bugün

herkes için kurguladığın düşünceni kağıda dökerek kendini anlatmaya çalıştığın durumun özetidir.

milenyuma giriyoruz milenyuma giriyoruz diye bi taraflarımızı yırttık, heryer robot olucakmışcasına...

sene 2011. sonuç ? yine her yer çöp kontenyırı...

yani demek istediğim şu ki ; bu 14 Şubattan önce de 14 şubat ta da ve ondan sonrasında da değişen birşey olmayacak.

14 şubat ı iple çekenler hakkında şüpe duyuyorum...
(bkz: herkes) yapma bunu yapma bunu.

edit: başlığı düzeltmişin de entry nolcak hocam entry?
sen de şimdi ''herkes'' gibisin. *
sene 2011 kral tv den aşkını ilan edenlere yazıyorum o zaman.
yazarın herkese bir diyeceği olduğunu gösterir.

diyeceğim var!

ben varım lan. hayır bildiğiniz varım. osurdum mu oda da adam kalmaz o kadar gerçeğim. kredi kartı borçlarım var yasal takip altındayım o kadar varım yani. devlet bile biliyor lan artık beni. beyler, bayanlar, dolmuşa bindim mi para veriyorum yani ben varım. sinema da bilet parası da alıyorlar. tüketiyorum lan bende. nüfusta sayıldım, tc kimlik numaram var. kütüğüm var lan köyüm var benim. yazdığım şiirler, kusmuklarım falan var lan şehir kanalizasyonunda bokumla beraber. dört kişilik asansöre beşinci binemeyecek kadar varım lan ben. 190 cm ve 85 kilo kadar varım ben.

neden mi bu ispat çalışmam. ben böyle varım arkadaş, bu kadarıyla varım. istediğim kadarıyla varım, öğrenci kimliğimle varım. bunu bilerek bunu anlayarak buna saygı göstererek gelin bana. eksik gördüklerinizi bana eklemeye, dayatmaya çalışmayın. bende ki eksiliğin tam olduğu kişilere yol alın anlatabiliyor muyum.

kısacası illa var olmam için götünüzü yalamam, el üstünde tutmam falan mı gerekiyor. yok öyle bir adam yok böyle bir adam var.
hepimize yazılmış yazıdır.

bizi düşündüğün için teşekkür ederiz. zahmet etmişsin yazarak. susarak da anlatabilirdin.
Aşk ucuzladı derlerdi de inanmazdım. Bu mudur yani, bakıyorum etrafıma insanlar kıyafet değiştirir gibi sevgili değiştiriyor. Nedir bu en iyiyi arayış ? .

Ben size söylerdim eğer sorsaydınız, en iyi diye bir şey yok. iyi var ve daha iyi olduğuna inandığınız kişiler var.

Emperyalist gibisiniz, aşkınızı ucuzlatıp dünyaya satıyorsunuz sonra muhasebe edip ne kadar çok kişiyle sevgili olduğunuza bağlı olarak popüler olup olmadığınız kanısına varıyorsunuz.

Yemin ediyorum; en kral emperyaliste taş çıkartırsınız
(bkz: #17108364)

saçmalamayama devam ediyorum. Bir önceki yazıda nerede kaldığım önemli değil anlatıcaklarım özerk şeyler diğer yazıyla.

iç işlerinde bağımsız dış işlerinde bağımlı bir yazı.ehe.

insan yeteneklerini nasıl keşfeder? Onları nasıl kullanır? Ben yeteneğim ne? her insanın kendini sorgulama dönemi vardır. hah ben de soruyorum kendime.Lisede kenarından köşesinden sol görüşlü bir fen öğrencisi oldum ama ciddi ciddi yurtdışında iş kurma fikirlerim de vardı bu bir çelişki mi? Direkt sonuç cümlesi yazıcak olursam "ben sözlerimi bir nefeste geride bırakıp sadece sistemin bana verdiği önyargılarla muhafazakar tam teşekküllü bir genç olmak, bu başbakan da kral adam demek isterdim" Dikkat ettiyseniz isterdim dedim.. Çünkü istemeyi istemeyi istemeyi bla bla bla.. istiyorum. Bak kardeş sen zamanında bizsiz olamıyodun ama bi kaç kitap okudun götün kalktı devlete katil demeye başladın şimdi sıra biz de senin ağzına sıçacaz diyolar içten içe.önyargılarım.

toplum yargıları nasıl bişey ki burada düşüncelerimi özgür biçimde dile getiremiyorum. Önyargılarım nelerdi şimdi ne oldu anlatamıyorum.
Statüko benden intikam alıyor.Mısır da Libya da lübnan da ırakta fas ta halkın diktatörlere yaptığı gibi. zamanında onsuz yaşayamadığım yargılar şimdi bana onlara yaptığımı yapmaya çalışıyor. Ama direnicem lan. tekrar ben olucam lan. beni özgür bırakın artık gidin başımdan önyargılar.

