bugün

Aradaki farkı bir türlü anlamak nasip olmadı bana.
bayan deyince ne oluyor , kadın deyince ne oluyor ? bazılarınada kadın dedikten sonra ben kızım diyecek tiplerde ortaya cıkıyor bu sefer , yine begendiremedik.
alayını test ettim sadece abla kelimesi hepsinin kabulü, yaş önemli değil.
Bayan daha estetik. Buna neden duyar kasılıyor ki oraya gelene kadar neler neler var
Kadın değil madam.
hala daha aynı muhabbet bitmedi gitti. kullanım yerine göre değişir tabii; hitap olarak "kadın!" dediğiniz zamanki durumu da varın düşünün.
Doğru olanıdır.
kadınlara bir şeyi beğendirmek için uğraşmamak gerektiğine bir misal. senelerce kadın dedik kaba dediler, şimdi bayan diyince bayan değil kadın diyorlar.
Şu muhabbete takılan kadınla gerçekten arkadaş olunmaz.

Zaten muhabbetleri de hiç sarmıyor.
Salak saçma feminazi sözü. Kadın desen "oha ne kadını nereden kadın oluyorum ben bakire kızım" diyecek tiynetde feminaziler duyar kasıyor.
Hadi bu kendince doğru bir argüman da

Boku çıktı aq bu işlerin...

Bilimadamına bilimadamı diyemiyoz artık!
geçen bir dükkanın önünden geçerken camda bayan elaman aranıyor diye ilan vardı. içeri girdim ilan için geldim dedim. dükkan sahibi bir yanlışın var herhalde dedi ben bayan eleman arıyorum dedi. bende abi ben çok pis bayarım baymanın ötesine geçerim dedim. adam yüzüme mal mal baktı anlamadı tabiki. adama dedim ki bayan değil kadın bay değil erkek yazacaksınız dedim lakin tekrar anlamadı mal mal bakmaya devam etti. not bu arada benim bir işim var ve erkeğim sırf gıcıklık için girdim içeri.
karı değil kadın deseler doğru da bayan zaten kadın anlamına da geliyor. mesela bir bayan aradı/ bir kadın aradı vb. bayan denilince ne oluyor? bayan bay demek değil ya. popüler olan ama bana hep saçma gelmiş olan bir problem.
Karı değil kadın diye de bazılarına anlatılmalı özellikle bu sözlükte.
popüler olmuş sikko hassasiyet.

feministler de ciddi bir zeka eksikliği var. net.
kadının adı yok.
2023 oldu hala bunu söyleyen mi var ? Kadın olduğunu öğrenemediniz mi amk.
(bkz: amfendi)
bundan sonra böyle.
- bakar mısınız bayan?
+ bayan değil kadın!
- peki. bakar mısın kadın?
+ bu da çok kaba oldu!
- ne diyem, karı mı diyem?
Bence gayet de baymaktan bayan.
(bkz: Bayan değil vajina)
Ben 2019'da bu meseleyi öğrenmiştim. Öğretmen bayan değil kadın diye bir kadından söz etmeyi söylemişti. Tdk'dan kaldırıldı demişti ama kaldırılmadı. Tdk'ya göre ikisi de aynı anlamda.
ingilizce'de kadın, evlenmemiş is "Miss",
evli, dul, veya boşanmış ise "Mrs." ancak çok nadir olarak dul için "Ms."
Hayır kadın değil dişi demek istiyorum ama gülme geliyor erkeklerden nasıl davranış gördüklerine bakmazlar da söylenilen kelimeye takılırlar entresan varlıklarsınız.
(bkz: götünden element uydurmak)
(bkz: derdini sikeyim butonu)

onlarca yil bayan kelimesi kullanildi, problem yoktu, simdi problem oldu.
güncel Önemli Başlıklar