bugün

sıkıntılı çok zor ağır sorulardır.. reel yaşantıda fatiha suresinden bihaber kemalit zihniyetin kabirde çekeceği acılar anlatılmaz. yazık..
allah'ın bileceği hesaptır.
kimseyi ilgilendirmemesi gerekir.
hesabı verecek o kişidir, siz değil.
Açık 50tl, kapalı 10tl'dir.
bıyığın şeklinden "sevap", saçın tekinden "günah" çıkartmaya çalışan mal dinci beyanı..
"kabir azabı" diye bir şeyin olmaması yüzünden olmayan hesaptır.. varsın kapalılar düşünsün o hesabı.
linkteki videoda, tam da bu başlık ile alakalı, bir hocanın bizzat kendisinin şahit olduğu bir olay anlatılmaktadır. bu hikayeyi etrafımızdaki insanlara da anlatırsak tesettürün islam'da ne kadar önemli olduğunu onların da anlamasına yardımcı olabiliriz.

http://www.youtube.com/watch?v=g0Cidtc5nH8
üst entrydeki videoyu izlemek yerine okumayı isteyen olursa diye olayı aktarıyorum.

başı açık kadının kabirde vereceği hesap ile alakalı yaşanmış hikaye.

--spoiler--

"Bir gün öğlen namazını kıldıktan sonra camiye kravatlı bir adam geldi; 'Kadın cenazemiz var, buradan kaldıracağız, ikindi vakti bir sala verir misiniz?' dedi. 'Tabi' dedim. ikindi vakti oldu, cenazeyi getirdiler. O zamanlar böyle cenaze arabaları yoktu. Ortaköy mezarlığına omuzlarımızda götürdük. Cenazeyi gömdük, herkes taziyede bulundu, gitti. Bir ben, bir o kravatlı adam, iki de mezar işçisi orada kaldık. Euzü besmele çektim, dua okuyacaktım, yer bir sallandı böyle!.. Ben gencecik imamdım, ayakta duramayıp düşecektim neredeyse... Sonra kabrin içinden acı bir ses çıktı. Sanki etlerini koparıyorlar, öyle bir acı sesti.
Cenaze sahibi adam dedi ki; 'Bu sallantı zelzele olabilir, peki bu ses ne oluyor?' Sonra da; 'Biz bunu morgdan aldık, acaba bayıldı da öldü diye getirdik mi?' dedi. işçilere mezarı açmalarını söyledi. 'Açamayız' dediler. 'Ancak savcılıktan izin kâğıdı olursa açabiliriz' dediler. Adam 'Evladım ben hakimim, bütün sorumluluğu üstüme alıyorum, aç bakalım' dedi. Mezarı açtılar. Baş tarafını açtık, bir de ne görelim, yüzü simsiyah kömür gibi olmuş. Saç filan kalmamış, kömür kesmiş. Adam hayretler içinde benim yüzüme baktı. Ben de 'Bu kadın ne günah işlemiş? Bu herkese olmaz, kesin çok büyük bir şirk var bu işin içinde' dedim. Adam bana dedi ki: 'Bizim hanım ben hâkim olduğum için saçını kapamazdı, açık gezerdi. Ben emekli olunca ona başını kapa demiştim. O da bana: 'Müslümanlık baş kapamayla oluyorsa böyle Müslümanlık olmaz olsun' demişti."

Ömer Nasuhi Bilmen "Ramazan'da anlat" dedi

"Bu olaydan sonra Süleymaniye'ye istanbul Müftüsü Ömer Nasuhi Bilmen Efendi'nin yanına gidip ona bu olayı anlattım. Bana 'molla' derdi o da... 'Molla, Ramazan'da kızlarımıza anlat bu olayı, ibret alsınlar' dedi. Ben de bunu her yerde anlatıyorum. Tabi ben kimsenin örtüsüne karışamam. Ben de o salahiyet yok. Ben sadece başımdan geçen bu hadiseyi anlatıyorum. isteyen ibret alsın, isteyen almasın. Ama kimsenin bunda kuşkusu olmasın, bunu aynen böylece yaşadım...

