1. 1.
  einstein'in de üzerinde çalıştığı izafiyet teorilerinin üzerinde çalışmıştır. genelleştirilmiş izafiyet teorisini ortaya atan beyindir.einstenin daveti üzerine amerikaya gidip einsteinle aralıksız 4 saat görüştü ve sonucunda einstein kurşunoğluna: ''ikimizden birisi muhtemelen doğruyu söylüyor.senin teorin benimkinden daha kapsamlı.bunu zaman gösterecek''denildiği söylenilmektedir.

  [behram kurşunoğlu ]
  2 ... tom tucker
 2. 2.
  aslen trabzonlu olan kuramsal fizikçidir. genç yaşta bilim dünyasında saygın bir yer kazanmıştır. 2003 yılında abd'de miami'de vefat etmiştir.

  --spoiler--
  ankara üniversitesi ve ingiltere'deki edinburgh üniversitesi'ndeki eğitiminin ardından fizik doktorasını gene ingiltere'deki cambridge üniversitesi'nde tamamlayan kurşunoğlu, albert einstein ve erwin schrödinger ile birlikte simetrik olmayan yerçekimi kuramları üzerinde önemli çalışmalarda bulunmuştur. genç yaşında dünya fizikçileri arasında saygın konum kazanan prof. kurşunoğlu, 1965 yılında miami üniversitesin'deki teorik araştırmalar merkezi'nin kurulmasında rol almış, 1992'de kapanmasına kadar bu merkezde bulunmuştur. daha sonra araştırma kuruluşu global foundation’ın direktörü olmuştur.
  prof. dr. behram kurşunoğlu, 1950'li yıllarda atom enerjisi alanında çalışmalarını türkiye'de sürdürmüş ve aynı zamanda türkiye atom enerjisi kurumu'nun kurucu üyesiydi. prof. dr. behram kurşunoğlu aynı zamanda genel kurmay başkanlığı'na danışmanlık yapmış, bir dönem birleşmiş milletler bilim komisyonunda çalışmıştır. kuantum fiziği konusunda yaptığı araştırmalarla özellikle "genelleştirilmiş izafiyet teorisini" ortaya atan kişi olarak bütün dünyaca tanınıyordu. 1964 yılından beri organize etmekte olduğu coral gables konferans serisi ile de tanınan kurşunoğlu, 2003 yılında miami de vefat etmiştir.
  --spoiler--
  3 -1 ... karacaoglan
 3. 3.
  hakkında bu kadar az entry girilmesi tuhaf. ortaya attıkları hayran olduğumuz einstein ın bile dikkatini çekmiştir ama gel gör ki biz japon ve alman yarrağına meraklıyız.

  http://www.gelisenbeyin.net/behram-kursunoglu.html
  2 ... olumden korkmayan robot
 4. 4.
  çalışan beyinlere saygımız olmadığını onun aracılığıyla gördük. adama einstein bile karşı çıkamıyor biz unutup gidiyoruz.
  hatta bilmiyoruz ki nasıl unutalım.
  3 ... zirdelisair
 5. 5.
  bu sene gideceğim bölümü araştırırken rsat geldiğim yüce bilim insanı. biraz araştırınca kendime küfredesim geldi. elin adamını bil, kendi adamını bilme. vay anasını la. gerçi bunu çoğu fizikçi de bilmez ki.
  ... deli picak
 6. 6.
  mustafa inan, ali kuşçu, el cezeri ve diğerleri gibi değeri ne yaşadığı zaman ne de öldükten sonra bilinememiş, dünya çapında işler yapmış nadir bilim insanlarımızdan biridir.
  ... lucius vorenuss
 7. 7.
  çok saygın bir insan olmasına ve insanlığa yaptığı katkılara rağmen çok az tanınan bilim adamı, fizikçi.
  3 ... 314159265