bugün

Iyidir iyi.

Bana bir tek annem harclik vericek bu bayram verirse,
vermezsede cani sagolsun *
bayramda harclık vericek duruma geldik ne alması diye uzuldugum durumdur..

simdiden bozuk para stogu yapıyorum 5 lik 10 luk. gelenlere vereyim diye..
Dilenciye sadaka verdiğini sanan akrabadir. Her gün mu harçlık veriyor da 100lira veriyor? Ayıptır.
yok öyle akraba.
vermek isteyenlerin akraba olmasına gerek olmaması bilgisini vererek, bu hayırı işlemek isteyenler için hesap numaramı verebilmekteyim.*
kalmamıştır. 5 tl veren bulun öpüp başınıza koyun. evet.
(bkz: Her yerinden öpüyorum her yerinden)
entrynin sayısının son 2 numarasına göre bayram harçlığı veren akrabadan daha candır.
sadece dizilerde boy gösteren akrabalardır.

-al bakalım berk, bu da ufak bir harçlık olsun. ehe ehe (:
+aa, teşekkür ederim mücella teyzeciğim, çok iyisiniz.

(bkz: rüyalar gerçek olsa) (gerçi kocaman oldum ama olsun, her türlü harçlığa açığım)
Eli açık, zengin, nadir, sevilesi akrabadır.
o harçlığı veren akraba anca babandır onu da eşşek kadar olunca verir.
30 yaşıma geldim ancak ellerinden öperim başımla beraber .
Babaannemin geçen yıla kadar 5 lira verdiğini hesaba alırsak (geçen yıl 10 lira yaptı) akrabadan ötedir candir, kandir.
Eli öpülesi akraba.
Acil ben de istiyorum bu akrabadan.
Candır o bir kere. Elini on kez de öperiz hiç sorun değil.
inşaat işinde olan bir dayı olabilir.
bu yaştan sonra hayaldir. ayrıca verdiği kişinin ailesinin maddi durumu iyiyse vermesindir. gitsin bağış yapsın ya da ihtiyacı olan bir çocuğa versin. o yüz lira ile maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğu 1 ay geçinebilir.
babamdır. artık dayımlar dahil kimse para vermiyor bir tek babam veriyor o da ayıp olmasın diye. eşek kadar adama 5 lira verecek değil ya.
dedemdir. her elini öpüşüm de boş geçmez ama bayramlarda daha yüklü miktarda harçlık verir.*
Mübarek insansır*
başkasının akrabasıdır.
Çoluk Çocuğu sevindiren akrabadır.
harçlığı alan çocuğun paranın sahte olup olmadığını kontrol etmesiyle küçük bir tatsızlık yaşanabilir.

edit: an itibarıyla dağlardan geçiyorum elim titreşiyor, imla.
akrabanın kralıdır.*
henüz var olmamış akrabadir.