bugün

hayatın küçük ve güsel detaylarından biridir
(bkz: orgazmdan daha zevkli anlar)
inşaatta kiremit taşırken türkü söylemenin alternatifi(en büyük avantajı banyo boştur ve eko yapar,ses daha bir güzel çıkar)
-kişinin eline şampuan şişesini alıp,içinde fazla bir eşya olmayan banyonun akustiğini kullanarak,üzerinden sular damlarken şarkı söylemesi eylemidir.
-nedendir bilinmez ama insan banyoda şarkı söylerken kendisini güzel sesli zanneder,böyle bir büyüsü vardır banyoda şarkı söylemenin.
bazı hurafelere göre unutkanlıga sebebiyet veren guguk.
eger banyo pencereniz baskalarınınki ile aynı yere bakıyorsa ve komşunuz iğrenç sesi ile hemen hemen her üç günde bir bu şarkı söyleme işini yapıyorsa dinlemek zorunda kalan için bir işkencedir.
elimize şampuanı alıp saçımıza süreriz. o esnada aklımıza şampuan reklamında kullanılan şarkılar gelir. mesela benim aklıma her defasında dale don dale geliyor* kesinlikle saçlarımı daha bir havalı yıkamama neden oluyor.
onbes dakikalik dush alma hadisesini otuz dakikaya cikaran ve genelde sesi kotu olan kisilerin boyle aktivitelerde bulundugu rivayet edilen husus.
eğer özellikle banyodaki her çıt alt ve üst komşularınızca duyuluyorsa rezil bir durumdur.şahsen başımdan geçmiş bir olayla örneklemek gerekirse:
asansörde komşuyla karşılaşılır
-sizin evde papağan mı varr?
-ha yok niye ki?
-ne bileyim arada bir banyodam garip sesler geliyor.ben de diyecektim banyoda olmaz hayvanıı pencere önüne fln koyun die hem de bi gelip sevicektim
-ehehe şey ıı o mu?haa o şey ya şeyyy radyoo ıı evet evet radyo papağan fm ahaha...
herkesin önünde şarkı söyleyemeyen sadece kendine söyleyen utangaç insan türü
sesini biyolojik bir silah olarak kullama, kötü komşularını toptan öldürmeyi planlama ve bizzat eyleme geçirme işi.
banyoya girip çıkan tamirci,komşu çocuğu,misafir olmadıkça rezil olmayacağınız eylem
sesinin kotu olmasına rağmen evin o bolgesinde iyi çıkmasıyla yapılan aktivite.. ayrıca sonradan gelen komşu şikayetlerinede rastlanır..
havalandırmadan komşulara bedava konser vermektir. ama namussuz şarkıyı söylemek de en çok burada zevk verir insana. genelde tek bir şarkı söylenir sürekli değiştir yapılmaz.
insanların bir süre icin bile olsa sesleri kötü olmasına ragmen kaset cıkarabilicegini dusundugu ve kendini superstar sandıgı andır...
aslı "hamamda şarkı söylemek" olan bir deyimdir. Kişinin kendini abarttığı ,fazla gördüğü durumlar için söylenir. (Nasıl da beğendiniz di mi sesinizi, kendi kendinize?)
sulu bir hoşluktur fakat yanılgıdır, başka yerde gaza gelip haykırmaya başladığında vokal insanını kulak tıpası yapacak hadisedir. şahıs, solo performans işlerini bırakıp banyoda bir düet ayarlamanın yollarını araştırmalıdır.
-sardı korkuar gelecek yıllar...
iç ses:yahu ne güzelmiş benim sesimmmm
-düşündüm sensiz nasıl yaşanacaklar....durumu.
(bkz: kendi haline gülmek)
(bkz: banyoda beste yapmak)
bir inanışa göre şeytan çarparmış. aynı şey tuvalet için de geçerlidir. şarkı söylemek ve konuşmak da.
(bkz: ev işi yaparken şarkıları uydura uydura söyleyen anne)
yoğurtla iskender kadar iyi giden eylemdir.
aynı zamanda sesi kötğ olan insanlar kimse yok diye de tercih edebilir bu olayı. *
herkesin kendini bir sertap erener, bir pavarotti, efendime söyleyeyim bir bülbül sanmasına sebep olan hadise..
akustiği keşfeden insanın banyo bitene kadar devam ettirdiği eylem.
eglencelidir cok. dus jeli alınır, iyice kopurtulur sunger, sonra o mis gibi kokuların arasında kopuk kopuk olmusken baslanır en hareketli en komik sarkıya. bagıra bagıra soylenir. duyan duysundur. rituel haline gelmistir cunku, her seferinde soylenmeye baslanmıstır artık.