bugün

büyük ve heybetli görünüşleri vardır.basketbol oynamak için üretilmişlerdir.ben severim astronot botuna benziyor diyenleride duydum zamanında.genelde tabanları yumuşak olur.altında hava tabanı olanlarda vardır.
amortisorludurler. *
giyene uçuyormuş hissi veren ayakkabılardır. zıplamak koşmak çok kolay gelir.
(bkz: air jordan)
insanda kabiliyet olmayinca tek basina bir ise yaramayan ayakkabilardir.

evet canim, kendimden biliyorum.
giymek ve çıkarmak zordur bu ayakkabıları. ve ayrıyetten çocuğu basketbol oynamayan anneler bundan almasın. bak giydim ne oldu? boyum 1.20. kısacası kerameti yoktur almayın boşuna.
ilkokul çocukları için bir statü belirteci olan nesne. popüler ve kızların eteğini açan veletler adidas streetball giyerken, öğlenleri sınıfı yemek kokutan veletler de bücürük kids marka lastik ayakkabıları tercih ederler.
cmylmz giderken çocukça bir hevesle giyildiğinde, bileklerin, oturmaktan ve aşırı derecede gülmekten deli gibi ağrımasına sebep olan ayakkabı.

edit: Allah rızası için boyle bir entrye neden eksi verilmis açıklansın *
boğazlı ayakkabıdır oyuncunun bileğini incitmesini engellemek içindir, tabanlarında zıpladıktan sonra yere daha yumuşak bir iniş sağlamak için özel sistemler geliştirilir, her spor ayakkabısı gibi kendi dalındaki sporda kullanılmalıdır yoksa çok çabuk defrome olur. hafif maddelerden yapılır çünkü oyuncunun ayağındaki ağırlık ne kadar azalırsa zıplama düzeyi o kadar yükselir.

iki çeşidi vardır genellikle; salon ayakkabısı ve dışarı ayakkabısı. salon ayakkabıları dış etkenlere göre daha hassas olur ancak hafiftir. dışarıda yani asfalt zeminde falan oynamak için üretilen ayakkabılar diğerine göre daha dayanıklıdır özellikle tabanları kalın yapılır ki hemen aşınıp altı delinmesin.
çok rahattır. belkide yıllardır kullandığım için bana öyle geliyor. ayağı bileğine kadar darbelerden korur.

(bkz: adidas)
allen iverson, t-mac en beğenilenleridir.
bileksiz olanları daha esnek bir oyun imkanı sağlar. burkulmalara karşı da hiç bir boka yaramaz o bileklik kısımları zaten.
evet canım, kendimden biliyorum.
Çocuk için kazılan bir mezarın standart ölçüsü.
çocukken havalı taban ve ışıklı taban sanılan ayakkabılar.
bu ayakkabılarla koşu yapmak ayrı bir zevk verir. içi çok güzel kokar.
orta okulda statüdür bu ayakkabılar.
yarım boğazlı olup öncelikli üretim amacı yanlara ve dikine hareketlerde ayağı ve bileği korumak olan ayakkabı türü.

günlük kullanıma son derece uygundurlar. bağcıkları bağlamadan giyseniz bile ayaktan çıkma ya da ayakta oynama gibi şeyler olmaz.

bir de istanbul'un kaldırımlarında sıklıkla yaşayabileceğini bileğinizin burkulması olayı sırasında bileği gerçekten korur. öyle ki aşil tendonunuzun paramparça olması gereken bir burkulmada düşmezsiniz. en fazla ufak bir acı olur bileğinizde.

son paragrafta anlattığım durum benim son derece ince yapımla da ilgili olabilir. evde denemeyin, sorumluluk kabûl etmem.
üretim ve satışında nike ile adidas'ın rekabet ettiği alım nedenlerinde özellikle kullanan basketbolcuların önemli bir etmen olduğu basketbol oynarken kullanılan ayakkabı. 3 senedir adam akıllı basketbol oynamıyorum, nba'i eskisi kadar takip edemiyorum şu ara düzenli oynayabilecek yer ve zaman buldum sözlük ahali hangi basketbol ayakkabılarını tavsiye edebilir bana?* çok makbule geçer gerçekten.
Belki ben çok bakınmadım ama genelinin ebatı en normal tabir ile "hayvan gibi" olan ayakkabıdır.
Mesela 45-46 numarasını bulamıyorum aradığım modelin, illa 47+ gösteriyor.
O da zaten 47 gibi değil resmen 50.
Adamlar hobi olarak dahi basketbol oynayan herkesi pivot ebatında zannediyor herhalde.
Gerçi alışınca rahat tutar.
Büyük görünmesinin aksine hiç büyük değildir. Sebebi ise ayakkabının diğer konsept ayakkabılarına göre daha kalıplı olmasıdır. Normal bir spor ayakkabıfa 43 giyenin basketbol ayakkabısında 44 alması gerekmektedir. iç kısmı ayağı tamamen saran yapıda olduğu için dardır.
Ta lise 1de almıştım converse marka idi üzerinde Dwyane Wade falan yazıyor onun ayakkabısından mı neyse bilmiyom. Hala duruyor 44 numara ama bebek mezarı gibi.
Çok kaba duruyorlar.
görsel

iZmir spor kariyerimin naçizane maçına çıktığım uğurlu ayakkabımdır. Zorlu maçlara vr derbi maçlara çıkardım bununla. Hey ulan be. Öyle rahattı ki bir de parlak mavisini almıştm. Halen daha da durur.