bugün

entry'ler (53)

ideal erkek burcu

Bir kova burcu kadını olsam bile boğanın sadakatli olanı -ki sadakatli kısmına dikkat orası onemli- en ideal erkek burcudur bi de kovanin erkegi diyolla bilemicem.

ben bu yazıyı sana yazdım

Nedensiz ayrılığına sadece canın sağolsun deyince -diyebilince- beni duygusuz sandın. Oysa ben sana ne kızabilirim ne kırılabilirim, bilirsin. Sadece daha iyilerine layıksın demen kötü hissettirdi, bu ucuz, plastikten yalan yerine keşke direkt bitirip teselli etmeseydin. inan teselli edecek bişey olsa ben kendimi ederdim ama yok. Çocukluk aşkını, lise sıra arkadaşını ve zamanında herşeyin olmuş yıllarını paylaştığın insanı her açıdan kaybetmenin ne tesellisi ne telafisi var. Bu yüzden sadece canın sağolsun diyebildim belkide. Bana yaşattığın güzel hisler için hep minnettar kalacağımı, eskiden sana sevgimi anlattığım gibi sayfa sayfa yazmak isterdim ama sende görüyorsun ki tükettik kelimeleri, sevgiyi. Tükettik herşeyi. Mimiklerini, vereceği tepkileri, elinde, yüzünde olan benlerin yerini ve hastalıklarının ilaçlarına kadar daha nice şeyini bilip tanıdığın bir insanı kaybetmek çok acı.

adventure time

Bağımlılık yapan çizgifilm.

insanın içini bir anda acıtan sözler

Bundan bi yıl önce o yaşıyordu. Ne garip değil mi?

sevgiliden soğunan anlar

- siz onun en ufak sorununa bile ilgiliyken sizin gerçek dertlerinize siktiret boşver deyip geçecek kadar vurdumduymaz olduğunu farkettiğiniz an
- eski kız arkadaşları sizin ona yaptığınız kadar fedakarlık yapmamışken yinede geçmişe bakıldığında onlara paspas olduğunu sizin onlar kadar kıymetli olmadığınızı anladığınız an
- diğer kızlara helede kendi arkadaşlarınıza tavrının yavşak yavşak olduğunu gördüğünüz an
- sevmediğiniz arkadaşlarını inadınıza baş tacı yaptığı an
daha uzar giderde liste ağzımı bozmaktan korktuğumdan yalan, ilgisizlik, genişlik diye başlıklar altında topluyorum. ayrıca insan onun yaptığı herşeyi unuturum sevdamdan sanıyor ama bunlar birikip bi anda soğumaya neden oluyormuş!
öfkeliyim sözlük.

hayran olunan yazarlar

metrobuste yer kapan muhendis'tir benim için. burada ilk tanıştığım ve gerçekten samimi bulduğum bi yazar.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

biraz da kayboldum, yoruldum ama kaçmadım savaş yanlısı saçlarından

sözlük yazarlarının itirafları

çocukluk arkadaşım ve yıllardır en yakın arkadaşım olmuş insana aşığım, ve o da bana beni sevdiğini söyledi ama sanki bişeyler eksik yada fazla. bilmiyorum. yarabandı gibi hissediyorum sözlük.

en yakındaki kitabın yazarı

hakan günday.

dünyanın en samimiyetsiz cümlesi

"O pislik sana layık değildi zaten" e layık değilse niye başta söylemedin söylememeni geç, çok yakışmışsınız demiştin zamanında?

whatsappta 25 dakikadır yazıyor görünen arkadaş

Ya sövüp sövüp rahatladıktan sonra yollamak yerine siliyorsa diye düşündüren insandır.

evlenilecek beylerin takıldığı yerler

Cami, kütüphane vs.

insanı paranoyak eden şeyler

Evde tekken eşyaların çıt pıt diye sesler çıkarması.
Tekin olmayan bi sokakta yürümek.

hayvanınız olsa adı ne olurdu

Bulutsum. Ne alaka bilmiyorum ama bu olurdu heralde.

ben seni çözemedim

Rahat ve anlaşılır biri olduğunuz halde bunu size saçma erkeğin/kızın teki diyorsa s. git çözme, bende ygs denemesi değilim zaten denilesidir.

küçük şeylerle mutlu olmak

Bi çocuk gülümsemesinden, kaldırımda açan minik bi papatyadan, kuş cıvıltısı ile uyanmaktan, bi parça çikolatadan, o gün evde sevdiğin yemeğin yapılmasından, dinleyipte adını bulamadığın şarkının radyoda çalmasından, hoşlandığının kişinin selam vermesinden, çocukluk battaniyeni/resimlerini bulmaktan, eski sevilen bir dostla karşılaşmaktan, şarjın az sanarken çok olduğunu farketmekten, pantolonunun cebinde az bile olsa para bulmaktan, yatağının çarşafını değiştirip mis gibi yatakta huzurluca uyumaktan yada bunun gibi birçok şeyden mutlu olmaktır. Mutluluğun sadece büyük şeylerden olmadığını anlamaktır.

sözlük yazarlarının korkuları

Deprem, palyaçolar, düğünler, sevdiklerimin ölmesi, diz kapağımı 3-4 kere daha kırmak. Bunlara ek olarak sonsuzlukta kayboluyorum rüyalarımda hep ve bundanda çok korkuyorum.

uludağ sözlük te hz muhammed e hakaret

Haysiyetsiz karaktersiz ve ahlaksız köpeklerin yaptığıdır. Her türlü küfür hakaret bunlara haktır.

kendini yakan pkk lıyı görünce yapılacaklar

Hafiften sigarayı uzatıp sigarayı yakmak. Sonra keyifle izlemek.

takipçi sayısı artmayan sözlük yazarı

Benim o. Onbirinci nesil olmamdan kaynaklanır. Canım sağolsundur.