bugün

Bunun olayı ne hiç anlamıyorum. Kadın kelimesi çok kaba değil mi?

Şöyle bir dialogla karşılaştığınızı düşünsenize;

+ pardon hanımefen..

- kadınım ben! Kadın kadın!

+ çüş ulan ayı!?

Yada erkek versiyonu:

+ beyefendi pard...

- herifim ulan ben heriif!

+ çüş ulan hayvanoğlu hayvan!!

Millet can sıkıntısından kafayı yedi abi.
(bkz: bayım değil erkeğim)
Türkiye'deki feministler özet
Ama yinede ben hiç bayan dediğimi hatırlamıyorum sadece Türkiye'deki feministler sadece bunun altını çizdiği için sinir oluyorum.
ben kadınlara kibar yapım gereği bayan diye hitap ederim ama karşimdaki kadın bayan denmesini tercih etmiyorsa kadın diye de hitap ederim sorun yok.

ama türk toplumu ne yazık ki kadın kelimesine aşikar değil en basitinden bim de bir öndeki kadına bayan veya hanımefendi yerine kadın desem oradakiler bunu kaba cümle sanar mazallah kavga bile çıkabilir.
Etiketlenmek isteyenlere hitab etme şeklidir. Etiketlere takılmayın önce insan olun.
“Afedersiniz” ‘i tercih ederim şahsen.
Üfff ne derseniz deyin ya ķız/kadın/bayan fark etmez yeter ki zihniyetin düzgün olsun.bu muhabbet çok sıktı.
Bay değil erkek!
Kek değil popkek!
Bundan 15 20 sene önce bir bayana kadın deseydiniz 'oha ayı, kadın değil bayan diyeceksin' derlerdi.
Vay be zaman akıp geçiyor.
Hanimefendi diyorum ben çıkıyorum işin içinden uğraşamam hangi kelimeye ne anlam yüklediği ile.
Karı de geç.
Dişi bir bireye 30 yaşından önce kadın denemeye başlanmamalı bence. Kadın, dişi bir insana aynı zamanda yaş olarak da büyük anlamı katıyor gibi.

30 yaş öncesinde kız denmeli.
Sıfattan çok niyet önemlidir fakat kadınlar bayan denmesini istemiyorlarsa orada tartışacak bir konu yok demektir.

iki isminizin olduğunu düşünün ve insanların size ısrarla sizin istemediğiniz isimle sesleniyor olmasını hayal edin. Üstelik bu isteğinize kızıyorlar da. Hiç bir söz hakkına sahip olmamalarına rağmen.
(bkz: erkeklere bey kadınlara beybi diyelim)
mal feminik beyanıdır bayan bir hakaret değildir.

o zaman banada erkek diyin bay beyefendi gibi sözler istemiyorum ama böyle beni tarif ederken errrkkekk diyiniz.
Açıkçası bayan kelimesi daha hoş geliyor. Kadın kelimesi biraz daha kaba geliyor.

- Kadın cüzdanınızı unuttunuz.

- Bayan/ Hanımefendi cüzdanınızı unuttunuz.

Hanımefendi sözcüğü daha hoş olsa bile bayan kelimesine bu kadar kızılmamalı.
Mal mal yürüyüp size çarpan bir hanımfendiyi ''önüne baksana kadın'' diye uyarmak gerekir. Kibarlık bunu gerektirir.
kadın üst küme zaten...bayan hitap tarzı...

hem ayan daha güzel değil mi ay? fonetiği bile güzel "genç bayan" mesela...diğer türlü "genç kadın" bu ne lan böyle 3. sayfa haberindeki mağdur tanımlaması gibi...
Kadın erkek eşitliğini böyle kelimeler ile aşılamak yerine düşüncelerimizle,fikirlerimizle ve uygulayarak aşılamamız gerek bir kadın olarak bayan mı denmiş bana kadın mı çok da takmıyorum.
Çiçek değil baban.
Üff bu muhabbette çok sıktı ama valla. Kelimelere takılmak kadar saçma bir şey yok. Bana bayım deseler ne olacak herif deseler ne olacak. Amaan.
Bayan işte amk!

görsel
Vurduran kadın vurdurmayan kızdır ve daha saygindir net.

Feminikler bakıyorum da ağzıyla siciyorlar yine.
Kadın.. her şeye rağmen Öyle güzel dik duruyorsun ki; önünde eğilsin tüm engeller.
Haklı söylemdir, doğrusu kadındır.

Hiçbir kadın baymaz, niye baysın, efendim.
her ikisinin de ayakları yalanır.