bugün

insanin mutlu ve yalniz oldugu nadir yerlerden. boyle sicak sicak su akar, kimse rahatsiz etmez, edemez, hem onun tadini cikarirsiniz hem dusunursunuz sakin kafayla, rahatlarsiniz. cikip bir de ustune bir de kahve yaparsiniz, mis. guzel yerdir banyo.
(bkz: banyo yaparken iceri jenna jameson un girmesi)
seray sever yüzünden sinemade ereksiyon olabileceğiniz saçma bir filmdir.
emoların sosyalleşme platformu.
eğer çok yorgunsan girip yıkanmak çok zor gelir, başaramazsın. ayakların geri geri gider. fakat tüm zorlukları aşıp girdiğinde ise çıkmak istemezsin. saatlerin orda geçse umrunda olmaz. yukarıdan gelen her damla seni rahatlatır.
arınma işleminin yapıldığı mekan.
bu film imdb'de 3.8/10 rating almış. önceki yorumlarda da hakkında pek parlak şeyler söylenmemiş. bunlardan habersiz filmi izledim. şaşırdım kaldım. ilk başlarda tiyatro gibi geldi ama sonra filmden keyif almaya başladım. seray sever'in oldukça başarılı performansıyla şaşırdım. filmdeki 7 karakteri canlandıran 7 oyuncunun da ortalamanın çok üstünde performanslar sergilediğini düşünüyorum. 2000'den sonra yapılmış türk filmleri arasında favorilerimden biri haline geldi. ayrıca janset ve seray sever'den hazzetmeyen bir sinemasever olarak bu film her iki oyuncuyu da bana sevdiren film oldu. janset'in saçlarına bayıldım. mustafa altıoklar'ın sıradan bir yönetmen olduğuna inanıyordum. o konudaki fikrimi de sorgulamamı sağladı.
aldatmak, aldatılmak ve bunun birbirleriyle çelişen olaylarıyla insanların gözünün önüne seren bir film.
kısık ateşte 15 dakika ile kurgu bağlamında benzerlikler gösteren güzel bir çıtırlık film.
yaz aylarında 2 günde bir ihtiyaç duyulan ama 2 gün de bir yapılamayan eylemdir.

hatun: gel banyo yapak.
ben: yarın gelsem olur mu ?
hatun bugün de uyar yarında
ben: tamam yarın 4 gibi.
hatun (.....)
az evel çıkılan mekan. viski müzik ve viski ile hüzün yaşanılan yer. malzeme için soğuk su yeterlidir kış için de yaz için de.
insanı ruhani olarak pozitif etkileyen eylem. daha yarım saat öncesinde ülkeden siktirip gitmeyi planlıyordum.
kimi zaman, siz oradayken, end of the road isimli parçanın her bi yer de yankılanmasıdır. bu duygu dur. duygu yoğunluğudur. bu şarkıya karşı.
jean philippe toussaint'nın kaleme aldığı bir eserdir. Banyoda yaşamaya karar veren birinin hikâyesi anlatılır kitapta. Günlük tarzında, parça parça anlatımlar yer alır. Klasik roman tekniğinin çokça dışında bir eserdir.
Muhtemel erken boşalma sebeplerinin başladığı yerlerdir... Gece saatlerinde battaniye altlarında ha biri geldi ha gelecek baskısı ile yapılan eylemin bir diğer izdüşümü burada görülür. Ergen kişilerin uzun kalıp dikkat çekme endişesi ile hemen duş kabinin içinde gerçekleştirdikleri bu eylem ileri yaşlardaki erken boşalmanın müsebbibi olmuştur...

Vay arkadaş ne bilimsel ne trajik.
görsel
herkesin herkesi aldattığı aldatma konulu filmdir.
türü için erotik komedi denmiş. Erotikliği ve komedisi tartışılır. Tiyatro havası var filmde. Çünkü kapalı mekan filmi. erotik midir? Selçuk yöntem'in demet evgar'a arkadan yaslaması dışında bence değildir. Janset ve sermiyan midyat'ın seks sahnesinde açıklık yok. Ha bu filmi kötü yapar mı? Bence hayır. Aksine kaliteli yapar. Çünkü film, izleyiciyi tahrik etmekten ziyade "aldatma" olgusunu ele alıyor.

Ağır roman ve beyza'nın kadınları gibi iki müthiş filmi yapan mustafa altıoklar'ın çok gereksiz şekilde ve fazlaca eleştirildiğini görüyorum. Adamın özgün bir tarzı var.

Filmde demet evgar'ın klozete işerken anahtarı düşürmesinden sonra yaşanan diyaloglar komikti. Janset başarılı olmakla birlikte, canlandırdığı ezik tipleme sinir bozucuydu. Selçuk yöntem mimiklerini muazzam kullanmış. Sermiyan midyat çok iyi değildi. Burak sergen aldatılmış kabadayı ama duygusal kocayı iyi yansıtmış.

Değeri bilinmemiş kapalı mekan filmlerinden.
evin en sevdiğim bölümü. temizlik imandandır sözünün hayata geçirildiği yer.
gereksiz olduğuna katılmadığım, zaman geçirmek için uygun keyifli bir film. konusu ilginç, mizahı ve erotizmi tek bir potada eritmiş hoş bir film.

izlemek isteyenler için de buyrun youtube linki https://youtu.be/pTKm7KBfLUw
Ortaçağda banyo yapmak tören şeklindeydi. Kastilya Kraliçesi isabella bile 50 yıldan fazla süren hayatı boyunca iki kez banyo yapmıştı.
görsel
Böylesi güzel olan şeydir. Evet.
Birazdan yapacağım hede. iyice ekşici oldum ben de.
Daha yapmadım takılıyorum sözlükte.
isnpanyolcadan dilimize geçmiş bir kelimedir.