bugün

entry'ler (238)

otobüste tanışılan insanla sevgili olmak

her gün bindiğimizde görüyorsak olası bir durumdur. akbilinizi isteyip ordan adınıza bakmasıyla tanışma başlayabilir, otobüse binmeyi bile sevdirir. binmemeye başladığında ise ayrılık sürecide başlar.

yazar nicklerinin bir üst versiyonları

ekmekyoksaçiğköftevar

en güzel klipler

atilla taş-ham çökelek

ilk starbucks tecrübesi

sokakta yürüyoruz yine, hadi sıtarbaksa girelim diye bir ses duydum sonra. 7 liraya aldıkları kahveyle trilyonluk havaları olan ablaların olduğu yer. önce dik bir bakış attım sonra sert bir ses tonuyla oraya girmem dedim. orası amerikan emperyalizmine sövdükten sonra yine amerikan cafesine giren insanlarla doluydu. hızlı adımlarla oradan uzaklaşmaya çalışırken arkadaşım yine kolumu tuttu hadi ya bi kahve içeriz diyerekten. kurtuldum ondan. kapitalizme karşı geldim. somurtkan kasiyerin ne içersiniz sorusuna cevap vermek istemiyordum, sende haklısın somurtkan kasiyer ekmek parası sonuçta. ama ben ismini bile düzgün telaffuz edemediğim içecekleri içmeyecektim. sonra kahrolsun sıtarbaks diye bağırarak koştum gittim. buda böyle bi anımdır.

oruç musun sorusu

olumsuz cevap verilince tepki alınan sorudur. dinde zorlama olmadığı öğretilmelidir.

10 saniyede kesin gülümseten resim

resim değil fotoğraftır.

öptüğü kurbağa tipsiz bir prense dönüşen prenses

çok büyük hayal kırıklığı yaşatır. hani masalda uzun boylu kaslı güzel yüzlüydü, yada öyle değildi neyse.

insanın içine işleyen film cümleleri

"beni neden sevmiyorsun Jenny? ben akıllı bir adam değilim... ama aşkın ne olduğunu biliyorum." -Forrest Gump

sözlük yazarlarının hayatlarının fon müziği

http://www.youtube.com/watch?v=mzX0rhF8buo

geçmene izin vermeyen kapı kolu

tişört kapı koluna takılır da 10 saniye orada debelenirsin ya, ne kötüdür o.

ağza dolanan reklam şarkıları

saçlarım ipek gibi kokum bebek gibii
cik cik cik
bütün millet dalinci var mı dalin gibii

başı açık bayanların geceleri ne yaptığı sorunsalı

başı kapalı olan her bayanın ahlaklı olduğunu sanan yazar zırvası.

serdar ortaç a sorulacak tek soru

müzik piyasasından elini eteğini çekmeyi düşünür müsün, bence düşünmelisin.

sözlük yazarlarının müzik zevkinin iyi olmaması

üzerime alınmadığım durumdur.

karşı cinsin en itici olduğu anlar

ucuz parfüm kokusunun hissedildiği an, burnu sızlatır sonra yavaş yavaş elemandan uzaklaşılır.

pudingi bitmesin diye çay kaşığıyla yiyen çocuk

puding tenceresinin dibini parmaklayarak yiyen çocuktur aynı zamanda.

sözlük yazarlarının isimlerinin anlamı

su perisi ve cennetten düşen ilk su tanesi.

hakkında entry girilmemiş yazar

geceleri kafasını yastığa koyduğunda saatlerce ağlayıp, sevilmiyor muyum yoksa diye efkarlanır. gün içinde hep dalgındır çünkü sözlükteki halini düşünen yazardır. şaka lan şaka oturdum başlığa gülüyorum.

sözlükçülerin en eften püften başarıları

klavyeye bakmadan yazabiliyorum daha ne olsun.

her cümlenin sonunda ondan sonra diyen tip

ondan sonra ağzına vurularak susturulabilir.