gördüğüm, okuduğum pek çok insanın söylemesi, önce kendilerine sonra çevrelerine itiraf etmeleri için söylenmesi gereken cümle.

gelin itiraf edin. samimiyetisiz, cıvık cıvık yazılar, konuşmalar sizleri biryere getirmez, gerizekalı olduğunuzu kanıtlar. gelin itiraf edin, hümanizmanın bokunu çıkartarak kendinizi ele güne palazlattığınızı itiraf edin. kişileri konuşarak, tartışarak populariteye ulaşmaktan hazzettiğinizi itiraf edin.

yok etmiyor musunuz? ben bir gerizekalıyım.
samimi bir itiraf.
kimi zamanlar akıllı olduğunu idda eden kişilerle boğuştuğunuzda kişinin kendine söylediği cümledir.
(bkz: geri zekalı)
dikkatli olursanız, bazı insanlarla konuşurken, zaman zaman altyazı olarak geçtiğini görebileceğiniz cümle.
herkesin söyleyemeyeceği bir söz. ***
'damam datlum chok saol mujks bb' şeklinde söylenmesinden daha iyi olan sözdür.
estağfurullah..
bir çocuk sevdim demeden önce aklımda bulundurduğum.

edit: anlatım bozukluğu.
(bkz: zilli gerizekalı)
yapılan hatalar sonrası akla gelen cümledir.
(bkz: her şeyin hayırlısı olsun)
(bkz: ha şunu bileydin)
zeka fışkırması yaşayanların kendini tatmin ettiği ortam.
insanın aptallık yaptığını düşündüğünde kendine ettiği iltifattır ( ! ) .
(bkz: ben)

bu gece ilan ettiğim durumdur. gerçekten gerizekalıyım, yemin ederim ki salağım. bi insan ütü yaparken bi gömleği yakabilir di mi? dikkatsizlik olur, unutkanlık olur, ütünün ayarı bozuk olur. sonra o ütüyü başka bi gömleğe sürer mi? hem de en sevdiğine.. ütüye olan nefretim bi kat daha arttı, kendi beynime olan güvensizliğimden hiç bahsetmiyorum bile
yaptığın hatayı kabul etmediğin durumlarda insanın kendine söylediği cümle.
Ben de bir gerizekalıyım. 20 yaşındayım ama daha hiç bir başarım yok kayda değer. Herkes istediğini yapıyor ve çok mutlular. Ben ise anti depresan kullanan depresyon da bir gerizekalıyım. Ilkokula başladığımdan beri anlamadılar gerizekalı olduğumu bu da onların ayıbı. Elimden hiç bir iş gelmiyor öküz gibi 10 parmak klavye kullanıp bütün gün cs go oynuyorum onu da beceremiyorum.

Evet millet ben bir gerizekalıyım ve ilkokuldan beri bunu kabul ediyorum. Siz de gerizekalıysanız kabul edin hayat milim de olsa güzelleşiyor gibi sanki.
dört yıllık lisans eğitimimi yedi yılda bitirmeme rağmen,

lisede karnede sıfır olmasına rağmen,

ilkokulda hiçbir yazılıdan yüz alamamama rağmen,

hiçbir üretimim olmayıp sürekli tüketmeme rağmen,

gerizekalı olduğumu düşünmüyorum.

aksine canım istemedi yapmadım, istesem en iyisini yaparım düşüncesinde oldum.

tavsiye ederim.
"ben bir gerizekalıyım" çünkü zorunlu olduklarımı değil isteklerimi önplanda tutuyorum. bu beni hayvan gibi birşey yapıyor. eğer böyle giderse pişman olacağım. bunu biliyorum , çünkü daha çok zamanım var zannediyorum. mutlu olmak için yaşıyor gibiyim. beni mutlu etmeyen herhangi bir eylem bana eziyet gibi geliyor. yaptıklarımdan (eğer böyle giderse) pişman olacağım bunu biliyorum ama yine de yapıyorum işte bu yüzden gerizekalıyım.