bugün

Suriyeli sığınmacılara yazılan yazılardır.

Suriye'ye dönün. Açık ve net.
anladim savastan kactin. ama keske yavas kacaydin.. ta istanbulda ne işin var istanbul nere suriye nere??
"Ürdün'e, Lübnan'a filan kaçın. Niye Hepiniz bize Kaçıyorsunuz?"
hiç mi ders almıyorsunuz bakın libya ya mısır'a diktatörler gitti de ne oldu durum eskisinden daha vahim gidin esat'a kurban olun özür dileyin.
lütfen gidin.bak lütfen diyorum.gidin.istenmiyorsunuz işte zorlamayın.yol masrafları da bizde yeterki gidin.
gelin lan valla gelin ne bulursaniz yiyin nerde rahatsiniz oraya kadar gelin edirneden karsa her sehirde en az 40bin kisi olun ne olursaniz olun yine gelin hirsizmisin yine gel kardes yankesicimisin dilencimisin gel kardesim nolacak polis iceri almaz rahat olun issizmisin ayip ediyosun ulkemde bu kadar issiz varken devletimin onceligi sizsiniz , issiz kalma luksunuz yok gelin babam gelin devlet size tokiden evde vericek yakinda evsizde kalmazsiniz gelin valla bu ulkenin (olmayan)kaymagini biz halk olarak hic yiyemedik siz yiyin bari, ne derler bilirsin Turkiyede Turk olmak amerikada siyahi olmaktan daha zordur.
geldiğiniz gibi gidin.

ülke zaten etnik çöplük bi de siz geldiniz.
hepiniz orospu çocuğu, dilenci, kapkaççı, tecavüzcü, eşikıyasınız siktirin gidin.
hepinizin anasını sikim orospu çocukları. gördüğüm yerde acımayıp dövüyorum.
üstgeçitlerde çantamı, ceplerimi kontrol edip durmaktan sıkıldım. her köşebaşında yanında 2 çocukla dilenen kadınlar görmek istemiyorum. evet, savaş kötü. evet, çocuklar ölmesin ama bu ülke kendine yetecek kadar savaş gördü. bu ülke canla başla savaşıp, çalışıp, didinip bu günlere geldi ve hâlâ iyi bir durumda değilken ülkesini bırakıp kaçan korkakları boş beleş yaşatacak değiliz. bu ülke kendi kanserine çare bulamamışken mikroplarla uğraşacak halde değil.
evinize dönün.
misafir olarak geldiğiniz şehirde artistlik yapıyosunuz ,YAPMAYIN. uslu uslu hayatınızı devam ettirin hatta ülkenize ufaktan dönebilirsiniz.
Esad'a kurban olun.
(bkz: Dexter usulü Suriyeli öldürmek)
gazintepte ve kiliste yaşayan yada oradan geçmiş insanlar bilirler, dükkanların tabelaları arapça, orda burda dolanan parkları mesken tutmuş adeta kamp kurmuşlar. Evlerinde park namına oturak namına bişey koymayan devletleri varken, bizim buradaki kenar semtlerimize tecavüz ediyorlar. Sevmiyorum kardeşim suriyelileri, siktirip gitsinler
bizim semtimizde bizim borumuz öterdi, şimdi suriyelilerin zurnası ötüyor amk.
nakil olduğum hastanede yediklerinizi içtiklerinizi yerlere atacak kadar pis insanlarmışınız. bunu hastanenin hademesi anlattı. Ait olduğunuz yer türkiye değil!
jöle sürmeyin ve garip saç stilleri yapmayın.
Hepiniz gidin. Kötüleriniz iyi niyetimizi şefkatimizi bitirdi bari bundan sonra oluşacak tepkiyi masumlarınız görmesin.
Ayrıca bunu görmeyecek olsada bana her sabah okula giderken laf atan suriyeli adamada not düşmek istiyorum. Anlamıyorum sanıyosun fakat ben dil bölümündeyim ve benim için dediklerinin tamamını anlıyorum. Kardeşin yaşındayım ve sadece yaşına hürmeten cevap vermiyorum. Biz böyle gördük çünkü.
- yere oturmayın lan taş çeker.
"geldikleri gibi giderler" kemal atatürk.
biz şimdi sizin ülkenize mülteci olarak girip beleşten yaşasak iyi mi olur gardaş siz gidin Türkmenler gelsin.
(bkz: yankee go home)
bi siktirip gidin, yürüyen ceset bunlar.
misafirliğin kısası makbuldür artık yavaştan gitsek.
Biz ensarız, sizler muhacir.. Sizin yanınızdayız daima.

Ama toplumu rahatsız edenlerin değil, içinizdeki gerçek muhacirlerin.