bugün

anladık sigara sağlığa zararlı, anladık sigara çok pahallı, anladık sigara dediğiniz merette bilmem kaç trilyon tane zehir var, anladık çok pis kokuyor hele ki sabahları hiç çekilmez oluyor ve anladık 2. sınıf insan oluyoruz şu sigarayı içince, hele ki yolda elimizde sigarayla geziyorsak her yönden avrupa standartlarında olan güzide memleketimizin gelişmişik düzeyini düşürüyoruz bir çırpıda. ( ki diğer bir yandan süper ekonomimize vergilerle katkıda bulunuyorum ama bundan bahseden yok hiç)

ben bu sigarayı pek severim arkadaş, defalarca bırakmaya çalışmama rağmen her seferinde daha bir bağlanarak geri döndüm. aramızda güzel bir bağ var. iyi dosttur aslında sigara, yakarsın ses çıkarmaz, konuşmaz, akıl vermeye kalkmaz sadece yakarsın içine doldurusun ve salarsın güzelim atmosfere. tek pis huyu vardır parasız zamanında pek uğramaz sana, e zaten bütün insanlar böyle değil midir ? parasız adamı kim sevmiş ki sigara sevsin.

- sigara bütün içeceklerle kardeştir !!

sorarım sigara içenlere çay içipte sigara içmediğiniz olmuş mudur ? ya da başta bira olmak üzere bütün diğer içkileri sigarasız içmekten zevk alıyor musunuz ? hastayken nane - limon, ıhlamur içtiğinizde canınız sigara istemiyor mu ? pek tabi istiyor. kahvaltıdan sonra yakılan sigaranın hazzını bilmeyen var mıdır ? ne demiş pek muhterem atalarımız ; " ister zengin ol ister fukara, her yemkten sonra yak bir cigara ".

işimiz muhabbet tabi biz de biliriz sigara sağlığa zararlıdır. içmesek iyi de olur ama ben bu mereti içmeyince mutsuz oluyorum o yüzden de bırakmaya hiç niyetim yok artık.

son olarak sigara içmeyenlere feryadımdır ;

herkes içme diyor, niye içiyorsun diye soran yok arkadaş. *
sigarasız ve bol temiz havalı günler.
bütün bakınızlarım uygun bulunmadıkları için siliniyor, bana bütün hüznüyle geri gönderiliyor. işte bundan gayri silindikçe içiyorum, silindikçe içiyorum sözlük.
sigara içme diyenler karşıdaki kişiyi seviyor ve düşünüyordur ki içme diyordur. şanslısın ki seni isyan ettirecek kadar sevenin var. ama tabi içmek isteyene afiyet olsundur.
içmeyen anlayamaz bu mereti.*
Lütfen artık sigara parasını biriktirip onun yerine dubleks ev alabileceğimi söylemeyin.
Elinde sigarayla bana sigara icme diyorsun,e sen de icme dedigimde ben tiryakiyim diyorsun. Sanki biz babamizin hayrina iciyoz.
Lütfen artık sigaranın zararlarından da bahsetmeyin. Biz de biliyoruz ne kadar zararlı olduğunu, sonuçlarını. Bak yine canım sıkıldı bir sigara yakayım en iyisi.
siz benim neden içtiğimi nereden bileceksiniz. *
çok sigara içiyor. bırakamadı bir türlü. ölümle ilgili hiçbir şeyi ciddiye almadığı için diyorlar, ama değil. aslında sadece ellerini nereye koyacağını bilmiyor. ellerini bıraksa, dinlense biraz, dursa yani, düşer. o yüzden hareket ediyor. durmadan. dizlerini sallıyor otururken, yürüse karmakarışık saçlarıyla oynuyor, parmaklarına doluyor durmadan, karıştırıyor. çünkü çözülse, kopar.
Cebinizden bişey çıkmıyo bari çenenizi boşuna yormayın.