Ben tekrar eskisi gibi patronlardan nefret edeyim istiyorum. Ben harbiden hipotalamus olup önyargısız bi insan olmak istiyorum. Burjuvazi için çalışıp, beyin göçü yapacağıma, kendi yurdumda kalıp ne biliyim ev yemekleri yapan, kır bahçesi tadında, pasta börek kokusu içinde kaybolacağım bi yer açmak istiyorum. orda uzakta bi köy olsun istiyorum harbiden. herkesin kaçıp gitmek istediği bi yeşillik bilmem ne hayali varya, hah işte insanlar artık gitsin oraya lan. şu şehrin griliğinden, pisliğinden, yalan dolanından kurtulsun artık lan. şu üç günlük hayatta insanlar artık mutlu olsun da her gün işe söve söve gidip kötü enerjiyi iş yerine, müşteriye, müşteri oradan evine, evindekiler kendi iş yerine, çocuklar okuluna, köpekler bokuna yaymasın istiyorum lan. ama yook seni belirleyen ölçütler var. her ay önüne koyulan, tuttutman gereken bi hedefin var. bitirmen gereken dosyaların, hayatını belirleyecek olan sınavlar silsilesi var. ilkokulda lgs, lisede ygs lys, üniversitede vizesi finali, olmadı dgs si, hadi üniversiten bitti kpss, kpds si alesi, banka sınavı bilmem nesi..ohoooo yoruldum sayarken. Bak hala sınava bağlıyım hala sisteme bağlıyım. Ben ben değilim çünkü bi şeye bağlıyım. özgür değilim lan. Sınırın tam dibindeyim. Bir adım atsam hipotalamusum bir adım atsam türkiye cumhuriyeti nüfus müdürlüğünün bana verdiği isimim.

Ben artık insanlar mutlu olsun istiyorum. hipotalamusun bana verdiği yetki değil hipotalamus olmak istiyorum.Ben Alkali metal olmak istiyorum bir anda tepki vermek falan.. hadi iyi geceler cümleten.

edit= ne kadar çok lan demişim. sinirlendim.
arsmagna diye kıyak bir varmış lan! 2007 den beri yazmıyormuş, silikmiş. Bu aya kadar artı oy almayı sürdürmüş.

Cinsel organ mafyası başlıkları işgal etmişti.
Gezeyim dedim biraz. O ara farkettim.

'Homofobik yazarlar canımıza tak etti' dedi sıyrılıp gelen sonra.
Kampanya başladı.
Homofobisiyle barışık yaşadığını düşünen
biri 'ya sev ya terket' der diye korktum.
Sarakaya alırsak sorunla mücadele adına yol alabiliriz diye düşündüm.

Sanırım lodos vardı bugün. Lodoslama girişildi kavramlara.
ölücez ya lan. güzel yaşayın.
(bkz: eto o bitmiş)
adam olun. (not: adam olanlar dikkate almasın)
bütün gününü sözlükte geçirip sağa sola laf yetiştiren sik kırıkları var ya, çoğunuz özeniyorsunuz lan onlara. popülarizm bu işte amk(!)

cacık olmaz olm sizden.
popularizm demisken...
eksi sozluk fazla populer oldu diye zall bu sozlugu kurmadi mi? facebook populer oldu diye diger sosyal paylasim siteleri acilmadi mi?

popularizm insanligin gelismesini saglar. dahi insanlar bir seyler uretir. siradan zeki insanlar da onlardan baka baka olagani gelistirir.

yani ssg dahi, zall siradan zekidir.

ama dezavantajlari da vardir; facebookta begen duvarindayim diyen adam twitter populerlesti diye twitter'a gelip takip edeni takip ederim diyor.
öyle yaşayın ki sanki hiç ölmeyeceksiniz, ama öyle düşünün ki her an ölebilirsiniz. *
At gözlüğünüzü takmışsınız, inanmak istediğinize inanıyorsunuz.
topunuzu seviyorum yazar dostlarım.
Hiç bir şeyi kafaya takmayın azcık vurdum duymaz olun...
menfaatin bittiği yerde dostluklar da biter.
hava biraz serin. sakın ince giyinmeyin.
iyi insan olmaya çalışın koyun değil .
Hava biraz sıcak sakın kalın giyinmeyin.
düşmanlarınız olsun, sizi sevmeyenler olsun!
bu güneşli günlerde güneş kremsiz dışarı çıkmayın.

sonra x gibi yanmak diye deyimler sözlüğüne adınız kazınır.

x: evet o siz oluyorsunuz efendim *
Herkesten bana çay !

Yok lan öyle değildi o..