bugün

niye varsın. Neden beni hep başkalarının abilerine özendirmek zorunda bıraktın? Neden bir kere bile olsa sana içimden gelerek "abicim" diyemedim? Sevgini hiçbir zaman hissettirmedin çünkü. Abilik duygusunu hiçbir zaman hissetmedin. Hep bir yabancı gibiydin öz kardeşine, nedenini hiçbir zaman anlayamadım. Insanın en yakın olduğu kişi aynı zamanda en uzak davrandığı kişi olur mu? Benim oldu, sayende..
o değil de modemi kapatınca eline ne geçiyor?
iyi ki varsın be abim. aramızda çok yaş farkı olmadığından sebep arkadaş gibi büyüdük ama işi gücü bulunca olgunlaştın, daha bi abi oldun. ne güzeldi seninle vice city oynamak,daha doğrusu kontrol sende olmak şartıyla beni şifre yazıcı olarak görevlendirmen. ne güzeldi seninle gece gerçek kesit izleyip yarılana kadar gülmek, ne güzeldi ayağıma çivi battığında beni kucağında taşıman, ne güzeldi çocukluğumuz. ama hayat böyle işte hepsinden azıcık azıcık veriyor artık kocaman olduk. bu arada işe ilk başladığında para gönderme vaadiyle kandırıp izmir seyahatimde beni beş parasız bıraktığın için hala kızgınım sana. ama dediğim gibi, sen iyi ki varsın canım abim!
topsun oğlum!
okudukça duygulandığım yazılar bütünü.
Biraz da ben gibi düşünüp beni kendi düşüncelerinle kabullenmek yerine ben olduğum için sevsen abi?
Keşke sen de burda olsaydın. (benim hiÇ abim olmadı.)
var olaydın iyiydi.
kendine havuzlu villa alıp 300 km uzakta oturup "ne zaman isterseniz gelin, hiç gelmiyorsunuz yav??" demek çok ayıp. ayrıca gün batımı kırmızısı tek kapı megan III coupe almak 'ta neyin nesi?? bu egoizimi bana bırakıp dört kapılı aile arabası iğrenç golf5 'i mi sana verip 2 kişilik mercedes clk ile gezmek istiyorum. o evde 'de ben partilemeliyim kızlarla. Not: bi ufağın.
niye varlığını hissettirmiyorsun. olmasan da hayatımda pek bir şey değişmezmiş açıkçası. abi dediğin sever yeri geldiğinde korur. belli ettirmeden seviyor desem oda yok. abicim deyip boynuna atlayabildiğim biri yok, bazen hayatıma girip yabancıymış gibi beni sevmiyormuş gibi davranan biri var. hiçbir zaman okumayacağını bilsem de bu yazıyı sana yazdım abi.
allaan pisi be.
iki haftadır yüzüme bile bakmıyorsun hiç bir şey yapmadığım halde. bir saat önce eve geldin fırından en sevdiğim poğaçayı almışsın masanın üzerine bırakmışsın bir poğaça insanı ağlatır mı evet ağlatır şimdi gelip boynuna sarılmamak için zor tutuyorum kendimi. ulan biz niye böyle olduk biz bütün dertlerimizi sevinçlerimizi birlikte yaşamadık mı? her hafta sonu yaptığımız rakı balık sofrasını özledim, evde top oynayıp annemin biblolarını kırdığımız sonra geri yapıştırdığımız abimi özledim, ben hasta olduğumda sabaha kadar uyumayan abimi özledim ve o hiç bir zaman gelmeyecek ve biz hiç bir zaman eskisi gibi olamayacağız.
mezarın bile belli değil, gidişin böyle olmamalıydı usta. ayıp ettin ve yakıpta gittin, seninde canın sağolsun be abi.
olsaydın iyi olurdu abicim.
öncelıkle askerlerın dağıtımı başladığı ıçın bı haylı uğranılacak başlıktır. *
6yıl önce yatılı lısede para çaldırdığımda da, şeytan yüzünden salya sümük ağladığımda da sen en ıyı yardımcındın gecenın 4ünde mı aramadım öğlenın 1 ınde mı sen yıne yanımdaydın.2,5-3saat mesafedesın artık eve ama ben yıne okul başlayınca gıdeceğım beğenmedığım ege de okuyamadığıma şımdı daha pışmanım. nasıl bı varlıksan artık babamdan çok sevıyorum senı demeye utanıyorum ama belkı de öylesın. 2sene önce o telefonda bı yandan konuşup bı yandan ağladığımda bana dedığın'benım ıçın dünya bı yana sen bı yana'deyışın var ya dün gıbı kulaklarımda abım Allah daım etsın sevgımızı'kardeşlığımızı'.
hayatinda birsey yapabilseydin keske, tembellik etmeseydin. suan hakettigin mertebede olsaydin keske. ee tabi ama keskeler ilede yurumiyor is. olan oldu boyle yasamayi tercih ettin bizede saygi duymak duser.
Evledin sen. Artık en çok sevdiklerin sıralamasında ikinci kadınım. Normalde kıskanırdım. Seni şu ana dek hiç bir kadınla paylaşamadım. Karşıma çıkardığın tüm kızlara bir kulp buldum.

