bugün

entry'ler (529)

geceye bir şarkı bırak

https://open.spotify.com/...&utm_source=copy-link

sözlüğe başladığınız tarih

2012 galiba ama çok daha önceden okuyordum o zamanlar sevdiğim büssürü yazar vardı.
good old times be

esed rejimi sivil halkı bombalıyor

çok özür dileyerek bize ne demek istiyorum ya. ülkenin içine sıçıyorlar kafamızı suriyeye çevirmeye çalışıyorsunuz gibi bir şey bu ya bana ne yani insanlar norveçte finlandiyada misler gibi yaşıyor oraya bakalım örnek alalım biraz da amk yeter be

He bu arada şırnakta hakkaride hendekler kazıldığında batılı medyalar oradaki teröristler için sivil halk diyordu hatırlarsanız..

kyk borcunu ödemiş insan

borç alırken iyiydi ama. bana da kredi çıktı ben almadım mesela çünkü biliyodum ödeyemeyeceğimi ki öyle de oldu alsaydım sıçmıştım. biraz öngörü

sözlüğün rus çin ve iran yanlısı yazarları

bugün rusyadan rus vatandaşı kuzenim geldi ve ülkeden çıkmadan önce ebesinin şeyine kadar sorgulamışlar neden gidiyorsunu geçmemişler nedenin nedenine kadar inmişler müslüman mısın namaz kılıyor musun kuran okuyor musun ailen müslüman mı vs aklınıza gelebilecek bütün deli saçması gibi gelen sorular sorulmuş ve sonunda kusura bakmayın ama vatandaşlarımızın terör örgütleriyle bağlantılı olup olmadığını anlamak zorundayız demişler... hiçbir yerin yanlısı değilim ama keşke bizde de her alanda bu kadar detaycılık olsa
Edit; ben her zaman alakasız entryler yazarım bana aldırmayın lol

doğada tecavüzün normal olması

Doğadan neyi örnek alsak diye düşünüp bulunan mükemmel ihtiyaç giderici örnek gerçekten.
Boşuna demiyoruz her yer tecavüzcü kaynıyor diye

memleket partisi

görsel
Loooll

hayattaki pişmanlıklar

Sorunun bende olduğunu fark ettim ve pişman olduğum her şey için kendimden özür diledim. Beni pişman ettiğini düşündüğüm insanları da affettim çünkü çok büyük bir yüktü pişmanlıklarımdan başkalarını sorumlu tutmak. Bok gibi gecelerden, bok gibi uykulardan ve ağzımda kırık diş parçalarıyla bok gibi sabahlara uyanmaktan ben sorumluydum. Ertelenmeye, değersiz hissettirilmeye, aşağılanmaya ve kullanılmaya ben izin vermiştim.
iyiyi ve kötüyü göremediğim zamanlar için hata olduğunu düşündüğüm şeyler için ağlamanın, pişman olmanın, keşke demenin bir sonu yoktu düştüğüm yerden kalkmanın imkanı yokmuş gibiydi hala biraz "ee hala kalkmamışsın" dediğim oluyor ama her şeyin olması gerektiği gibi olduğunu düşününce acı çekmiyorum. Evet her şeyi olması gerektiği gibi oldu diyerek kabul etmek ve çok zor gelse bile tecrübe ettiklerin için teşekkür edip onları geride bırakmak devam etmek ya da etmeye çalışmak lazımmış. Ve evet bana hala zor geliyor teşekkür kısmı.
Hayat neler getirir neleri götürür hiç hesap etmeden korkusuzca yaşamaya...
Olumlayamadım ama iyiyim.

insanlar neden kötü

Bence yetersiz veya dengesiz beslenmekten. Ee evet insanın yediği içtiği şeyler duygu durumunu etkiliyor bilmiyorsanız öğrenin.
He onların duygularının amk ama ne bok yiyorlarsa bi bakmak lazım bir de mümkünse şap atmak ortalık tecavüzcü kaynıyor amk dünyasında

masumlar apartmanı

Kitaplarından farklı gitmeye çalışıp yapılan bütün işler nasıl sıçıyorsa bu da öyle sıçmıştır. game of thrones bile hayal kırıklığıydı yani inanılmaz bütçeler harcıyorsun ama bir gerizekalı çıkıp ''ben daha iyisini yazarım'' diyor ve bütttüün emekler boşa gidiyor

bir bayan niçin örtünmek istemez

Sizi hiç ilgilendirmez.

