bugün

http://www.youtube.com/watch?v=RqziQX7eEv0
strateji oyunu.

moral bozukluğu yenilgiyi hazırlar.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
3 top.un zevkini doyasıya aldıgım oyundur.
tanrısının semih saygıner olduğu benimde mensubu olduğum din. sporda rakibe saygının hat safhada yaşandığı bir spor dalıdır. öyle ki yalnışlıkla sayı aldığınız zaman rakibinizden özür dilersiniz. özür dilenen başka bir spor dalı var mıdır? allanısen.
sonracıma işi sadece topa iyi vurmak olarak düşünmeyiniz futbol gibi aynı zamanda geometriyide iyi bilmeniz gerekir ki mevzu yalnızca üçgenin iç açılarının toplamını bilmeniz kadar basitte değildir. topun neresine hangi hızla vurduğunuz kadar vurduktan sonra bir sonraki hamlenizi hazırlamak gibide göreviniz vardır. kısacası hem zevkli hemide zor bir spordur kardeş.
tanrısının semih saygıner olduğu benimde mensubu olduğum din. sporda rakibe saygının hat safhada yaşandığı bir spor dalıdır. öyle ki yalnışlıkla sayı aldığınız zaman rakibinizden özür dilersiniz. özür dilenen başka bir spor dalı var mıdır? allanısen.
sonracıma işi sadece topa iyi vurmak olarak düşünmeyiniz futbol gibi aynı zamanda geometriyide iyi bilmeniz gerekir ki mevzu yalnızca üçgenin iç açılarının toplamını bilmeniz kadar basitte değildir. topun neresine hangi hızla vurduğunuz kadar vurduktan sonra bir sonraki hamlenizi hazırlamak gibide göreviniz vardır. kısacası hem zevkli hemide zor bir spordur kardeş.
futboldan yatay geçiş yaptığım göbekli amca sporu. daha göbek yapıp amca olamadım ama olunca yakışcak.

bu arada pike çekmek yasak hocam.
Teknik gerektiren çok güzel bir oynudur.
beyaz topun içeri girmesi kadar sinir bozucu bir durum yoktur bu oyunda. oyunun en başında siyah top girsin, itirazım olmaz. ama olur olmadık zamanda beyaz topun içeri girmesi tam ana bacı sövmelik.

bunların hep amerikan oyunu olduğunu unutuyorum tabi.
(bkz: Pilardo)
(bkz: rus karilari)

Bir kesim bunları neden yazdığımı asla anlayamayacak. Ne mutlu.
Oynamasını bilmediğim oyundur. Yetenekte yok, gelen yener beni zaten.
Zor bir kafa ve el oyunu. Evet.
3 top olanı gayet zevklidir. evet.
3 banttan sayı alındığında keyfi katlanan oyun. Bir el becerisi ve zihin sporu.
3 bant olanı gayet zeka ve matematik gerektiren her yiğidin beceremediği zihin oyunu.
Bilardo disiplinlerinden 3 bant oyuncusu olarak her disiplinin kendi içerisinde stratejileri vardır fakat en zor disiplin 3 bant'tır arkasından (benim için) snooker'dır.
Oynayabilmek için ciddi zaman ister, kendinize ait istekanız yada istekalarınız olmalı. Öyle sağda soşda gitriğiniz salonlardakileiri kullanıp zevk alamazsınız.

Adam ve Longoni olmak üzere iki lider markadan da var oynadığım kişinin oynayışına ciddi etkileri var tabi çok pahalılar o da ayrı bi konu.
Tek başına daha güzel oynanan bir oyun.
çok güzel oynadığım fakat işten güçten unuttuğum aktivite.
ülkemizde adı semih saygıner ile eşleşen güzel spor.

geçmiş yıllarda köy kahvelerine kadar inmiş bir sporken artık eskisi kadar rağbet olmadığını söylemek lazım. yine de türkiye koşullarında eline isteka almış genç sayısının oldukça iyi sayıda olduğunu söylemek gerekiyor.

bir de şu var. semih saygıner ağabeyimiz genelde hep şovlarıyla ekran karşısına çıktı. oyunu tanıtan, kurallarını anlatan yayınlar ilgi çekmeyeceği sanırım bu yol izlendi. zamanında o imkanı varken insanlara oyunu da öğretebilse ülkemizde daha çok profesyonel bilardocu yetişebilirdi diye düşünüyorum. kendisinin bilardo oynarken yaptığı stand-up gösterileri bile vardı ki çok başarılıydı..

kurallarını ve oyun tiplerini bilmeyenleri şöyle alabiliriz: http://www.spoura.com/bilardo-kurallari/
Çok zevkli bir oyun. Üç topu ayrı amerikanı ayrı güzeldir. Bilen insanla onlarca oyun atılabilir. Vaktin nasıl geçtiğini anlamazsınız. Çok yaşa bilardo !!
amerikan bilardo ile başlanıp, geliştirilip üç top ile amerikan bilardonun ne kadar sefil bir oyun olduğunu anlarsınız.
sevilen bir spor dalıdır. oynayacağın arkadaşlarını iyi seçmen gerekir.
görsel
Türkiye de oynama bilinci yok arkadaşım. Kızlı erkekli bilardo oynamaya gittik, neyse baba oynuyoruz 50 sayı falan çekiyorum. O sıra kızlardan rica ettim masanın üzerine çıksınlar da ortam ısınsın biraz hazır bilardo oynuyoruz.

Hemen mekan sahibi geldi vay efendim kızlar yarıçıplak ne yapıyor masanın üzerinde, burası genelev mi, olmaz böyle şey demeye başladı.

Kızlar masanın üzerinde olmayacaksa ne diye oynuyoruz aq?
görsel
görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar