bugün

bahsi geçen bayrak türk bayrağıdır, atalarımızın kanı üzerinde hala kurumamıştır, türk bayrağına bez diyen zihniyete sahip adam, adam değildir.
o "bez parçasının" ağırlığı altında ezilen insanın feryadı.
(bkz: bayrağa bez parçası diyen şerefsiz)*
olayı izlemedim fakat "bayrak da bir bez parcasidir" farklı bir şekilde de anlışabilir ki tahminim o doğrultuda söylenmiş bir sözdür. bayrak sadece bir bez parcasıdır asıl onu bayrak yapan insanlardır, bir kişinin o bez parçasını kesmesi, yakması bir şey ifade etmez. çünkü o sadece bez parçasına zarar verebilir, ruha asla... (taşıdığı anlamlar bir şeyi bayrak yapar. bayrak mecaz bişidir.)
bayrağı bir bez parçasından ibaret gören , üzerindeki kırmızının ,beyazın, ayın ,yıldızın anlamını bilmeyen ve yaşadığı bugünün değerini kendi içinde temellendirememiş bir varlığın söylediği sözdür..
bunu diyen insanlıktan nasibini almış olamaz diyorum. bez parçası denilen bu bayrağın kıymetini bilmeyen bassın gitsin. yattığım yerden yetkililere sesleniyorum hülya avşarın hakaret, seda sayan'ın boşanma davalarını biraz erteleyinde bu ve bunun gibilerle ilgilenin.
tanım: kızım sana söyüyorum gelinim sen anlavari bir deyiş tarzıdır asıl denmek istenen: çok yakınız onuda almaya çok..
cümledeki "da" bağlacı ile; karşılaştırılan nesnenin de(muhtemelen türbandır) bir bez parçası olduğu kabul edilmektedir...

(bkz: bardağın dolu tarafı)

yine de tasvip edilmesi mümkün değildir!
salağın önde gideni bir mahlukatın, büyük bir gaf yapmasıyla ortaya çıkıveren laf.
senin donun gibi basit bir bez parçası olmadığını topraksız kalmış bayraksızlar çok iyi anlar.
yediğinizi hemen sıçmadığınız gibi aklınıza gelen bir sike sürülmeyecek fikirlerinizi de düşünüp taşınmadan ortaya saçmayın ki düşünce kirliliği olmasın.
yüksek ihtimal materyalist zihniyet söylemi. herşeyi 5 duyusundan ibaret sanan materyalist zihniyet söylemi. evet bez parçasıdır. ama sıradan bir bez parçası değildir. karısını kızını tecavüzden kıyımdan kurtarmanın sembolü olmuş bez parçasıdır. beraber yaşadığı topraktaki insanlar arası türk kürt diye ırkçılık yapmaksızın yardımlaşmanın, dayanışmanın sembolü olan bez parçasıdır. haksızlığa ve çoğunluğa karşı ayağındaki çivilerle azınlık olarak karşılık veren bir direnişin sembolü olan bir bez parçasıdır. memleketi şuan satmakta olan 3 nesil sonrasını düşünen ve onların başkaları tarafından işkenceye, yozlaşmaya ve zorbalığa uğramamaları için verilen aç susuz mücadelenin sembolü olan bir bez parçasıdır. tüm bu şerefli mücadeleler sonucunda kaybedilen evlatlar, kollar, bacaklar için isyan etmek yerine gurur duyan ecdadın sembolü olan bir bez parçası. gerçi ben kime ne anlatıyorum ki? karşımda tanrıyı 5 duyu organıyla algılamaya çalıştığı gibi bayrağa bakınca sadece bez parçası gören materyalist adama ne anlatabilirim ki?

sapla samanı ayırmak üzere not: keşke bayraklar sadece birer bez parçası olsa savaşlar olmamış olarak sadece ama sadece (o ülkedeki **değil**) o **bölgedeki** kültürü, dili, yaşayış biçimini temsil eden. ama madem o savaşlar da olmuş. keşke o tarihi, zaferleri ayrıca kültürü, dili, yaşayış biçimini temsil eden bir bez parçası olsa; keşke sadece bunları temsil eden bez parçası olsa...

keşke insanları kendi malı olarak gören, yukardakilerin çıkarları için birbirleri ile zorla savaştırıp birbirine düşman eden, zorla vergi almaya kalkan yani haraç kesen, siyasi ve hukuki ve ekonomik zırvaları ile insanlara kara bulut gibi çöken, tüm insanlığın ortak alanı olan yerlerde dolaşması için vize denen insanlık dışı uygulamalar dayatan devletler ve ülkeler zırvalıklarının değil de kendi kendisini yönetebilen toplumları ve onların kültürlerini (illa savaş olacaksa, o savaşları da) simgeleyen bez parçası olsa keşke.

edit: hatta keşke mevlana ve bob marley i biraz anlamaya çalışsak da bayrağa bile gerek kalmasa.
sapla samanı ayırmak için yapılan not2: ama madem mevlana ve bob marley i anlamamakta ısrarlı insanoğlu ben de bayrağıma dil uzattırmam arkadaş.

edit2: eksileyen var birilerine dokunmuş demek. allah allah acaba neresi dokundu çok merak ettim bak.
--spoiler--
kız kardeşimin gelinliği
şehidimin son örtüsü
--spoiler--

bu bez parçası değil bir vatan, bir millettir.
iskilipli atıf hocanın "şapka da bez parçası, fes de sarık da" diyen kel ali ye cevabıdır.

--spoiler--
kel ali namıyla bilinen ali çetinkaya iskilipli atıf hoca ya dönerek sert bir şekilde konuşur.
-sen bilmiyor musun ki şapkada bez parçasıdır, fes de, sarık da.

bu ifadeye karşılık iskilipli atıf hoca şöyle konuşur:

- evet, biliyorum.ancak hakim heyetinin arkasında asılı duran bayrak da bezdendir, ingiliz bayrağı da. onu kaldırıp ingiliz bayrağı asarsanız ne olur?
--spoiler--
Ne kadar anlam yuklemeye bağlı tabi.
orospu çocuğu da bir çocuktur. *
neticede bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, toprak eğer uğruna ölen varsa vatandır.
Kitap da sadece ince odundan oluşan bir kümedir o zaman. (bkz: )laf olsun torba dolsun
insan da bir et parçasıdır. fiziksel özelliğimizle değerimiz ölçülseydi, dünyayı dev bir elmas yönetirdi.
"ben sana vali olamzsın demedim ki, adam olamazsın dedim."
not: hiçbir valiye özel gönderme yoktur. tamamen hikayeyle bağdaşım ve serbest çağrışım.
ölü görünce anlar adam; ınsan da ruhu çıktığında bır et yığınıdır.*
cedıt:yanlış anlaşılmasın şanlı bayrağımızın ruhuna sözüm yok.
o bayrağın ruhu yoksa bez parçasıdır. ancak türk bayrağının binlerce yıllık ruhu vardır.
hayata düz bakan insan söylemidir.
eğer bir ülkenin suları, dereleri, vadileri, tepeleri, dağları, hes denen saçmalıklarla talan ve yok ediliyorsa, tarihi sinema salonları rant uğruna büyük ve gereksiz alış veriş merkezlerine dönüştürülüyorsa, koskaca tren garı, sırf paralı ve siyah takım elbiseli ensesi kalın heriflerin, yirmi dört saat fuhuş ve seks yapabileceği otele çevriliyorsa, 2011 yılında, açlıktan o ülkede küçücük bir bebek ölebiliyorsa, hayvan barınaklarında donan hayvanlar için " ne var yani insan da ölüyor " cevabı verilerek, hayvanlar kaderlerine terk ediliyorsa, eğer o ülkede A olan B olamıyorsa ve A olmak istemediği zaman hiçbir şey olamıyorsa, en kötüsü de o bayrağın altında yaşayan insanlar bunca haksızlığa, yolsuzluğa, istismara, tecavüze göz yumuyor, görmezden geliyorsa, o ülkenin bayrağı artık bir bez parçası haline gelmek üzeredir zaten.
O bez parcasini kutsal kilan bedelinin kanla odenmis olmasidir. Dunyada ki hicbir ulkenin bayragi o kan bedeli odenmeden kazanilmamistir.