bugün

1971 yapımı ertem eğilmez filmidir. tarık akan ve hülya koçyiğit başrollerdedir. tarık abi tıp öğrencisi, hülya abla çadır tiyatrosunda çalışır ama hülya abla kendini farklı tanıtır, en son gerçeği açıklar ve...

"yolun açık olsun delikanlı.
ben seni unuttum bile.
üzülme sen de unutursun.
beyoğlu güzeli alevder."
dedikten sonra oyun bitti şarkısı girmektedir.
hem güzel hemde beyoglunda olan insan tipi.
boynunda milyonlarca madalyayla istiklal de gezen cilgin amca
az önce annemle beraber izlediğimiz türk sineması. hemde kanal 7 de izledim. vay anasınaaa dedim. çünkü çok saçmaydı ama ben neden ağladım lan. hiç duygusal olmadığı halde ağladım bu yuzyılda hemde. acaba bugün bu filmi izleyip de ağlayan kaç kişi vardı bu ülkede merak ediyorum. annem bile güldü halime yaa. garip bir ruh halindeyim sanırım.
Yapım:1971 ~ Türkiye
Tür:Dram, Romantik
Yönetmen:Ertem Eğilmez
Film Hakkında : Hayatlarını ailesi ile birlikte bir çadır tiyatrosunda geçiren Alev , Tıp okuyan Tarık'a aşık olur fakat nerede yaşadığını saklar.
1953 yapımı siyah beyaz türk filmi. yönetmen ve senaryo vedat örfi bengü , oyuncu kadrosu katya linda , süha doğan , muazzez arçay , mesut sürmeli , muazzez doğan bulunmaktadır.
az önce izleyip ağlamamak için kendimi tuttuğum film... evde kimse olmasa böğürerek ağlardım vallahi... niye öldürdüğünüz kadını evlendirip bitirseydiniz vicdansızlar. nolacak şimdi o çocuk, kime anne diycek ya o adam nolcak, kimi sevecek bi daha öyle...
An iitbariyle televizyonun ucsuz bucaksiz kanallarindan birinde yayinlanan ertem egilmez filmi. Gece gece uykusu kacan, "tv'yi acayim da uykum gelir" diye dusunen bunyemde zehir etkisi yapmis, yastiga kapanip aglamama sebebiyet vermistir. Lan her seyi gectim tarik akan gibi bir adam aglatilir mi lan? Tamam insan bazen alev'e (hulya kocyigit) cenesinden oturu sinir oluyor ama yine de yazik, insan boyle guzel asklari mutlu sonla gormek istiyor. (bkz: selvi boylum al yazmalım) Ya da ben asiri hassas bir donemdeyim hala agliyorum insaf be.
Şuan televizyonda yayınlanan münir ozkul un oynadiğı film.
Hülya Koçyiğit ile Tarık akan'ın oynadığı türk filmi. Filmde hülya Koçyiğit'in ağlamaklı konuşmaları yüzünden sinirleri bozuluyor insanın. Öleceksen öl, gideceksen git yeter canım aaa diyor insan.

Türk filmlerini severim amaa ağlaklık benii deli ediyor ulenn.
konusu: Ailesi ile birlikte çadır tiyatrosunda çalışan genç kızla, tıp öğrenimi yapan delikanlı rastlantı sonucu tanışırlar. Genç kız önceleri kimliğini saklasa da daha sonra genci çadır tiyatrosuna davet eder ve Beyoğlu Güzeli Alev kimliği ile karşısına çıkar.

1971 yapımı türk filmi. usta sanatkar halit akçatepe bu filmde satıcı rolündedir. bu filmde kendii 33 yaşındadır. saygılarımla.