bugün

basortusu ya da turban artık ne derseniz deyin takan bayanın dünyadaki gelişmelere, bilime, çağdaşlığa duyarsız kalamayacağını belirten cümle. kendisi bu tanıma pek uymuyor ancak tespit gayet yerinde.
aynı roportajda kadın muhabire "ben sizi sarısın oldugunuz icin yargılamıyorum"
diyerek sahsıma mavi ekran verdirmistir. nasıl yani? ne alaka? diyesi geliyor insanın.
o turbanı beynine baglamıs zaten, turbanını cıkarsa ne olacak? kafa aynı kafa.

(bkz: ciki ciki teorisi)
(bkz: dostum beyin demişsin ama)
(bkz: ya ben lan neyse bir sey demiyorum)

başını örtmeyi seçen kadınlarımız için en hayırlı durum. keşke gerçekten böyle olsaydı...
"aslında kendimi kandırıyorum sizi değil" diyerek samimi itirafın yapılabileceği bir ifadedir.
türban ve başörtüsü ikiside farklı anlamlar içerir. başörtüsü bir türk geleneğidir hem dini açıdan hemde yaşanılan yere ve yerel kültürüne göre takılır. türban (tesettür) ise dini değil siyasi anlamlar içerir. (sayın başbakan'da bunu kabul etmiştir zaten) konuya bu açıdan bakmamız lazım geldiğini düşünüyorum. insanların saçına, sakalına, kıyafetine karışmak hiç kimsenin hakkı değildir, tabii burdaki kastım dışarıda (açık hava) giyilen giysiler. lakin devlet ve kamu dairelerinde yasalar çerçevesinde belirlenmiş olan kurallara uyulması gerekliliği de bir gerçektir. akp'nin türbanı şu günlerde devlet dairelerine sokmaya çalışması bence kafaya değil beyinlerine ve beyinlerimize türban takmaya çalışmasıdır.
başını örten herkes için geçerli olmayan sözdür.

bir gün bir dolmuşta sadece burnu ve gözleri açıkta olan bir kadın yanında torunuyla önümde otururlarken dolmuş durup yaşlı ve zor adım atan bir adamı alır. kadının yanındaki taş çatlasa 7 yaşındaki çocuk amcaya yardım etmek hem de kendi yerini vermek için ayağa kalkar. bundan sonra olanlar herkesi şaşırtır. sadece burnu ve gözleri olan kadın çocuğun tişörtünü çekiştirir, anlaşılmaz sözler ve kötü bakışlar yayar. dolmuşa yeni binen yaşlı adam çocuğun verdiği yere kadar adım atamayacak kadar canlı cenazedir ancak başka yer yoktur. yalnız burun ve gözden oluşan kadın bunu düşünmez bile. çocuğu çekiştirir, yerine oturtmaya çalışır. adam zar zor çocuğun kalktığı yere geldiğinde kadının sadece göz ve burundan oluşmadığı anlaşılır. çevik bacaklara da sahiptir. adam oturana kadar kadın kenardan sıyrılıp ayağa kalkmış yolculuğa ayakta devam etmiştir.

evet bir çoğunuz sadece başınızı örtersiniz. ancak büyük bölümünüzün beyinleri bir tohum gibi küçücük bir yarıktan yeşil filizini dışarı salacak kadar bir açıklık bulamaz. beyninin yanında insanlığını da örtenler var ki onlar "kanlı mı olacak kansız mı" diyen adamın şimdiki haline benzer bir adama bile yer vermeyecekler. hoca'nın yolu bir gün otobüse, dolmuşa düşüp de bunun gibi bir olayla karşılaşırsa nasıl/ne kadar sevinir bilemiyorum. sanırım erkek olduğu için kendisinden kaçışan kadınların yer açtığı koltukta tek başına oturuken kendisiyle gurur duyar.

unutmayın ki aranızdaki en kötüler kadar kötüsünüzdür.
(bkz: acaba nasıl)
(bkz: ben de basımı acıyorum namusumu degil), ama boyle algilayanlar var diye cevap verilmesi gereken cumle.
sonuna kadar doğru bir ifade. bu cümleden bile rahatsız olan şahıslara ise halt yemek düşer. bu cümleyi anlamamak veya anlamazlıktan gelmek ise tam oalrak beyni örtülü olmak durumuna uygun.
insanın bilgi birikimine değilde sadece görünüşünden ötürü yargılanmasının sonucudur bu söz. zira birçokları ya gerçekten zeka özürlüler, ya da özürlü taklidi yapmaktalar bu hususta.
beyni başında olmayanların söyleyebileceği bir söz.
tokat gibi cevaptır ama tokatı yiyenlerin yüzsüzlüğünden dolayı etkisiz kalabilir.
elin değmişken onu da ört, denilecek saçma sapan cümle.şu saçları kazıtsınlar da herkes kurtulsun. ne malzemeymiş bu saç denen şey. bir numaralı tahrik unsuruymuş da haberimiz yokmuş.
''beynini baskaları örtmüş zamanında zaten kalıntıları türban olarak basında kalmış'' demek istediğim kişinin sözüdür.
beynini örtmeseydin başını örtmezdin şeklinde yorumlanabilecek cümle.
siyahi birine zenci deyip dışlasan,

