bugün

--spoiler--
biz tarihin ortanca çocuklarıyız. bizi bir gün milyoner olacağımıza, film yıldızı, rock yıldızı olacağımıza inandıran televizyon programlarıyla büyüdük, ama bunların hiçbiri olamayacağız. ve bu gerçek kafamıza ancak dank ediyor”.

--spoiler--

fıght club
gitarla çalması da çok zor olmayan şarkı.
kötü olmak seni geri getirir mi acaba?
--spoiler--
denemekle olmadı zaten, yenildim...
--spoiler--
uzun bir aradan sonra dinlediğim bir pinhani şarkısı.

mevcut düzeni düşündüğümde pek bir efkarlandırdı şahsımı..
her dinlediğimde gelecekle ilgili endişelerimi hatırlatan, bir yandan da müziği dinlerken beni hayatımı şekillendirme konusunda daha farkında yapan çok hoş bir pinhani şarkısı.
büyük adam olmak yok çocuğum; ya tinerci olacaksın, ya dindar.
Elimizde bir şey kalmayacağının korkusundan mı bilmem,sorgulanmamaya alışılmış bi rutinden fırlamış,umutsuzca isyan eden tatlı şarkı.

Iyi ama ben nasil buyuk adam olucam.
--spoiler--
olacağım diyebildiğin gün
--spoiler--
sevilir bu şarkı. çok belki de.
Saf niyetli arkadaşımızın hayatın zorlukları karşısında sorgulayıcı tavır takınarak mikrofona aldığı, son günlerde sürekli söylediğim pinhani şarkısı.
olamayınca şu sözler dilden dökülmeli... ne olmuş yani büyük adam olamadıysak hayallerimizi satmadık ya.
(bkz: süt)
düşündüm ve cevabım senden adam olmaz alan.
Pinhani'nin güzel bir parçasıdır.
Bu aralar ki ruh halimi özetleyen mükemmel bir pinhani şarkısı.
Ekin Beril bence bu işe çok yakışıyor, başarılarının devamını diliyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=kNgRiGAtjDo
Hani bazı şarkılar vardır notalarla,müzikle adeta gözünüzde bir film şeridi canlandırır-cem karaca tamirci çırağı gibi- bu pinhani şarkısıda tam olarak bunu yapıyor gerçekten tebrik etmek lazım.
takribi 15 yaşımdan beri dinleyip dinleyip kendimi sorguladığım şarkı. hala büyük adam olamadım ve sanırım hiçbir zaman olamayacağım.
işsizlik yapayım da üstteki arkadaşın önerdiği kişiden dinleyeyim dedim.

afedersin ama bok gibi söylemiş, müziğinin de anuna koymuşlar.
Barış manço yaşasaydı 5 yaşında programına çıkar olurdun. Artık çok geç yavrum.