--spoiler--
kuranda baş örtüsü zorunluluğu ve kabir azabı olmadığı için olmayan hesaptır. doğrusu uydurma hikayelerle dini bozanların vereceği hesap olmalıdır.
düşüncesi bile insanın iliklerini buz kestiren çetin hesap.

vallahi o hesap şüphesiz ki pek çetin olacaktır..
sıkıntılı çok zor ağır sorulardır.. reel yaşantıda fatiha suresinden bihaber kemalit zihniyetin kabirde çekeceği acılar anlatılmaz. yazık..
kimseyi alakadar etmeyen hesaptır.
allahın örtünün başınız açık olmasın dediği halde emirlerini yerine getirmeyen kadınların durumu cehennemde son bulacaktır.
kimseyi zerre ilgilendirmez.
Allah ve kul arasında olan durumdur. Sözde kapalı o kadar çok insan var ki neyse mübarek gün herkes hesabını Allah a verecek konuşmak bize düşmez.
Oo kabirde de cinsiyetçiyiz bakıyorum,
Cehennem çukurlarını kadınlarla doldururken,
pirüpak erkekleri unutuyoruz;
Milletin kıçına salyalarını akıtarak bakan adamın durumu nedir,
Hele şu mübarek günde ondan da bi haber ver..
Hiç kimse tarafından görülmemiş hesaptır. Onun için hariçten gazel okunmaması gerekir
Her birinde bilmem kaç yüz milyar yıldız olan üç trilyon galaksi, 13 milyar yıllık bir geçmiş, hepsinin tepesinde 1400 yıl önce bir arapla konuşan, saçla, kılla, tüyle uğraşan, habire parmak sallayan, tehdit eden bir yaratıcı!

Eşşek kadar herif, kadın olmuşların inandıkları şeye bak.. Komiksiniz.. .
Olası bir mahşer günü karışıklığını önlemek için ön kayıt olsa gerek. Lol
Kimseyi germemesi gereken hesaptır.
Kuraan da başı açık olmanın cezası açıklanmamıştır tavsiye edilmiştir .
atanamamış tanrılar iş başında yine. elinizde geçer akçe kalmadı yine başörtüsü muhabbetine döndünüz ama kimse aldırmıyor size emin olun. gerçi verilecek çok kısa bir cevap var sizin gibilere;
- sana ne birader?
Bakıyorum da allah ile kul arasına girilmeyeceğini öğrenememiş andavallar var. Asıl yanacak sizsiniz orospu çocukları.
Başortüsü takmamanın cehennemlik olacağina dair bir emare yok kuranda varsa ayet yazın görelim. Cehenneme götüren namaz kılmamak;

Sizi cehenneme sürükleyen sebep nedir? Derler ki: ‘Biz namaz kılanlardan değildik’.” Müddessir/42

Peki niye cehenneme süruklüyor namaz kılmamak; Allahtan destek alamadığın dolayısıyla da doğru yolda Allah tarafından desteklenmediğin yanlış yolda kendi nefsinin desteğine kaldığın için.

"Öyle ise beni anın ki, ben de sizi anayım." (Bakara, 2/152)

"Sana vahyedilen kitabı oku ve namazı kıl. Şüphesiz ki namaz hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah'ı anmak elbette en büyük ibadettir. Allah yaptıklarınızı bilir."

Namaz kotülükten uzak tutmuyorsa da o namazın seni kurtaracağını sanma neden;

Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki onlar kıldıkları namazın ne anlama geldiğinden habersizdir." (Maun, 107/4-5)

Yani namaz biriktirmenin manasının olmadıgını da burda anlıyoruz namaz bu dünyada Allah ile iletişimde olabilmek dolayısıyla iyi insan kalabilmek için bu dünyada gereklidir. Kimse sizin namaz sayınıza bakmayacak.
kul hakkı yiyenler ne olacak hele onu deyiver bakayım! kadınların başı ile uğraşırken atı alanlar Üsküdar'ı geçiyor haberin yok. kadınların tek kusuru bu olsun sen dert etme anam babam.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar