bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  askerlerin en tırstığı rütbeli olmakla birlikte bir de kıdemli kademeli olursa dadından yinmez...
  1 ... phyxius
 2. 2.
  orduda talim terbiye ve eğitim işleri ile uğraşmayan, subay yardımcısı olmayan, genellikle kara kuvvetleri birliklerinde lojistik ve idari faaliyetleri düzenleyen 12 yıllık meslek hayatından sonra ulaşılabilinen astsubay rütbelerinden birisi.
  2 ... komandost
 3. 3.
  bu kişinin bir eşeği mevcut olup,osurur durur...
  2 -1 ... karga
 4. 4.
  orduda en yüksek rütbeli astsubaydır ve bu rütbe de kendi içinde kıdemlere ayrılır.(kıdemli başçavus, kademeli başçavus gibi..)genelde karargah bölüğünde olanları askere pek yaramaz.
  ... mahoni
 5. 5.
  eşeği kendinden meşhur astsubay...
  askerler tarafından sevilmeyen kitle
  1 ... ferrole
 6. 6.
  (bkz: astsubay)
  ... komandost
 7. 7.
  asteğmenlerin hakkında konuşmaya tenezzül edecekleri en son rütbeli personel grubunun başında gelen başçavuşlarda yıkanmaya değecek beyin olmadığı tarafımdan bizzat test edilip onaylanmıştır.
  -2 ... harvester of sorrow
 8. 8.
  astsubay cavus rütbesiyle göreve baslayan astsubaylarin aldiklari son rütbe, tabii kidem ve kademe eklenir buna daha sonra. onun disinda türk silahli kuvvetlerinin bel kemigini olusturan,isleri cekip ceviren yegane emekci insanlardir.evet emekcidirler cünkü onlarda tipki isci sinifi gibi hor görülürler;orduevleri ayridir,serviste arkada otururlar,yapilan is alinan maas orantisinda ellerine gecen pek adil degildir ayrica babacan insanlardir genelde.ama en önemlisi cocugu yasindaki silah arkadasi tarafindan beyinsiz diye itham edilmeyi hak etmeyen insanlardir.
  1 -1 ... kaiserstuhl
 9. 9.
  Türkiyenin en uzun sokağının adıdır.
  "Başçavuş Sokak"
  ... camp nou
 10. 10.
  (bkz: başçavuşun eşşeği)
  ... hyperion