Kendi hayatınızda o kadar yoksunuzdur ki başkalarının hayatına müdahale edip varlığınızı kanıtlamaya çalışıyorsunuzdur. Yazık

yazarların ruh halleri

görsel
Bugün bi arkadaşımla sahaf gezerken bi kitap gösterip "aa sen bu kitabı çok seviyordun küçükken" dedi. Böyle küçük şeyler beni mutluluktan öldürebilir hala mutluyum bundan ötürü

hdp ye oy vermiş herkes pkk lıdır

Okuduğum kadarıyla bu insanlar eskiden hep bağımsız aday oluyorlarmış yani kürt çevrede partileşsek de barajı geçemeyiz düşüncesi hakimmiş, seçilebilirliklerine olan inançlarını akp sayesinde kazanmışlar ve hepimiz biliyoruz sonrasında olanları. E madem bu insanlar pkklıydı niçin söz hakkı verdiniz kardeşim baştan izin vermeseydiniz. Kapatın hadi her şey sizin elinizde aq ben mi gelip kapatayım?

insanı yoran şeyler

Leş gibi ülke gündemi ve hayat kalitesi düşüklüğü.
Uzaya insan gönderecekmişiz gündeme bak uzayı sikeyim ya benim hayat kalitem ne zaman yükselecek ne zaman

cem yılmaz filmlerinde ibadete yer verilmemesi

Kimsenin gündeminde din olmasa ne güzel olurduyu anlayabiliriz buradan. Biraz ''bana ne bundan'' diyemez miyiz ya biraz

en son neden ağladınız

Dün akşam ''çenem ağrıyo'' diye ağladım birazdan tekrar başlicam ağlamaya aq böyle hayatın ya bilmeyenler hiç öğrenmez umarım bilenlere kesbişolsun.

birinden hoşlanınca ne yapıyosunuz

Ben üşümeye başlıyorum çok saçma içim titriyo hatta bazen ellerim ve çenem bile titriyo loolll gerçi bunlar asosyal olmaktan da olabilir bilemiyorum insan ilişkileri kuvvetli biri olmadım hiç. Yani genel olarak saçmalıyor ve bu saçmalıkları engelleyemiyorum

peygamberi fakir gösteren kitle

Ben böyle hikayelerin birinci ağızdan anlatılmasına karşıyım. kaçyüzbin sene önce gerçekleştiği söylenen şeyler sanki dün olmuş gibi anlatılmamalı ayrıca bize ne artık yaşamış bitmiş tamam dua oku arkasından istiyosan güzel öğütlerine uy akla ve zamana uygun olanları al uygula ya ne bu sürekli fakir edebiyatı yok efendim giyecek kıyafeti yokmuş içecek suyu yokmuş ne yapalım yani o dönem de öyle bi dönemmiş. o kadar fakirliğin arasında yüzyıllarca konuşulacak bi eser bırakmış kabul edersin etmezsin biz bu kadar bolluğun içindeki fakirlikle ne yapacağız onu konuşalım.

internetten alışveriş yapma çılgınlığı

Aaa az önce bu çılgınlığa düşüyordum az kalsııın ama öyle bir vazgeçtim ki dedim sikerler ihtiyacım yokken hiçbir şey almayacağım! lol ve geldim buraya yazıyorum. Ne yazık ki insanlar ihtiyacı olmayan şeyleri alıyor diye bu lanet olası piyasa gittikçe pahalılaşıyor ve beş para etmez marka bozuntuları ülkede öyle büyütülüyor ki öf sinirlendim

kalp krizi geçirecekmiş gibi olmak

bu sabah çok garip bi şey yaşadım aq şimdi geldim hastaneden.
kalp krizi nasıl bişey bilmiyorum tabi ama öyle gibi korkutucuydu. önce karın ağrısı başladı devamında göğüste sıkışma hissi zor nefes alma ve baş dönmesi ve böyle hani kanım çekiliyomuş gibi derler ya öyle bunlar 5 dakika içerisinde oluyor bu arada neyse midem bulanmaya başladı gözlerim karardı hehe zar zor ayağa kalktım aynaya bi baktım sapsarıyım o halde bile güldüm kendime de baya korktum ciddili napıcağımı şaşırdım amk sonuç idrar yolu enfeksiyonu çıktı loooll bugüne kadar yaşadıklarım neeeyidi o zaman neeyidi