1. 1.
  amerikalı ünlü yahudi finans devi Merryl Lynch in bim in %25'ine sahip olması ve bim in sahibi olan gurubun * rte nin destekçisi olması zaten istanbul yahudilerine birşey sorulmasının gerekli olmadığının en büyük kanıtıdır. ayrıca alaton-garih ortaklığının rte nin büyükşehir belediye başkanlığı döneminde istanbul da aldığı ihaleler de incelenirse muhabbetin çok derin olduğunun göstergesidir.
  5 ... imhotep
 2. 2.
  değerli başbakanımız rte'nin iktidar olmadan önce seçimler öncesi destek aramak için gittiği abd gezisinde musevi cemaatle yaptığı bir toplantıda sarf ettiği iddia edilen söz.
  5 ... protest sanayici
 3. 3.
  basimizdan eksik olmasin sayin basbakanımız rte'nin 2003 genel seçimleri öncesi cuneyd zapsu'nun "bu adamı kullanın" şeklinde kendini pazarlamasının ardından yaptığı abd seyahatinde, monarch oteli'nde musevi cemaati ile yaptığı konuşma sırasında sarfettiği sözdür.
  --spoiler--
  şu anki türk-israil ilişkilerini yeterli bulmuyorum, biz bu ilişkilerin çok daha ileri gitmesini, taşınmasını istiyoruz. bizim iktidarımız döneminde bunu göreceksiniz.
  biz yahudilerden çok şey öğrendik. beni istanbul'daki dostlarınıza sorabilirsiniz...
  --spoiler--
  aynı başbakanımız bu sözü söyledikten birkaç yıl sonra van minüt diyerek belediye seçimlerinde yine birinci parti çıkmıştır. ilginç değil mi?
  keşke miting meydanlarında da iktidar olmadan evvelki bu tip temaslarına da değinse. ama bence birşey değişmez. ya sizce?

  sanırım başbakanımız da yanar döner olduğundan olsa gerek partilerinin amblemi ampuldür.
  yanar söner...
  korkmayın.

  ya da korkun. bana ne asjdklklsndjmnlkl...
  (bkz: akp korku imparatorluğu)
  6 -3 ... protest sanayici
 4. 4.
  günün anlam ve ehemmiyeti nedeni ile bir kez daha gündeme gelmesinde gerek gördüğüm, türkiye'nin neredeyse yarısının taptığı başbakanın sarf ettiği söz.

  cahil halkın iradesine saygı duymayacağız.
  ta ki onlar gerçekleri görene kadar.

  (bkz: cahil halkın iradesine saygı duymak)
  4 -2 ... protest sanayici
 5. 5.
  recep tayyip erdogan sozudur.
  1 ... nutellali balik ekmek
 6. 6.
  erdoğan'ın sağlam referansıdır.
  (bkz: rte nin rothschild ve siyonistlere verdiği söz)
  3 ... bozkurt toros