bugün

şans faktörünün önemli bir yer tuttuğu olay.
hayat bana bazı şeyler/ kişiler/ hayaller için ne kadar mücadele etsem de başarısız olabileceğimi, benim kadar uğraşmayan bazı kişilerinse bazı şeyler/kişiler/hayallere çok rahat ulaşabildiğini gösterdi.
hevesimi ve heyecanımı böyle kaybettim ben. bazen ne kadar uğraşsan da olmuyor işte.
başarmak istemenin yarısıdır....
"...Bir noktada başarmak için vazgeçeceksin ve kendini yarattıysan ya yarattığın şeyden kendin olarak sevilmek ya da sevilmemek için bir risk alacaksın ya da gerçek benliğini öldürüp mezarına uzanacaksın ve aslında hiç olmadığın bir karaktere tutunacaksın..."

Kafka Okur (Sayı 41)
Yolu inanmaktan geçer.
Konusu üzerinde bilgi ve beceri gerektiren, kazanma sembolü.
iyice inancımı yitirdigim hede.
bunu biz başardık.

https://twitter.com/i/status/1018460392308256768
Eğer başarmanız gereken şey çok zorsa, inanmak hiçbir işe yaramıyor. Kendimden biliyorum.

inanarak sadece basit başarılar elde edersiniz. Hatta sizi çok öalışmanız da kurtarmaz bazen.

Kapasiteniz kadar başarılı olursunuz bu hayatta.
çalışırsan ve tevekkül edersen başarırsın bu kadar basit.
Başaramamaktan sonra ki basamaktır . Sadece başarabilen insanlar başarabilir . Eğer bir insan başaramıyacaksa başarmanında bir anlamı yoktur zaten .
Burada insanlara bunu anlatmayı başardığım için başarılı olduğumu düşünüyorum .
hedefi on ikiden vurmak. bu sefer gol ulan gol demektir.
hayallerinin peşinde koş durmadan.
öz güven pompalar.
kişiye yüzmilyonlarca moral yükleyen eylem.
Başarı azim gerektirir, azim ise irade. Bazı hedefler, başarısız olmaya da değer. Gerçek başarı, başarısız olma korkusunu yenebilmektir.*