bugün

besteleyiciyle melodi yapılan yıllarda ergenliğinin zirvesinde olan ve muhtemelen bugün en az 24-25 yaşında olan nesildir.

o saçma sapan kodları telefona girerek anlamlı melodiler oluşturduğu andaki havası sebastian bach'da yoktur yeminle.
ablamın telefonunda normalinden 2 kat hızlı "yılan hikayesi" bestelemiştim. hep bir telaşlı çalardı kızcağızın cebi.

tanım: gelmiş geçmiş en yetenekli nesillerdendir.
cendere ve yılan hikayesini telefon melodisi yapmış efsane nesildir.
ilerde mozart olacağını düşünen iyimser nesildir.
Nokia 3310 kullanmış nesildir.
Kontör karşılığı melodi satın almak yerine kendi emeğiyle bir şeyler elde etmek isteyen insanların yaptığı eylemdir. Zerda dizi müziğinin kodlarını ezbere bilir, herkesin telefonuna yüklerdim bu melodiyi. Popülerdim o dönemler.
Geniş kafalı Nokia kullanmış, snake oynamış, çağrılaşmış nesildir.
daha akşam abimle muhabbeti aramızda geçmiş hadise.

2ye basıuordun 12eb1 falan çıkıyordu. o günlerden kalma melodi notları hala duruyor.
erricson a1018 in sikimsonik renkli ve plastik tuş takımı kılıfına hayran olmuş nesildir.
nokia 5110, 3210, 3310, 3510(ilk polifonik telefondu ya lan ne sikime yarıyorsa), nokia 2100 falan, ericsson 768 veya a1018 falan kullanmış nesildir kendisi.

efsanevi midir, emin olamadım açıkçası. hani rakipleri televole isimli albümlerle yaz tatilleri harap olmuş efsanevi nesil olmasaydı belki daha güçlü aday olurlardı.

harbi lan televole vol bilmemkaça kadar gittiydi ya lan o furya.

biz unkapanı'nın yollarını aşındırıp da "motli guru yoh etli guru var" esprilerine maruz kalırken hemi de.

sikeyim adaletini müzik endüstrisi...

nasıl bağladım ama?
büyüyünce en fazla serdar ortaç olabilmiştir. sebastian bach olmayı düşlerken.
telefonculardan melodi kitapçığı almış nesildir. ve bu nesil telefonunu her zaman arka cebinde taşımış antenini dışarıda kalacak ve gözükecek şekilde bırakmıştır.
aslında bi keresinde çok sağlam bi melodi çıkmıştı ortaya keşke silinmeseydi diye bugün hala düşünür.
şu sayfalarda çok gezmiş nesildir.

http://www.frmtr.com/wall...genc-yetenekler-timi.html
görsel
nokia 3210 ve 3310'la yapılırdı.
ne yaptıklarını çözemediğim nesildir.
Benimdir. 3310 la az zerda melodisi yazmamıştık bir besteci edasıyla.
gazeteden kontör karşılığı duvar kağıdı, logo vs resimli mesaj almış nesle denk nesil.

not: starcep içerir.
gunumuz nesildeki karsiligi (bkz: music maker jam) ile vuku bulan nesil.
https://i.ytimg.com/vi/1JSwl1qD0ms/hqdefault.jpg