarıyla bu iddiaları yok artık. sadece bir takım evrensel bilgiler verildiğinden bahsediyorlar. yoksa şimdi altın çağında olup, yıldızlar arasında astral seyahatler yapıyor olurduk. küvette buzlu badem keyfi yapanlar bile olurdu aramızda.
güncel Önemli Başlıklar