bugün

itiraf ediyorum ki ben hiç hamama gitmedim. Hep içimde bir korku vardı. Ya nefes alamazsam, ya bayılırsam gibi. Bir de hep değişik değişik şeyler anlattılar. Yaşlı teyzelerin çıplak yıkandığı ve çirkin benli teyzelerin körpe genç kızları mıncıkladığı yönünde. Tellak hanım efsanelerinden bahsetmiyorum. "Dayak yesen daha iyi" diyorlar. Fakat gücümün artık bastırmaya yetmediği bu merak beni yiyip bitiriyor. Bir hamam buldum. Soğuk su havuzu da varmış. Bunalınca bi dalıp çıkıp rahatlanıyormuş. 23 yıllık kir mi çıkacak üzerimden diye merak etmekteyim aslında. "Hamama yıkanıp gitsen yine deli gibi kir çıkar" dediler. Ben yine de duş alıp gideceğim cesaretimi toplayabilirsem. O çıkacak partiküllerin de hepsi kir değildir herhalde azizim. Ölü deridir değil mi? Bir nevi peeling değil mi? Yoksa..
(bkz: hamama gel ki görem)
ilk kez gidecekler galatasaray veya sultanahmet hamamını denesin. Biraz pahalı ama en azından hamam nedir ne değildir temiz ve hoş bir deneyim yaşarlar.

Tarkan hayranları ise cağaloğlu hamamına giderek onun kullandığı kurnalara, taslara dokunabilirler.*
Giden kişiden de bir hayır gelmiyor zaten dedirtir.
Bir serzeniştir. Ben de gitmemiştim senin gibi. Sonra memlekette varmış hadi beraber gidek dediler. Girdik 3 kişi sakin mi sakin, tellak mellak yok yayıldık.

Ayıp ediyorsun. Hamam sana gelsin! Evet artık teknolojik bir dönemin ortasındayız. Taksit seçenekleriyle hamamı evinize taşıyoruz!1!1!1!1!1!!1 irtibat için tel: kaynak: götüm.
annemin beni küçükken sık sık götürdüğü roma kültürünün türklere geçmiş türü fin hamamı daha farklıdır zaten Finlilerin roma kültürü ile alakaları yoktur.
(bkz: sauna)
Hala hamama gitmemiş olan yazardır. Belki de psikolojik olarak hiç hamama gitmemiş ve bunu beyan etmiş ilk yazar olma ünvanımı kaptırmak istemiyorumdur. Bilemezsiniz.
(bkz: hamama giden terler)

bir itiraftır.
Yıkanıp paklanma olayını geçiyorum. Abi önce hamam araçlarını tanımalısın.

Peştemal
Hamam Tası
Kese
Lif
Sabun
Havlu
+ hamam arkadaşı*
Sonra en yakın hamama git, keseci sor. Masaj da yapanı var.
Güzelce paklan, kirlerinden arın, gusül abdestini al ve çık.

Sıhhatler olsun.