ırkcılık yapıp baska milletleri aşağılasan,

homoseksüel deyip tiksinsen,

ayağa kalkar bu sözlük ahalisi;

niye farklılıklara kişisel özgürlüklere saygılı insanlar, demokratik çagdaslar.

ama bir insan basını örtüyorsa kendince dinini yasıyorsa beyinsizdir aptaldır yasamaya sosyal hayatta yer edinmeye hakkı olmayan insanlık dışı bir varlıktır.

bence bazılarının gercekten beyinlerini örtmeleri lazım, dışardan gelen virüslere karsı çok dayanıksızlar. sistemleri kaldırmıyo.
-basımı ortuyorum beynimi degil. ayrıca siz de sarısınsınız, beni hic rahatsız etmiyor.
+ırkcı degilim mi demek istiyorsunuz?
-ne demek istedigimi ben biliyor muyum. bu sıcakta kafayı turbana dolayınca haliyle beyin biraz ısınıyor. fan mı taktırsam acaba?
basımı örtüyorum çünkü içinde beyin yok seklinde de ifade edilebilecek durum.
eğer gerçekten inançları doğrultusunda örtüyorsa amenna. ki bizim babaannelerimiz.anneannelerimiz de örtülüydü ve adı türban değil, baş örtüsüydü.
ama tutup da iç çamaşırı belli olcak şekilde daracık giyinip bir de üstüne abanırcasına makyaj yapıp, ben türbanı kendi dinim için takıyorum diyorsa orda bir yanlış vardır...hem de çok büyük bir yanlış...
15 yaşındayken 30 yaşındaki bir adamla evlenen birisi için pek ironik bir açıklama.
''ileride benim açık olduğuma karışmayacaksan eğer, istersen burun kıllarını da ört'' şeklinde cevap verilebilecek cümle. kötü bir niyet, daha doğrusu art niyet gütmüyorum. özgürlükçüyüm biraz o kadar.
ucuz ve klise bir bahane. keske oyle olsa ama oyle degil.
duyan da iq-eq ust limitlerini zorlamıs, kuantum fizigi uzerinde arastırmalar yapıyor zannedecek.

(bkz: beynine bir kez hava degmeye gorsun)
Tesettürü kul olmasının bilinciyle benimsemiş kişileri erkek egemen bir yaklaşımdan dolayı baskı sonucunda örtündüğünü söyleyenlerin karşısında ve bunu gelişimin önündeki engellerden biri olarak görenlere verilen cevaplardan biridir. savunma amaçlıdır ve buna hiç gerek yoktur.

Tesettürü erkek egemenliğinin dışa vurumu olarak gören zihinlerin tanrıları da erkek olmalı . tanrı'nın cinsiyeti belli oldu , açıklandı da bizim mi haberimiz yok . demek tanrı buyruğu olarak başını örten kadınlarımız erkek bir yaratıcının sadist ve kıskanç uygulamaları altında inim inim inliyorlar öyle miiii , vah vah yazık bize , yazık bu kadınlara . yahu biri çıkıp yukarısıyla aşağısı arasında tanrının da gözlemci yolladığı bir basın toplantısı yapıp nedir bu vaveyla açıklasın , yoksa ben açıklayacağım her şeyi ve alt üst olacak yüce(!) zihinler!!!

Erkek tanrıları çıkıp " ey kadınlar savurun saçlarınızı , uçurun rüzgarda eteklerinizi" deseydi bu erkek hegomanyasını savunan eleştiricibaşları acaba itiraz ederler miydi ?

Hey be gırıgır dünya gırgıriyede şenlik var çağır gelsin adem ve havva !!!
(bkz: turbani cikar demek donunu cikar demektir)

ekleme: oğlum bunu sizin padişahınızın sağ kolu söyledi, cüneyt zapsu. hani başbakanı kullanın delikten süpürmeyin diyen.
(bkz: başın da saçların da umrumda değil)
(bkz: gölge etme başka ihsan istemem)