1. 1.
  amacı, kendi topunuzun, diğer iki topa da değmeden 3 tane banta değmesidir. yani;

  - kendi topunuz, üç bant dolaştıktan sonra diğer iki topa değecek,
  - " " , ilk topa değdikten sonra 3 bant dolaşıp diğer topa değecek ya da
  - " " , ilk topa değmeden 1 ya da 2 banta değecek, sonra ilk topta değecek, sonra da kalan bant sayısına değdikten sonra son topa değecek.
  4 ... redwinemania
 2. 2.
  En zevkli Bilardo oyunlarından biridir. Oynamak için fizik ve matematik bilgisinin yanında ayrıca yetenekli olmakta gerekir.Ülkemizde Semih Saygıner'in sayesinde bilardo kahvehane oyunu olmaktan çıkıp bir spor olarak görülmeye başlanmıştır.Ülkemizin yetiştirdiği sayılı bilardocular arasında;
  (bkz: Semih Saygıner)
  (bkz: Murat Naci Çoklu)
  (bkz: Hacı arap Yaman)
  (bkz: Adnan Yuksel)
  (bkz: Tayfun Tasdemir)
  (bkz: Mrtbl)
  1 ... mrtbl
 3. 3.
  belli bir seviyede oynamak için zeka gerektiren, oynadıkça zekayı daha da arttıran enfes bir spor.
  ... tuh erkekmis
 4. 4.
  amaç sayı alacağınız toptan önce kendi topunuzu 3 bant yaptırmaktır. yani çıkış topundan varış topuna kadar kendi topunuz 3 kez banta değmiş olmalıdır. 3 banta başlanmadan önce uzun bir zaman karambol denilen oyun oynanmalıdır. ıstaka tutuşu, duruş pozisyonu ve masa hakimiyetiniz mükemmel olmalıdır. bu da karambol ile sağlanır. tabii ki egzersizler de yapılmalıdır.
  ayrıca sistem bilmek de çok önemlidir. bilardo geometriyle alakalı bir spor olduğu için topun hangi açıyla nereye gideceği çok önemlidir. eğer sayı alınmayacak kadar zor bir pozisyonsa hem sayıya hem de karota (rakip oyuncuya pozisyon bırakmamak) atılmalıdır.
  15 senedir yaptığım spordur. normal bilardo salonlarında 3 bant oyuncusu bulmak oldukça güçtür. fakat biraz üst düzel bir salona giderseniz çok rahat bir şekilde oyuncu bulursunuz.
  ... hostes bey oglum