bugün

severim efendim hemde çok ayrıca çok ta güzel yaparım yiyen bir daha ister..mis gibi zeytinyağlı.
kardeşimin kelime olarak kuru fasülye ile karıştırdığı baklagildir, besleyicidir.
illaha da düdüklüde pişmesi gerekmeyen ve tazesi muhteşem olan lezzet.

(bkz: barbunya pilaki)
harikadır. rakının yanında süper gider.
zeytinyağlısı hem ana yemek, hem ara yemek, hem meze olma özelliği taşıyan, gördükçe insanı acıktıran yemek. yanında kola, yoğurt, peynir, pilav, rakı vb ayrı ayrı herşey gider.
(bkz: dünyanın en güzel yemeği)
baklagillerden kirmizi bir fasulye. *
bitki olanı yoruma yer bırakmayacak kadar güzel olan şey.

balık olanı ise kırmızı bedeniyle insana muhteşem bir ziyafet verir.
kışlık sanki bu.
*.
*
zeytinyağlı,soğuk, tadına doyulmayan bişi.
şu sıralar kuru baklagillerle yapılan yemek türlerini araştırdığımda mercimek köftesinden sonra en sevdiğim yemek türü. çok lezzetli ve doyurucu oluyor.
lubunyanın östrojenlisidir. Biraz tombulca ve içi tane tanelidir. (bkz: lubunya)
ezik bir baklagil.

bir kere baklagil kategorisinde olan her şey ezik. dosdoğru bir familya adı bile yok bunların. halamgil der gibi. sonra bu barbunya kendi özelinde de prestijsiz bir arkadaş. kimi bir çeşit fasulye olduğunu söylese de ben buna katılmıyorum. fasulye olsa fasulyeli bi ismi olurdu. taze/yeşil fasulye var mesela, kuru fasulye var sonra. demek ki barbunya bi fasulye değil. ama fasulyenin gölgesinde kalmış, ona çok benzeyen bi şey.

entry boyunca kaydırmayalım nimete. avantajları da var bu kıyaslamada. misal soğuk yenebiliyor. ve en önemlisi rakıyla çok tercih ediliyor.

özetle ben manyağım.
girişi gibi çıkışı da sıkıntı olan baklagil.
ömrümün sonuna kadar kendime yasaklıyorum bu gıdayı.
pinto beans olarak geçmekteymiş ingilizcede. ayrıca ekimi çok kolaydır. öylesine saksıya ektiğiniz bir adet barbunya dahi büyür gelişir.
en sevdiğim sulu ev yemeklerindendir. bir sulu köfte değil ama.
zeytinyağlısı ile ciddi düşündüğüm baklagil.
zeytinyağı ile pişirilirse tadına doyulmayan baklagil. fasulyenin kuzenidir. pilav salata ve rakı ile harika gider. tavsiye edilir.
(#21813807) tam da böyle.
tam da şu an yediğim yemektir.
mis mis.
ılık, soğuk, sıcak yenilebilen nefis yemek.
Soğuk yenilmesi daha lezzetli olan yemek.
protein açısından zengin lezzetli mi lezzetli yemek.
zeytinyağlı barbunyanın suyunu ayarlamak önemlidir. ne çok sulu ne de susuz olmalı. pişirirken azıcık da şeker eklemeli. o şeker tadı hissedilmeli yerken.tabii reçel gibi de değil. üzerine de azıcık maydanoz, bir de limon sıkılınca harika olur.
Soğuk değil sıcak yenir. Sabaha kadar gaz çıkarttırır.

Limon sıkma konusu da tartışmalı.
kıymalı olanı çok besleyici olup, tadı eh iştedir.