-Kaşar.
-Koca götlü.
-Çirkin.
Hiç bir şey bulamasam nedensiz sevmedim derdim. Ama yapacak bir şey yoktu artık. Bir gün evlenecektin. Aralarından en güzelini, en seni mutlu edenini seçmek istedim. Yine de yapamadım. Çünkü seni paylaşmak zor be abi!

Hani geçen aradın, konuştuk. Yanında en sevdiğin kadın da vardı ya, önce kıskandım. Sonra baktım ki ne mutluydu sesin. O zaman ben de mutlu oldum be abi.

Unutma sakın; Çok seviyorum seni.

Yazan;
ikinci en çok sevdiğin kadın.
Allah düşmanıma senin gibi abi vermesin iyi ki evlendin iyi ki tayinin çıktında kurtuldum senden. Allah'a şükürler olsun.
bıktım benden alıp alıp ödemediğin borçlardan, iğrenç yemeklerinden, ha birde yakında bi bebeğin olacak inşallah sana benzemez senden bi tane daha düşünemiyorum. ama kafa dengiydin be dostum eskiden istanbulu yürüyerek turist gibi turlardık şimdi kıçını kaldırmaya üşeniyorsunn elinden gelse helaya da araba ile gideceksin. üçkağıtçı herif çok seviyorum seni.

saçlarını tarayıp tarayıp düzeltemediğin küçük kardeşin...
ne güzel bi cocuk yapmıssın lan bi daha yap bi daha sevelim.
*
Ay canım benim ağzını yediğim kara kurbagam.unutmadım ama o beni sömürdügün günleri.sacimi ütüleyip benden hergün aldığın 5 tlleri.neyse rövanşini alırım çalışmaya başladığın gün.
ah be abim, can abim...
sen yıllar yılı babamdan görmediğim ilgiyi bana gösterdin, sen hep sırtımı dayadığım duvar gibiydin. sen güven kaynağımdın benim ki halen daha öylesin. şimdi herkes suçluyor seni, şimdi herkes iyi bir adam olmadığını düşünüyor. düşünsünler ne olacak ki.
sayende ankara gibi yerde çlk güzel bir öğrencilik hayatı geçirdim, yüzünü kara çıkarmamak için çok çalıştım. hani hep derdin ya;

--spoiler--
insanlara iyiyi güzeli öğretmek için bazen kendinden bile ödün vereceksin, iyi bir eğitimci olacaksın
--spoiler--

kendimi övmemeyi, şımartmamayı da sen öğrettin bana ama sanki o dediğini birazda olsa başardım ben abi. öğrencilerim etrafımda hergün, teneffüslerde bile başım boş kalmıyor. hayır rahatsız değilim bundan. hocam şu üniversiteyi bıraksanda sadece bizim liseye gelsen. hep bunu duyuyorum herkesten. başardım abi. kardeşin başardı sanki. ama biliyorum önümde çok uzun yıllar var daha, yapılacak çok daha güzel işler var.

ve asla suçlamıyorum seni abi. sende böyle olsun istemezdin biliyorum neden isteyesein ki? devletin onurlu bir polisi, yıllar sonra köpek gibi kapıya konuyor. ve öyle şeyler geliyor ki başına, uyuşturucu bağımlısı bir adam olup çıkıyor ardından. ve suçlanıyorsun hep suçlanıyorsun, bir kez olsun sormuyorlar sana neden diye. sadece suçluyorlar.

senin için döndüm abi, 3 yıldır istanbul'a dönmek için uğraştım hep. seni yalnız bırakmamak için. biliyorum, çok kırdılar seni burada. ve yaptığın her şeyden haberim var en başından beri. senin için döndüm abi. hatırlarsın, bizim evde hiç doğalgaz olmadı, sana sarılıp uyurdum, babam bağırdığında çok ağlardım ben. sen öperek silerdin gözyaşlarımı. abi, sen babamdın benim için vazgeçilmezimdin.

hani birini sevmiştim ya ankara'da. başıma bela alacak kadar. gecenin üçünde çinçin taraflarında bıçaklanıp bir köşeye atılacak iken sen çıkageldin. ben mucize olduğunu düşündüm bu durumun. sen ankara'yı hiç bilmezdin ki? nasıl ettin nasıl yaptın bilmiyorum. film gibiydi bizim hayatımız seninle.

bitecek abi her şey bitecek. tedavini olacaksın ve işinin başına geçeceksin gene.
ve bu şaşkın kardeşin ömrünce hiç bırakmayacak seni.
can abim, can yoldaşım, iyi ki varsın.
gönder artık şu bilgisayarı. Sevgilin elimde.
o kız seni yiyip bitircek abi. Kıskanclıgımdan degil valla bak. Hem sisko zaten. Ayrıl la. Nolur.
okurken gözlerin dolmasına sebebiyet veren başlık. ne dolması lan, bildiğin ağlatan başlık.

kardeşim de umarım benim için böyle düşünüyordur. düşünüyordur da yine de umayım ben.