bugün

susan sarandonun oynadığı gönüllü rehine adlı filmin de içinde bulunduğu filmler.
(bkz: dünyayı kurtaran adamın oğlu)
1980 sonrası çekilmiş turk filmlerinin hemen tümü bu kategoridedir. Bu dönem filmleri, bireysel bunalımları aşamamış, bir kısmı da sanat filmi adı altında erotik filmlerdir.
(#985347 )
adına kanılıp anılan ve istenilen performansı vermeyen vermeyince de büyük düş kırıklığına yol açan filmlerdir.

(bkz: sex lies and videotape)
berbat, bir sıfattır. yani aslında mükemmel film veya berbat film gibi iki zıt ifade
aynı film için farklı kişilerce söylenebilir. mühim olan bakış açısıdır ve bu uğurda savaşmaya gerek yoktur. ben çok savaştım siz aynı hataya düşmeyin.
bir diyalogdan örnek vereyim;

ben(1999):matrix mükkemmel film.hem gorsel hem düşünsel.yani...hem gördüm hem düşündüm. 'tek' kelimeyle 'gelmiş geçmiş en mükkemmel film'.

baudrillard(2004): matrix kıymet-i harbiyesi olmayan bir 'nesne'.

ben(2007): nesneden bile saymıyorum onu. berbat bir film.
(bkz: open water)
yavuz özkan filmlerinin tamamı
(bkz: keloglan karaprens e karşı)
(bkz: polis)
film çekmenin zorluğunu ve harcanan emeği göz önünde bulundurmadan filmler hakkında yorum yapmak istendiğinde ortaya çıkan şahsen biraz acımasızca bulduğum sıfat tamlamasıdır.
(bkz: sans kayipi kirinca)
(bkz: The wicker man)
Hayatımda ızledıgım en sacma fılm
(bkz: solaris)
"şampiyonların kahvaltısı" *~
(bkz: emret komutanım şah mat)
herhalde vizyona girdikten 2 hafta sonra kalktı..
(bkz: Syrina).
Borat'ı tek geçerim. zira en ufak komik yanı yok, izleyin ve kötü film nasıl olur görün.
son ve en yeni die hard, kaçıncıydı anımsayamadım.
mehmet ali erbil'in son yıllarda rol aldığı her film.
hayatımda gittiğim hiç bir filmden yarısında çıkmadım, çıkmayı da düşünmedim. bir film hariç: o da mimic'ti. gerçekten inanılmaz sıkıcı, tekdüze ve senaryosu iyi işlenmemiş bir film görmedim. televizyonda bile izlemeyin derim.
amerikan yapımı eraser, defender, fighter tarzı filmler bu katagoridedir.
iron man haricinde, tüm marvel filmleri.
keloğlan kara prense karşı

otobüste izledik zorla,en son yok mu beni siken diye bağırmışım..ne yapmışsınız öyle?
vanilla sky

resmen prodüksiyon ziyanlığı bir film.