bugün

ben Visual basic i biliyorum.
Yeni mi öğrendin ya ingili Kürtleri bile biliyordu. Beyzik.
ingilizce; basit, temel, ana, esas...
90'lardaki "recreational coding" seanslarının ev sahibi. günümüzde kod yazmaya basic ile başlamanın kötü bir fikir olduğu düşünülmektedir. bilgisayar dünyasında herhangi bir şeye ms teknolojileri ile başlamak kötü fikirdir zaten.

(bkz: unix)
efsane programlama dili. microsoft tarafından satın alınıp adı; ilk önce qbasic, sonralarda visual basic, en sonra visual studio olmuştur.
Basic, ingilizce "Beginner's All-Purpose Symbolic Instruction Code" sözcüklerinin baş harflerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş, 1960'larda icat edilmiş, günümüzde de çeşitli lehçeleri kullanılmakta olan yüksek düzey bir programlama dili. Farklı lehçeleri birçok işletim sisteminin parçası olarak sunulmuştur. basic öğrenmesi ve yazılımları kolay olan bir dildir. Genelde amatörce ve hobi uğraşıları için kullanılmıştır. Microsoft daha sonra PC için Quick Basic derleyicisi piyasaya sürmüştür. Bununla yazılan basic metinlerini makine koduna çevirilebilmiş böylece sürat kazanmıştır. Bugün hala geniş bir kullanım alanına sahip olan Visual Basic dili var olup, bununla hatta Windows un belirli bölümleri yazılmıştır. Her Microsoft Office paketinde bir Basic turevi var olup makro programlamada büyük kolaylıklar getirmektedir. Basic programlama dili algoritma'ya çok yakın bir yapıya sahiptir.Bu yüzden öğrenilmesi ve uygulanması kolaydır.
yurtdışından gelin alan laz insanının oğluna kendi soyadını verip, annesinin de ille adını ben koyucam ısrarıyla koyduğu isim. *
ingilizce "Beginner's All-Purpose Symbolic Instruction Code" sözcüklerinin baş harflerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş, 1960'larda icat edilmiş, günümüzde de çeşitli lehçeleri kullanılmakta olan yüksek düzey bir (bkz: programlama dili).
son sahnesi ile tam anlamıyla insanı keyiften öldüren bir filmdir.hiç bir filmin son sahnesi bu kadar güzel,şaşırtıcı olmamıştır herhalde.Ayrıca insan bu filmi izledikten sonra;iyiki izlemişim,samuel jackson çok iyidi abi yaa,abi john travolta ile samuel jackson çok yakışmış bee şeklinde naralar atarak bir kaç gün etrafta,orda burda otobüste,traktörde gezinir.
beginner's all-purpose symbolic instruction code un kısaltması,bir çeşit yazılım dilidir..
(ing.) temel, ana, esas.
başrollerinde john travolta ve samuel jackson'un oynadıkları 2003 yapımı film. finalinin anlaşılması için çok dikkatli izlenmesi gereken bir filmdir ayrıca.

http://www.imdb.com/title/tt0264395/