bugün

uyan melek. uyan.
kaşı dolayısıyla kürt sevmeyen dangalaklar tarafından "ekrana simit attım" gibi şebekçe laflara maruz kalabilecek kardeşimiz... kaşın gibi uçma uzak diyarlara. yaşa.
oğlum siz köpek misiniz. ne kaşı, ne simiti. sen olsan bu çocuğun annesi bunları okusan üzülmez misin. için acımaz mı.

oğlum niye köpeksiniz lan niye gavatsınız.
uyansana olum, tamam güçlüsün anladık, pes etmek senin kitabında yazmaz, bırak bu delikanlılık ayaklarını anneni daha fazla üzme, kadıncağızı sevindir. hadi be çocuk hadi. hem daha direniş devam ediyor, annıyon di mi takviye lazım.
(bkz: berkin i yok yazdırmayın çocuklar/#21299606)
92. Gün.
yavrucuğum çok kalmadın mı o kötü yerde artık bak okullar açıldı arkadaşların da bekliyor seni, sen gittin ya ordasın ya günler hiç yaz gibi degil hiç renkli degil hep kış ve hep renksiz uyan artık.
nedense gezicilerin sadece kendi kardeşi olarak gördükleri, güzel çocuk. uyuyan çocuk. en kısa zamanda uyanması için dualar edilen çocuk.

uyan be çock..

yo dostum yo... her magduriyeti kendine maal etme. berkin benim de kardeşim.

adettendir; gezi zekalı değilim.
Üzerinden prim yapmaya çalışanların güldürdüğü çocuk. Bu da yeni sempati kazanma şekli olsa gerek, herkese hoş görüneyim de çakozlamasınlar tarzı: o benim kardeşim, o benim bacım hede hödö.

Sonra da adamın davasını gezi zekalı değilim diye aşağıla. Kim inanır sana hain kurt?
berkin'in gezi eylemine destek verirken o uzun uykuya daldı sananların, "ayyyy bir de çıkıp şu gezi karşıtları berkin benim de kardeşim demiyor mu ölüyorum hıncımdan vallahi billahi tillahi" minvalinde konuşup, ne kadar gezi zekalı olduğunu bizzat görmemize vesile olan güzel kaşlı çocuk.

berkin evinden ekmek almaya çıktı dostum, evinden senin sikimsonık eylemine destek vermek için magdur olmadı o çocuk. her magduriyeti kendine damıtma.

o kadar gezi zekalısın ki, sana göre gezi de ölenler, yaralananlar sadece insan. ama unutma, kim olursa olsun geziye destek vermeyenlerin de ölümler, yaralanmalar sonucunda üzüleceği gerçeğini değiştirmiyor ne yazık ki o köhneleşmiş zihniyetin.

ölümlerin üzerinden prim yapan, kişiyi geziye destek verdiği için insan, geziye destek vermiyorsa hayvan olarak ayıran ben değilim, gezi ruhu.

kaldı ki, hala uykusunda olan bi çocuğun üzerinden bi insan nasıl prim yapabilir? senin tarafından haneme yazılacak herhangi b artı oy benim için çok önemli falan mı sanıyorsun? inan kendini fazla ciddiye alıyorsun...
bugünde uyanamadı.
uyan elvan, hadi!
her gün uyanacak diye beklediğimiz kardeşimiz.
uyan artık okullar açıldı...
bugün de uyanmamıştır.

hepimiz atıp tutuyoruz da, berkin'in gezi direnişçisi olmadığını herkes biliyor.
pazar sabahı 7'de ekmek almaya çıktığı evine dönemedi bir daha, onu direnişçi sanıp kafasından vuran da halk değil polistir.
sadece gezi direnişinde yaralandığı ve komaya girdiği için gezi direnişçileri tarafından sahip çıkılmaktadır hepsi bu.
kimse berkin en önde çatışıyordu falan demiyor.
aksine berkin olayla hiçbir ilgisi olmadan ekmek almaya giderken polis tarafından vuruldu diyor.
hayır bu üstünden birilerine laf sokabileceğimiz bir konu ise eğer, o gezi zekalı diye aşağıladığınız insanlar yerine bu olayın dışında hatta karşısında olan insanlara gidin bir sorun bakalım berkin hakkında ne düşünüyorlar.
ölsün diyeni de var, inatla gezi direnişçisi diyeni de, bana ne diyeni de.
bu çocuğun vebali belki o ölsün diyenler kadar, gezi direnişçilerinin de üstüne kalacaktır.
siyasi görüşü bir kenara bırakıp, 100 günü aşkın süredir komada olan o güzel gözlü çocuğun bir insan, hatta bir çocuk olduğunu hatırlayın artık.
bir çocuk ki, mezuniyeti için alınan kıyafetleri bile giyememiş.
bir çocuk ki, okula gidemiyor.
bir çocuk ki, 100 küsür gündür ilk defa ateşi çıkmadı diye annesi sevinçten ağlıyor,
ve bir çocuk ki, belki bir daha hiç uyanamayacak.

vaktiniz olursa bir gün, gidin okmeydanına annesine bir sorun.
- olur da berkin uyanamazsa, o saatten sonra dünya yansa senin umurunda olur mu?
bugün de uyanmadı.
hala uyanmadı.
bugünde uyanamadı.

edit: bugün de.
uyanmadı.
100 günü geçti hala uyuyor ve direniyor.

diren elvan yaşa ki ite köpeğe mutlu olma şansı verme.

yaşa ki katillerinin yakasındaki elimizin yanında olsun elin.
uyan çocuk!
Adını her duydugum da ödüm kopuyor o kötü haberi alcam diye.

Uyan be yavrucugum.
uyan çocuğum, n'olur uyan artık.

şu başlık her canlandığında ölüyorum korkudan be, uyan.
hala, hala uyanmadı.
hala uyanmadı.
hani iki gün sonra bayram ya. hani insanlar annelerinin, babalarının ellerini öpecek. Akrabalarını ziyarete gidecek, arkadaşlarıyla buluşup iki muhabbet edip keyifli zaman geçirecek.
işte bunların hiçbirini yapamayacak çocuktur berkin elvan.
onu bu hale getiren eli kanlı adamlarsa salyalarını akıta akıta ' sevap ', ' farz ' vs olarak kestikleri kurbanlarını yiyecekler. ihtiyaca olanlara da dağıtmayacak bunlar, derin dondurucularına tıkıp bol bol yiyecekler.
oysaki onlarca masumu kurban ediyorlar zaten aylardır. işte berkin de onlardan biri. ..
bugün annesi "berkin'in arkadaşları şeker topluyor, berkin'in arkadaşları koşuyor" diyerek ağlama krizi geçirdi.
ax nasıl yürek dayanır.
haydi uyan berkin, haydi!
güncel Önemli Başlıklar