1. 1.
  double indemnity, the lady eve gibi filmleri yanı sıra tam 4 filmiyle bir frank capra kadınıdır. özellikle meet john doe şiddetle önerilir.

  ''Kariyer sözcüğünü sevmiyorum. Bu bir işti, ve sevdiğim işi yaparken üstüne para da almayı, bir ayrıcalık saydım.''

  ''isterseniz beni bir filmin son 15 dakikasına koyun. Önce ne olup bitmişse fark etmez, ben o son 15 dakikada yapacağımı yaparım.''

  http://doctormacro.info/M...wyck,%20Barbara-Annex.htm
  http://doctormacro.info/M...s/Stanwyck,%20Barbara.htm
  ... electro
 2. 2.
  Her geçmişi yaşayan kişi yavaş çöker sözüyle kaliteli bir düşünür olduğunu gösteren yaşlanınca daha da güzelleşmiş oyuncu.
  ... black92
 3. 3.
  (d. 16 Temmuz 1907 - ö. 20 Ocak 1990), Klasik Hollywood döneminin önde gelen sinema ve TV yıldızlarından olan ABD'li oyuncu. 60 yıllık kariyeri boyunca çok yönlü ve mükemmel bir oyuncu olarak tanındı ve Cecil B. DeMille, Fritz Lang ve Frank Capra gibi yönetmenlerin favorileri arasında yer aldı.

  Kısa süren tiyatro oyunculuğunun ardından, Hollywood'da 38 yılda 80 film yaptı. Ardından kariyerine TV dizi ve şovlarıyla devam etti.

  Stanwyck Akademi Ödülleri'ne dört defa aday oldu, üç Emmy ve bir Altın Küre Ödülü kazandı. Motion Picture Academy, Film Society of Lincoln Center, Altın Küre Ödülleri, Los Angeles Film Critics Association (Los Angeles Eleştirmenler Birliği) ve Screen Actors Guild'den yaşam boyu başarı ödülleri aldı, ayrıca Hollywood Walk of Fame'de bir yıldızı bulunmaktadır. Oyuncu AFI's 100 Years... 100 Stars listesinde on birinci sırada yer aldı.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Barbara_Stanwyck
  ... hasmet ibriktaroglu