bugün

'yalınayak' veye 'çıplak ayak' diye cevrilebilir. alman yönetmen, oyuncu ve bilcümle yeteneğe sahip kişilik til schweiger'in 2005 yapımı filmidir. aşk filmi sevmeyenlere özellikle tavsiye edilir ki,bu film onların aşk filmini sevmeleri mümkün kılacaktır. ımdb puanı 7.2 ama fazlasını hakettiğini göreceksiniz.
türkce anlami 'yalınayak'tir.
asil yazilis sekli cift s harfi ile degil, s harfinin önündeki u'nun uzun okunmasi sebebiyle 'barfuß' olmalidir.
'ß' harfinin dijital ortamlarda pek kullanilamiyor olmasi, filmin isminin 'barfuss' olmasinin en önemli nedeni sanirim.
yüksek ateşler içerisinde ağlamama sebep olmuş film. o kadar doğal, o kadar duygu yüklü, o kadar gerçekçi bir filmdi ki benim gibi adamı baştan çıkartmayı başardı. izlerken mağdur oldum adeta.
barfuß..

almanlar romantik komedi yapar mi ? yaparsa konu ne olur ? vs. gibi sorulara cevap olmus bi adet til schweiger filmi.. freiburg dogumlu til zaten keinohrhasen adli almanyayi ve nispeten yabanci ulkeri sallayan romantik tatli bi film cekerek bi nevi alman romantizminin (ohara abartiya bak) oncusu oldugunu gosterdi..

--spoiler--
akil hastanesinden bi adamin pesinden kosarak hayati ona zindan eden bi hatunun hikayesi.. ve nihayetinde adam hatuna yamuk yaptiktan sora affetmek icin adamin kadini gormek icin tek yol olan akil hastanesine girdigi film..

pek gercekci olmasa da asiri tatli bi film.. dusunun ki almanca konusuluyo olmasi bile beni rahatsiz etmedi.. romantizmi bozmadi..
--spoiler--

romantik filmden baska film izlemeyenler ( varlar oyle insanalr biliyorum) holivud filmlerinden sikilip alternatif olarak izleyebilirler..
Dublajinin cok cok cok kotu oldugu ve an itibariyle tv2de oynayan film.
harika bir filmdir. aynı zamanda bir kadına saflığın ne kadar yakıştığını gösteren başyapıttır.