1. 1.
    büyükşehir belediyesinin bir masası. ama belediyedeki masalarda masa örtüsü varmış o yüsden hangisi beyaz belli olmuyor. ekmek kırıntısı dökülmesin diye sermişler örtüyü. sormak gerek hangisi beyaz diye. şikayetleri dinleyen bir masaymış. masalcı ağaç gibi.
    3 ... laz pacino
  2. 2.
    (bkz: beyaz masa alevileri tasfiye icin kurulmustur)
    ... karl marx and spencer
  3. 3.
    istanbul Otogarı için yaptığım eleştirilerimi ve bu konudaki hassasiyetimi dile getirdiğim, kendilerinin de bu konu ile ilgilenmesini rica ettiğim fakat gelen cevapta konuyu, istanbul büyük şehir belediyesi ile alakalı olmadığı için emniyet müdürlüğüne iletip beyaz masa nın ne işe yaradığını bana bir kez daha sorgulatmış birimdir.

teşekkür ediyorum kendilerine ilgilenmeyin zaten hiç bir şey ile. işiniz düşünce millet iradesi diye etrafta ahkam kesmeyi çok iyi biliyorsunuz.
    2 ... kertenkele kuyrugu
  4. 4.
    bu ülkenin işleyen tek ayağı diyebilirim. şikayetleri mutlaka değerlendirip yardımcı olmaya çalışıyorlar. artık sosyal medyaya da el atmışlar. merak edenler için twitter adresi şöyle:

https://twitter.com/#!/ibbbeyazmasa
    2 ... gezegenin kamburu
  5. 5.
    153 nolu telefondan ulaşılıyor. artık yakın mesafe diye beni almayan taskiciler hazır olun. siftahı akşam yaptım.
    1 ... portatif
  6. 6.
    ibb ile alakalı bütün sorunların şikayet merci olan masa, bazı çocuklar beyaz masa yerine sözlüğe serzenişte bulunarak memleket kurtarıyor ya, çok gülüyorum.
    3 -1 ... raduyev
  7. 7.
    yıllardır çekilen 16s sefaletini her seferinde trafiğe bağlayan ve çözüm üretmeyen umursamaz insanlar topluluğunun bulunduğu organizasyon.
    2 ... delante
  8. 8.
    Servis edilmesi için üretilen masa.

Lokantalarda daha çoktur.
    ... aydinoglu vertigas
  9. 9.
    Internette istedigim deniz ulasiminin saatleri net bir sekilde yazmadigi icin aradigim sozde hizmet adi altinda neredeyse secere isteyen danisma merkezi.

-merhaba.
    -nasil yardimci olabilirim?
    -gun icindeki bla bla saatlerini ogrenmek istiyordum.
    -hitap etmek acisindan isim soyisim ogrenebilir miyim?
    -wiwac.
    -soyisim?
    -niye soyisimle mi hitap ediyorsunuz?
    -kayit olusturmam gerek.
    -ne kaydi? Alt tarafi saat soyleyeceksiniz.
    -bu sekilde olmuyor.
    -niye?
    -dedim ya kayit olusturmamiz gerekiyor.
    -oyle mi?
    -evet.
    -yazin o zaman. Isim wiwac soyisim de wiwac.
    -himm peki.
    2 -1 ... when i was a child
  10. 10.
    şaka gibi "hizmet".
    16 ocak günü öğleden sonra 401 hattında muavin ve şöför ile sorun yaşamıştım. indikten sonra plakasını aldım ve yoluma devam ettim. 19 ocak günü ise aklıma geldi ve bir şikayette bulunayım dedim. akşam geç olduğu için direkt gidip internet sitesinden bir form gönderdim. bir hafta gibi bir süre geçti -ya da daha fazla- "belirttiğiniz saatte aracın seferde olmadığı gözükmüştür, araç o gün sadece akşam saatlerinde sefere çıkmıştır, bilgilerinizi doğru bir şekilde gönderirseniz yardımcı olabiliriz" gibi bir cevap aldım. ekrana mal mal baktım, yani şaka gibiydi gerçekten.

yılmadım, dedim ki, belki bunlar başvurduğum gün ile ilgili bir işlem yapmışlardır. bir kez daha, bir önceki şikayetimin tarih konusunda bir yanlışlık olmaması için incelenmesi gerektiğini, aracın 16 ocak günü öğleden sonra seferde olduğunu, bunu kayıtlara bakarsalar onların da görebileceğini söyledim. uzun bir zaman geçti, bugün de cevabı gelmiş. o kadar zaman geçti, bana iletilen cevap "başvurunuzun cevabında bir değişiklik olmamıştır, bir önceki başvurunuzu incelemenizi bla bla..."

adamlar keşke ilkinde düşündüğüm gibi tarihi yanlış anlasalardı. buradan da anladığım üzere 401 hattında "mafyacılık" işlediğinden, araçların sahibi vs. olduğumdan sefer tarihlerinde değişiklik yapılmış olabilir şikayetten sonra. cezası da uyarı ile kalmayacağından, sanırım böyle bir yol izlendi.

belediyenin hizmetinde bile bir takım numaralar dönüyor. kanım dondu.
    ... moltke