bugün

yaşasın yıkanıyorum mutluyum anlamına gelebilecek davranış. arınma temizlenme gibi kavramların kendisi.. aristo der ki;

"her yıkanmana ayrı özen göster, o ana özgü yeni eklemeler yap, ( şarkı söylemek gibi) vücudun kalıp değiştirerek kendini bulsun, yepyeni bir insan ol yıkandıktan sonra''

(bkz: banyo yok başınızı yıkayın) *
(bkz: banyoda sarki soylemek)
(bkz: aramaya inanmak)
nedense bilinen en saçma sapan şarkıları söylemekle başlayan eylemdir. sesimizin farklı tınılarını ölçmek için aria söylediğimiz, ciguli taklidi yaptığımız, bazen de en kalın seslerle kendimizi zorladığımız zamanlardır. fakat bu durumda ev ahalisi tarafında kayda alınıp aleyhimizde delil olarak kullanılma durumu vardır ki baştan önlem alınasıdır.
sesi kötü olan insanların kendi seslerini su sesiyle kamufle etmesini sağlayan ve şarkı söylemenin keyfini çıkarmasına imkan veren tek yöntemdir.
akustiği kuvvetli ortamlardan biri olduğu için (bkz: wc) en karga seslisini bile bülbüle çeviren ama fakat lakin dısarıdan bu olaya tanıklık edenler * için dayanılmaz bi işkenceye dönüşen hadise.
her insanın bir kere yapmış olduğunu düşündüğüm davranıştır.

banyoya girersiniz, bir iki şey mırıldanırsınız sesiniz yankının etkisiyle kulagınıza bülbül gibi güzel, ho$ gelir. işte o anda assolist oluverirsiniz. başlarsınız bagıra cagıra şarkı söylemeye...su şırıltıları adeta bir enstrüman olup eşlik eder size. durumu fazla abarttıgınızda anneninz ya da babanız kapıya vurur ve sahne hayatınıza bir başka banyoya kadar veda etmek zorunda kalırsınız. *
ağzımıza genizimize burnumuza köpük kaçmasına sebep olan ve çıplak da neler yapabileceğimizi kanıtlayan eylemdir.
evin en akustik sesli kısmı olmasından ötürü, cazibesine dayanamayıp iki türkü çığırılan anlardır.
keyifli anlarda yapılan eylem. bir de banyoda hep aynı şarkının söylenmesi gibi bir durum varsa şarkının duyulduğu her yerde burna şampuan kokusu gelir. (bkz: pavlov)
normal versiyonu salonda söylenen şarkıyı akustik versiyona çevirmek için gerçekleştirilen eylem. remixi için (geçiniz: mutfak)
genellikle sesinizi güzel bulursunuz.
banyoda sesin daha güzel çıktığını bilen kişilerin yaptığı eylem. apartmanda olunca bağırmak biraz zor oluyor ama yine de zevki hiçbir şeye değişilmiyor.
kız arkadaşla düet yapıldığı anda akla kötü şeyler getiren durum.. *
kişinin sanatçı ruhunu ortaya çıkarır. suyla temas eden kişi ağıtlar yakmaya, rock şarkıları höykürmeye, türk sanat müziğinde çığır açmaya başlar.
banyoda dar alan ve su akustiğini kullanarak çok iyi sese sahip olduğunu kanıtlamaya çalışmak, dışarda onu dinlemek zorunda olanları canından bezdirmek.
mutluluğun ta kendisidir.
üzerinde elbise ile yapılırsa video sitelerine malzeme olmaktır...
askerde toplu hamam seanslarında kısıtlı süre için de olsa suyla buluşmanın verdiği hazla gerçekleştirilen eylem.

genelde arada şu sesler duyulur, şarkılar bölünür:
-senin sıcak akıyor mu osman?
-millet asılmayın fazla, dışarıda bekleyenler var.
-sıcak su kesildi yine a.q. yaa.
yıkanırken şarkı söylemek hoştur. yanlız, boy abdestine besmeleyle geçtikten sonra şarkıya devam etmekte pek bir abesttir.
sadri alışık bir filmde " ulan hamama giren kendini zeki müren zannediyor" diyerek olaya açıklık getirmiştir.
her banyoya girdiginde baslamasıyla bitmesi bir olan aktivitedir(cunku her seferinde babanızın bagırmasıyla son bulur.)
banyodan keyif almakla özdeşleşir. eğlenceli bir aktivitedir. yankılanan sen daha bir hoş gelir kulağa.
genel çoğunluğun zevk alarak yaptığı eylem. benim de öyle(idi). ama sorunum var benim. banyo esnasında hareketli şarkı söyleyemiyorum. hatta iki sene önce tesadufen banyoya girdiğim de, fezai'nin paramparça türküsünü söylediğimi farkettim ve o günden beri yıkanmıyorum... böyle de kötü anılarım var.
bunun bir üst seviyesi; banyoda, kültür bakanlığının thm solist yarışmasına hazırlanmaktadır. allahtan sesi güzel.

(bkz: oda arkadaşı)
keyifdendir ...